• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy Oskarpaj

OP
OP
Oskarpaj
Reakcje
120 0 0
#25
Nadeszła chwila by zaprezentować Wam świeżo przemalowanego Solarisa U12 :) Pojazd przyjechał do mnie mając na sobie granatowe barwy. Postanowiłem dorobić mu lusterka, których nie posiadał. Wyklejanka na przedniej szybie to fantazja jednego z "kierowców" ;) Po lewej widać żółtego Mercedesa O405, który czeka na przemalowanie. Zaś na drugim zdjęciu w tle po prawej MAN-a SL202, który również oczekuje na nowe ubranko ! :)
Solaris-30.jpg

Solaris-30d.jpg
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
#26
Jako że operator fikcyjny, to i kalki PKS sprzed dwóch dekad można tolerować ;),myślę że znacznie by też ożywiło Twoje modele
malowanie wnętrza i montaż zasłon przeciwsłonecznych kierowcy, jeżeli modele do malowania rozbierasz.
Modele Wikinga są bardzo dobrym materiałem do przeróbek ze względu na wyraźnie zaznaczone linie poszycia, klapy i tylnie lampy,
jestem ciekaw efektów.
 
OP
OP
Oskarpaj
Reakcje
120 0 0
#29
Jako że operator fikcyjny, to i kalki PKS sprzed dwóch dekad można tolerować ;),myślę że znacznie by też ożywiło Twoje modele
malowanie wnętrza i montaż zasłon przeciwsłonecznych kierowcy, jeżeli modele do malowania rozbierasz.
Modele Wikinga są bardzo dobrym materiałem do przeróbek ze względu na wyraźnie zaznaczone linie poszycia, klapy i tylnie lampy,
jestem ciekaw efektów.
Hehe :) Sporo PKSów usilnie jeszcze klei stare logo ;) Co do wnętrza to zazwyczaj je maluję ale w tym przypadku postanowiłem zostawić bo szczerze mówiąc spodobał mi się taki kolor ;)
 
OP
OP
Oskarpaj
Reakcje
120 0 0
#30
Dzisiaj udało mi się skończyć kolejny model mianowicie jest to Mercedes O405 wykonany przez firmę Wiking. Zacząłem zagłębiać się w szczegóły więc efekty oceńcie sami ! :) W trakcie prac wykończeniowych jest kolejny Mercedes O405 oraz widoczny w tle po prawej stronie MAN SL202. Dla zaciekawionych dodam, że parę dni temu sprawiłem sobie taką małą perełkę... Jest to widoczny po lewej stronie Mercedes O520 Cito. Warto dodać, że w naszym kraju nie był to zbyt popularny model autobusu. Najwięcej sztuk posiada MPK Tarnów.
Merc1.JPG
Merc2.JPG
 
OP
OP
Oskarpaj
Reakcje
120 0 0
#31
Kolejnym modelem, który opuścił lakiernię jest MAN SL202. Zawsze bardzo podobał mi się ten autobus ale w moich terenach było ich bardzo mało. Największym posiadaczem był PKM Olkusz. Moim zdaniem były ładniejsze niż generacja która weszła po nich. A po lewej widoczne trzy sztuki MANów SU240, które dostałem w prezencie od narzeczonej :)
mann.JPG
man.JPG
 
OP
OP
Oskarpaj
Reakcje
120 0 0
#33
Dzięki :) Kolejka do malowania jest dość spora i ciężko jest mi się zdecydować, który model idzie kolejny. Szczerze mówiąc troszkę szkoda mi malować te trzy SU240 gdyż mają bardzo ładne barwy.
 
OP
OP
Oskarpaj
Reakcje
120 0 0
#38
Dzisiaj zaprezentuję Wam model Setry S215 HD. W swojej kolekcji posiadam trzy sztuki tego modelu. Aktualnie wszystkie są w takich samych barwach ale dwie jeszcze oczekują na oklejenie i dopieszczenie kilkoma szczegółami. Jeżeli chodzi o logo oraz napis "Setra" na atrapie to postanowiłem troszkę urozmaicić i zrobić w kolorze kremowym. Moim zdaniem bardzo ładnie się komponuje :) Standardowo jako gratisy dwa MANy NL263 w Berlińskim malowaniu oraz jeden SU240, który docelowo ma dołączyć do jednego z Ikarusów i pełnić funkcję pogotowia technicznego :)
2.JPG
1.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki