• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy miejskie PL i nie tylko...

OP
OP
Mateusz_512

Mateusz_512

Aktywny użytkownik
Reakcje
874 0 0
Witajcie! Dzisiaj przedstawiam model Solarisa Urbino 18 z Gdańska, linia '167 WAŁOWA':).
Jest kilka niezgodności co do oryginału takie jak np.brak czwartych drzwi, potem wąskie czerwone obramowanie z tyłu, które zaczęto stosować w wozach od numeru taborowego 2518. Trochę a nawet bardzo Rietze spartoliło ten model, no ale cóż nie byli by sobą jakby czegoś nie zrobili na opak:p. Ciekawi mnie tylko czym się sugerowali robiąc ten model w takiej właśnie wersji...
Podsumowując, model ładnie wykonany i jak na rok, w którym został wydany bardzo dobrze się trzyma(y)(y);).

SU 18 Gdańsk 2513 1.jpg
SU 18 Gdańsk 2513 2.jpg
SU 18 Gdańsk 2513 3.jpg
SU 18 Gdańsk 2513 4.jpg
SU 18 Gdańsk 2513 5.jpg
SU 18 Gdańsk 2513 6.jpg
SU 18 Gdańsk 2513 7.jpg
BRG Gdańsk.jpg
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Gdański Solaris ciekawy, nawet pomimo niezgodności. W latach wyprodukowania tej miniaturki niewiele autobusów-poloników było dostępnych w naszej skali.
Ciekawi mnie tylko czym się sugerowali robiąc ten model w takiej właśnie wersji...
Tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą. Tym bardziej, że Rietze miało już wtedy model przegubowego Solarisa z czterema drzwiami... :niepewny:
 
OP
OP
Mateusz_512

Mateusz_512

Aktywny użytkownik
Reakcje
874 0 0
Witajcie! Kolejny model, który zaprezentuje to Solaris Urbino 18 trzeciej generacji BVG Berlin:). Rietze zrobiło 3 wersje liniowe tego modelu dla jednego z niemieckich sklepów, w sumie 300 sztuk. Rozeszły się jak świeże bułeczki jeszcze w przedsprzedaży. Mi na szczęście udało się w porę klepnąć jeden model:p. Teraz pojawiło się kilka sztuk na ebay ale ceny zwalają z nóg;).

dieser-solaris-urbino-18-bvg-422459.jpg
SU 18 BVG 1.jpg
SU 18 BVG 2.jpg
SU 18 BVG 3.jpg
SU 18 BVG 4.jpg
SU 18 BVG 5.jpg
SU 18 BVG 6.jpg
SU 18 BVG.jpg
 
Ostatnio edytowane:

marco

Użytkownik
Reakcje
145 1 0
Potwierdzam że modele wykonane pięknie. Posiadam tylko Urbino 12 gdyż na tą 18 się nie załapałem. Ale jeśli chodzi o BVG rietze robi wg oryginałów. Chociaż wolałem poprzednie malowanie taboru BVG. Biały dach żółty środek i na dole szary pas.
 
OP
OP
Mateusz_512

Mateusz_512

Aktywny użytkownik
Reakcje
874 0 0
Potwierdzam że modele wykonane pięknie. Posiadam tylko Urbino 12 gdyż na tą 18 się nie załapałem. Ale jeśli chodzi o BVG rietze robi wg oryginałów. Chociaż wolałem poprzednie malowanie taboru BVG. Biały dach żółty środek i na dole szary pas.
Modele są ładne, to trzeba im przyznać. Ostatnio Rietze trochę wypuściło modeli z poza katalogu jeśli chodzi o BVG, a niebawem kolejny wypusty poza katalogowe:):p.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Mateusz_512

Mateusz_512

Aktywny użytkownik
Reakcje
874 0 0
Witajcie. Dzisiaj krótki powrót do Hamburga z modelem z niekończącej się serii MB eCitaro:ROFL:. Ostatnio rietze rozpędziło się z tym modelem, a właściwie sklep dla którego zostały zrobione, trzy różne wersje reklamowe na modelach i trzy warianty liniowe:).
A zatem MB eCitaro 1973 w reklamie "Kiezgrossen", kierunek ' 23 U S Barmbek '.

1973-26,HHA,JN.jpg
MB eCitaro HHA 1973 1.jpg
MB eCitaro HHA 1973 2.jpg
MB eCitaro HHA 1973 3.jpg
MB eCitaro HHA 1973 4.jpg
MB eCitaro HHA 1973.jpg
 

arko5

Aktywny użytkownik
Reakcje
533 0 0
Solaris Urbino 18 III świetny, ale... No właśnie. W takim malowaniu to chyba jednak ten konkretny pojazd nie występował. Nowy wzór malowania chyba nie był spotykany na starych autobusach. Dziś ten pojazd jeździ w PKS Szczecin.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki