• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
Wreszcie się zdecydowałem i pomimo zbyt wysoko zamontowanej deski rozdzielczej Ikarus 66 zagościł i u mnie. Niestety, bagażnik ma tak zamontowany jak to widać na zdjęciach, :( ale nie daje się go bardziej docisnąć. Pewnie trzeba będzie rozebrać model i może wtedy uda się go lepiej złożyć. :)

Ikarus-66 0miejski 001.jpg
Ikarus-66 0miejski 002.jpg
Ikarus-66 0miejski 003.jpg
Ikarus-66 0miejski 005.jpg
Ikarus-66 0miejski 006.jpg
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.345 47 0
Piękne malowanie, idealne pod Ikarusa z Katowic lub Częstochowy.
Co do bagażnika on jest wklejany na dwa sztyfty. Musisz Maćku po rozebraniu modelu wypchnąć jakimś bolcem te sztyfty. Wtedy już jego poprawne wklejenie nie będzie problemem.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
Co do bagażnika on jest wklejany na dwa sztyfty. Musisz Maćku po rozebraniu modelu wypchnąć jakimś bolcem te sztyfty. Wtedy już jego poprawne wklejenie nie będzie problemem.
No właśnie próbowałem go wyjąć i jeden, ten tylny sztyft wychodzi luźno, natomiast przedni siedzi mocno. Nie chcę połamać bagażnika. Także jak się zdecyduję na rozbiórkę to wtedy spróbuję wypchnąć przedni sztyft. A tak w ogóle to wygląda na to, że plastik bagażnika trwale się odgiął, przez złe zamontowanie, bo strasznie łatwo ten tylny sztyft wyskakuje do góry po dociśnięciu.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Wreszcie się zdecydowałem i pomimo zbyt wysoko zamontowanej deski rozdzielczej Ikarus 66 zagościł i u mnie. Niestety, bagażnik ma tak zamontowany jak to widać na zdjęciach
Dopiero dziś tu zajrzałem i ze zdziwieniem zobaczyłem tego Ikarusa z bagażnikiem. Fakt, że autobus miejski z bagażnikiem to raczej rzadkość. Nie wiem, czy w NRD rzeczywiście autobusy miejskie miały bagażniki dachowe, ale za to wiem, że autobusy międzymiastowe często miały drzwi harmonijkowe otwierane zdalnie przez kierowcę, a nie jak u nas, zwykłe obsługiwane przez pasażerów.

Ja też się skusiłem na prawie taki sam model, ale z tą różnicą, że mój nie ma tego bagażnika.
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
Gdy pierwszy raz widziałem tą wersje Solarisa w modelu, stwierdziłem że to jakiś kosmiczny odpał:devil:. Kompletnie mi się nie spodobał:X3:. Ale gdy zaczęły jeździć w realu po mieście:p, w innej malaturze i bez tych dziwnych kołpaków, to nagle zarówno autobus jak model wypiękniał (y)(y).
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
Ale gdy zaczęły jeździć w realu po mieście:p, w innej malaturze i bez tych dziwnych kołpaków, to nagle zarówno autobus jak model wypiękniał (y)(y).
Właśnie w moim przypadku te kołpaki są przyczyną kupienia tej miniaturki. One są zupełnie nie pasujące do modelu autobusu, ale przez to są unikatowe. Mnie się spodobały i dlatego w takiej wersji ten Solaris musiał zagościć w mojej kolekcji. :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki