• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy - irokez46

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#82
Kapitalnie wyszedł Ci ten Ikarus. Zmiany wyszły mu na dobre. Podoba mi się.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#86
Dziś odebrałem paczkę z kolejnymi autobusami. Zarówno Ikarusy jak i krakowskie autobusy przejdą metamorfozę. Muszę przyznać że Ikarusy lepiej wykonane od wersji 55, które Brekina wydała kilka lat temu, ale i tak mam zamiar je "zmęczyć" użytkowaniem. Mercedesy krakowskie wykonane rewelacyjnie, zdjęcia nie oddają tego jak naprawdę wyglądają.
1 001.JPG
1 003.JPG
 

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
#87
Zarówno te starsze Ikarusy, jak i nowoczesny tabor robią wrażenie. Jeśli chodzi o krakowskie autobusy, to zdecydowanie bardziej podoba mi się tutaj Mercedes, niż Solaris.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#91
Tak i nie wiem czy to jakaś wada konstrukcyjna czy tylko złe złożenie. Jak będę miał chwilę czasu to mam zamiar się za nie zabrać i wtedy po rozmontowaniu popatrzę co jest grane. Mam nadzieję że to będzie łatwe do poprawienia. W Ikarusach 55 tak wysoko nie było.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#92
Tak i nie wiem czy to jakaś wada konstrukcyjna czy tylko złe złożenie. Jak będę miał chwilę czasu to mam zamiar się za nie zabrać i wtedy po rozmontowaniu popatrzę co jest grane. Mam nadzieję że to będzie łatwe do poprawienia. W Ikarusach 55 tak wysoko nie było.
No właśnie, dlatego zapytałem. Trochę mnie takie wysokie ustawienie deski powstrzymało od zakupu tego autobusu. Daj znać, czy to się da poprawić.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#93
Z ciekawości rozmontowałem jednego i nie mam dobrych wieści. Generalnie cała deska wydaje się być tą samą co dali do Ikarusa 55, jednak tutaj znacznie wyżej "siedzi". Podgiąłem trochę podłogę i wygląda to lepiej, ale względem oryginalnych Ikarusów nadal za wysoko. Jest jednak prosty sposób na naprawę tego. Całą deskę można odciąć od podłogi, do której jest przyklejona i nieco podciąć od dołu. Jakieś 1,5-2mm powinny być w sam raz. Bardzo ładnie są zrobione siedzenia za to.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#96
Brekina idzie w ślady Permotu czy Igry i zalewa swoje modele litrami kleju. Rozłożenie Ikarusów nie było proste a i skutkowało kilkoma uszkodzonymi elementami. Podmalowałem detale wnętrza, dodałem tablice z NRD, pomalowałem uszczelki i dachy w dwóch sztukach, do jednego założyłem bagażnik, który mi został z Ikarusa 55. Dodałem tablice kierunkowe i patynę. Zostały jeszcze małe poprawki i można stawiać na półkę. Łatwiej poszło z Citaro gdzie wystarczyło dokleić lusterka i dać washa w linie.

1 009.JPG
1 010.JPG
1 011.JPG
1 012.JPG
1 013.JPG
1 014.JPG
1 015.JPG
1 016.JPG
1 017.JPG
1 018.JPG
1 019.JPG
1 020.JPG
1 022.JPG
1 006.JPG
1 007.JPG
1 008.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#98
Pięknie się prezentują po Twojej ingerencji. Ikarusy jak żywe... (y). Powiedz, trudno było obniżyć tą deskę rozdzielczą?
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#99
To było najprostsze. Niby była wklejona do podłogi, ale wylazła bez problemu. Potem z dołu ściąłem piłką do szyn około 1,5mm i wkleiłem na swoje miejsce.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki