• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy - irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#1
Autobusów oraz autokarów w kolekcji nie posiadam zbyt dużo, ale kilka się znajdzie.

SAM_6156.jpg
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#2
Fajne autobusy, ale najciekawiej przedstawia się miejski. Świetnie wygląda z pasażerami i kierowcą. Czy on jest w malowaniu z Gdańska?
 
M

Maverick

Gość
#4
Ten żółty ostatni jest bardzo fajny... kłamie... jest zajefajny!! Co to za marka ? Jak to dobrze, że ja autobusów nie zbieram:D choć czuję, że to kwestia czasu kiedy i ja zacznę je zbierać.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#7
Zółty Mercedes z poprzedniej prezenatcji przeszedł drobne zabiegi.Odrobina patyny na dachu i przy nadkolach, do tego tablice rejestracyjne.
Niebawem jak sie uda zawitają kolejne pojazdy ze Stuttgarter Strassenbahnen.Będą to MB O 305.

SAM_7967.jpg
SAM_7968.jpg
SAM_7969.jpg
SAM_7970.jpg
SAM_7974.jpg
 

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#8
Pięknie te najnowsze modele starszych autobusów się prezentują. Szkoda że akurat te autobusy na których najbardziej mi zależy albo wyszły w modelu dekady temu i nie są takiej jakości (skoda mex, ikarus..) albo w ogóle nie wyszły (jelcz-berliet, sanos itp.)
Po waloryzacji mogą się prezentować tylko lepiej :) Wszystkie brudy robisz pigmentami, czy używasz czasem aero?
 

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#11
Pigmenty to chyba większa kontrola nad brudzeniem. Też mam kilka MB 305, chętnie popatrzę jak swoje zwaloryzujesz. Może zdecydujesz się przemalować jednego na barwy LOTu? Śmigały kiedyś takie po Warszawie.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#12
Lotowskiego nie będę robił, natomiast jeśli już te 305-ki zawitają do mnie to będą w miarę "świeże".Zastanawia mnie fakt czy epokowo będą pasowały do tego O6600.Ogólnie ten przestał byc produkowany w 1961 a 305 zaczęta dopiero w 1969.Pytanie czy te 6600 tak długo były u Niemców używane.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#14
Pierwsza 305-ka w malowaniu SSB dotarł.Miałem go patynować, ale nastąpiła zmiana planów i bedzie czysty.Dzięki ustaleniom jednego z kolegów dowiedziałem się że Mercedesy 6600 były użytkowane przez SSB w ilości 87 sztuk.Ostatnie egzemplarze zostały wycofane z eksplatacji w roku 1969 a w tym samym roku dotarło pierwsze 7 sztuk o305.Dlatego 6600 bedzie na dioramie już podniszczona i brudna a 305-ki czyste, nowe i świeże.:)
SAM_8021.jpg
SAM_8023.jpg
SAM_8024.jpg
SAM_8026.jpg
SAM_8028.jpg
SAM_8029.jpg
 
D

Docteur

Gość
#17
Piotrek, ale na tym O305 to tablice rejestracyjne zmień, bo barwy ma ze Stuttgartu, ale tablice to z Dortmundu (jeśli początkowe litery to DO) lub (o zgrozo!) Drezna (jeśli DD), które w 1969 jeszcze wciąż leżało grzecznie w Deutsche Dramatische Republik :)
 
Reakcje
0 0 0
#19
Najbardziej podobają mi się modele obu autobusów miejskich. Ale oba Mercedesy są kapitalne. Brudzenie udane, bo model wygląda jak prawdziwy pojazd. Długo można się "gapić".
A w jaki sposób brudzicie modele? Podajcie mi proszę link (na PW) do odpowiedniego tematu lub napiszcie kilka słów.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki