• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy - irokez46

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
Aż tak w tą skalę Maćku już nie mam ochoty ingerować. Te 30 kilka modeli, które zostały mi już większych zmian nie będą miały. No może poza Ikarusami 260 i 280 które mam nadzieję że wyjdą i wtedy zostaną na warszawskie zrobione.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
Długo się zastanawiałem co mam zrobić z tym Ogórkiem. Początkowo miał otrzymać enerdowskie tablice, potem po otrzymaniu modelu stwierdziłem że trzeba przemalować dół na granatowo i zrobić PKS. Ze dwa tygodnie temu na warszawskiej ulicy zobaczyłem na żółtych blachach taką podmiejską wersje w dokładnie takich samych kolorach i decyzja zapadła. Postanowiłem zrobić zabytek. Sam model pozostawia wiele do życzenia, szkoda że nie jest malowany tak jak brekinowskie Ikarusy a jest zwyczajnie zanurzany w wiadrze z farbą. Odbarwiać mi się go nie chciało zatem na takiej bazie zrobiłem co się dało.
Zakres robót:
Pomalowanie wnętrza
Pomalowanie ramek pod kierunkowskazami oraz światłami
Zapuszczenie washa (przez grubość powłoki lakierniczej nie wyszło tak jak powinno)
Wymiana felg na trilexy
Przemalowanie zderzaków z czerwonych na pomarańcz
Przemalowanie tylnej belki z zaczepem na szaro
Dorobienie poręczy oraz szyby za miejscem kierowcy
Dorobienie tablic kierunkowych
Pomalowanie i umiejscowienie pasażerów
2 001.JPG
2 002.JPG
2 009.JPG
2 005.JPG
2 006.JPG
2 008.JPG
2 010.JPG
2 012.JPG
1 007.JPG
2 013.JPG
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
Drugi zabytkowy Ogór trafił do gabloty. Zakres p[rac podobny jak i przy pierwszym plus przełożenie halogenów w zderzak i zrobienie bagażnika dachowego. Kolejne trzy Jelcze, które trafią na warsztat mam już zamiar całkowicie rozebrać, odbarwić i poprawić wszystkie a przynajmniej większość błędów Brekiny. Wszystkie trzy będą w barwach PKSu. Czy ma ktoś pomysł z czego wykonać klosze przednich lamp? Stożkowe podstawy już mam, ale nie mam zbytnio pomysłu na same lampy.

706rto 001.JPG
706rto 002.JPG
706rto 003.JPG
706rto 006.JPG
706rto 007.JPG
706rto 008.JPG
rto 009.JPG
1 001.JPG
706rto 009.JPG
706rto 011.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki