• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#1
Dzień dobry koledzy.
Dorwałem Ikarusa 260 firmy S.A.S.
Nie spodziewałem się cudów w jego urealnieniu, ale udało mi się go przemalować i delikatnie spatynować.
Wnętrze jedynie przemalowałem, natomiast ze względu na słabą jakość szyb, chyba nie ma sensu odzwierciedlać niczego więcej.
Może kierownicę wraz z kierowcą.
Numerów bocznych brak, bo kalkomanii brak.
Dodrukuję jakiś numer rejestracyjny.
Wszelkie sugestie mile widziane, może coś uda się jeszcze dopracować.

20190514_151506-01 3.jpg
 

Kamil97

Aktywny użytkownik
Reakcje
96 0 0
#2
Po spatynowaniu wygląda całkiem nieźle, ja ze swojej strony dodałbym jeszcze jakieś tablice z linią, pomalował na czarno uszczelki i wyciął otwory w przednich drzwiach.
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.527 68 0
#3
Mógłbyś mu "przeszczepić" trileksy z brekinowskiego 66 lub 255, a jak wstawisz fotkę drugiego boku to Ci powiem co trzeba jeszcze zrobić,
ale przypuszczalnie nie zeszlifowałeś klapy za tylnią osią, a 90% jak nie lepiej 260-ek sprowadzanych do Polski jej nie miało.
Pomijając to, przepiękny model(y)(y)(y)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#4
Wyszło wcale nieźle. Szyby nie są najgorsze, coś tam widać, może posadź ludzi, będzie super, jakby zaparowany, bo tak je zapamiętałem z dzieciństwa.
Dodałbym jeszcze pomalowanie wycieraczek.
Też mam takiego w swoich szpargałach, trzeba będzie kiedyś odkopać i zrobić. Gdybyś zamawiał kalki, to chetnie się przyłączę, mogę nawet coś zaprojektować jeśli dostanę wytyczne.
Co do trilexów... Jakoś nie kojarzę, no ale było to dawno, dawno temu, za górami, za lasami... I mogłem zapomnieć lub mieć w nosie jakieś felgi, liczyło się miejsce z tyłu, albo w przegubie ;)
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#5
Po spatynowaniu wygląda całkiem nieźle, ja ze swojej strony dodałbym jeszcze jakieś tablice z linią, pomalował na czarno uszczelki i wyciął otwory w przednich drzwiach.
Tablice z linią to dobry pomysł. Dorobię je.
Uszczelek nie dam rady pomalować na tą chwilę. Musiałbym przećwiczyć najpierw temat.
Jeśli chodzi o otwory w drzwiach, to po ich wycięciu będzie widać poszycie w modelu.
Model stary i konstrukcja mało przemyślana według mnie.

20190514_184321-01.jpg

Mógłbyś mu "przeszczepić" trileksy z brekinowskiego 66 lub 255, a jak wstawisz fotkę drugiego boku to Ci powiem co trzeba jeszcze zrobić,
ale przypuszczalnie nie zeszlifowałeś klapy za tylnią osią, a 90% jak nie lepiej 260-ek sprowadzanych do Polski jej nie miało.
Pomijając to, przepiękny model(y)(y)(y)
Szkoda kupować autobus jedynie dla samych kół, zwłaszcza że ten model kosztował mnie niecałe 30 zł :)
Nic nie szlifowałem, nie znam się aż tak bardzo, ale możesz podpowiedzieć co mam zeszlifować, to w kolejnym to zrobię:
20190514_150939-01.jpg

Wyszło wcale nieźle. Szyby nie są najgorsze, coś tam widać, może posadź ludzi, będzie super, jakby zaparowany, bo tak je zapamiętałem z dzieciństwa.
Dodałbym jeszcze pomalowanie wycieraczek.
Wycieraczki są zbyt mało wypukłe. Stwierdziłem, że nie będę ryzykował ich malowania.
Musiałbym kupić fototrawione.
Co do kalkomanii, to coś pokombinuję.

Będę polował na Ikarusa 280.
Marzy mi się kremowo-pomarańczowe łódzkie malowanie:
el7684_20051014.jpg
http://gtlodz.eu/img-nieistniejacy_...rcu_z_nieistniejacym_hotelem_w_tle,37747.html

lub takie:
47208194_1972488469514069_6707531025519476736_n.jpg
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.527 68 0
#6
Pozwól że wkleję Ci dwa zdjęcia;
Ikarus 556 z mojego wątku, dawca fabrycznie miał również nieciekawe koła, a teraz; przód żywiczne czeskie do kupienia w sklepach (18-20zł kpl.)
Tył choćby herpa ciężarowe na allegro za grosze.
CSC_8264.jpg


spójrz za tynią oś, tam nie ma tej klapy która jest w Twoim modelu;

images.jpg
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.527 68 0
#7
Jeżeli się przymierzasz do 280-tki, jeżdżącej w PKS, to tej klapy nie musisz w tym przypadku szlifować, tak w wielkim skrócie pisząc to;
Ikarusy 280.26 najliczniejszy podtyp jeżdżący w miastach tej klapy nie miał.
Ikarusy 280.58 podtyp zakupowany dla PKS tę klapę posiadał, co widać na Twoich zdjęciach.
Ale i tak Cię muszę rozczarować ponieważ ses poszedł na łatwiznę i doczepę w przegubach zrobił na bazie formy od solówki,
a w oryginale jest inny odstęp tylnich drzwi od nadkola, oraz węższe okna, postudiuj sobie tysiące zdjęć w necie i porównaj z modelem,
zobaczysz różnicę.
 

mzk804

Nowy użytkownik
Reakcje
11 0 0
#8
Jeżeli się przymierzasz do 280-tki, jeżdżącej w PKS, to tej klapy nie musisz w tym przypadku szlifować, tak w wielkim skrócie pisząc to;
Ikarusy 280.26 najliczniejszy podtyp jeżdżący w miastach tej klapy nie miał.
Ikarusy 280.58 podtyp zakupowany dla PKS tę klapę posiadał, co widać na Twoich zdjęciach.
Ale i tak Cię muszę rozczarować ponieważ ses poszedł na łatwiznę i doczepę w przegubach zrobił na bazie formy od solówki,
a w oryginale jest inny odstęp tylnich drzwi od nadkola, oraz węższe okna, postudiuj sobie tysiące zdjęć w necie i porównaj z modelem,
zobaczysz różnicę.
Tak uściślając to dla PKS musisz mieć na myśli wersję 280.53. 280.58 to były miejskie przeguby z automatyczną skrzynią. Nie pamiętam już czy ten obrazek z któregoś niemieckiego forum tu publikowałem, ale mniej więcej widać tu różnice pomiędzy modelem SESa, a prawdziwym ikarusem ;)
 

Załączniki

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.527 68 0
#9
Tak uściślając to dla PKS musisz mieć na myśli wersję 280.53. 280.58 to były miejskie przeguby z automatyczną skrzynią. Nie pamiętam już czy ten obrazek z któregoś niemieckiego forum tu publikowałem, ale mniej więcej widać tu różnice pomiędzy modelem SESa, a prawdziwym ikarusem ;)
Dokładnie, małą pomyłkę zaliczyłem:X3:
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#10
To model firmy S.E.S., którą dokładnie wersję Ikarusa 280 odzwierciedla?
 

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
877 6 2
#11
Tak naprawdę to żadną ;) Generalnie 280.02 (czyli wersję na NRD), ale ponieważ przegub tej firmy to nic innego jak dwie solówki poprzecinane w połowie to przez to doczepa wcale nie przypomina oryginału. Można oczywiście przerabiać, ale wymaga to trochę pracy :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki