• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
750 12 0
#1
Witam,
trochę na forum jestem ale dopiero teraz pokaże troszkę swoich autobusów, będą to głównie modele polskich autobusów, na początek Autosa 0909 Tramp - praca własna, materiał żywica .







Jelcz M11
materiał żywica, praca własna






Autosan H9-21
model zbudowany na podstawie kitu dostępnego kiedyś na allegro





 
Ostatnio edytowane:

arko5

Aktywny użytkownik
Reakcje
545 0 0
#4
Profil kolekcji rewelacyjny. Mały Autosanik bardzo mi się podoba. Zdecydowanie najciekawszy z prezentowanej trójki (y)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.404 108 2
#6
Idealne nie są ale jak na żywicę to prezentują się dobrze a największy ich plus to taki że są (y)
Gratuluje umiejętności i zacięcia.(y)
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
750 12 0
#7
Autosan H9-21 , modele mojego autorstwa od podstaw, wówczas jeszcze nie miałem takiego doświadczenia z żywicami, więc modele wyszły jak wyszły











cdn...
Profil kolekcji rewelacyjny. Mały Autosanik bardzo mi się podoba. Zdecydowanie najciekawszy z prezentowanej trójki (y)
Profil kolekcji może i rewelacyjny tylko modeli nie ma, i właśnie z tego względu zacząłem je robić sobie sam :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.912 386 20
#8
Może i nie są doskonałe, ale najważniejsze, że zrobione własnoręcznie, a to najbardziej cieszy. (y) Po troszku, zazdroszczę takich autobusów. Trochę się takimi najeździłem w dawnych czasach. ;)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.404 108 2
#10
Jak na model zrobiony własnoręcznie to jestem pod wrażeniem , trzeba by było chyba ciut mniejsze koła dopasać ;)
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#11
Ale takie małe pytanko się nasuwa , własnoręcznie czy własnoręcznie posklejany z kitu ?????
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
750 12 0
#12
Dwa ostatnie autosany są robione własnoręcznie, powstał model matka "wydłubany" z hipsu a później zrobiłem formy, są to moje pierwsze modele z żywicy sprzed około 5 lat, teraz do budowy modeli korzystam z usług lasernika, wkrótce pokażę modele jakie wychodzą mi na dzień dzisiejszy :)
Wszystkie prezentowane modele - oprócz pierwszego autosana h9-21są mojego autorstwa z moich własnych kitów .
Brodagaz - koła nie są za duże tylko wnęki nieco za małe .
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.795 67 1
#13
Popieram słowa kolegów , jak na własne prace , bądź oparte na kitach z allegro to wygląda wyśmienicie . Co prawda przód można by było lekko poprawić , ale z profilu i tyłem wyglądają rewelacyjnie . Krótko mówiąc barwo Ty :D
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
750 12 0
#14
Dzięki chłopaki za opinie, poniżej autosan H9-21 zrobiony na życzenie indywidualne - model zbudowany około 5 lat temu, malowanie nie jest idealne ale ale chodzi mi głównie o wersję tego autobusu, przedstawia oryginalny autobus straży pożarnej tylko już nie pamiętam skąd .
Wówczas jeszcze nie były rozpowszechnione kalki i fototrawki na zamówienie tak jak ma to miejsce dzisiaj gdzie wszystko można zrobić na indywidualne zamówienie .
Zdjęcia słabe bo robione również 5 lat temu słabym aparatem .




 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
750 12 0
#16
Tak jak napisałem wyżej, jest to strażak, tylko nie wiem czy był przebudowany przez strażaków czy też w specjalistycznej firmie zajmującej się zabudowami strażackimi, model powstał na podstawie zdjęć przesłanych przez klienta tak więc układ siedzeń, przegroda wewnątrz kabiny i brak lufcików są zgodne z oryginałem a to na dachu między wywietrznikami to klimatyzacja .
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.404 108 2
#17
Tak jak napisałem wyżej, jest to strażak, tylko nie wiem czy był przebudowany przez strażaków czy też w specjalistycznej firmie zajmującej się zabudowami strażackimi, model powstał na podstawie zdjęć przesłanych przez klienta tak więc układ siedzeń, przegroda wewnątrz kabiny i brak lufcików są zgodne z oryginałem a to na dachu między wywietrznikami to klimatyzacja .
A masz może zdjęcia tego Autosana w 1-1 ?
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
750 12 0
#18
Może mam (miałem na pewno bo przesłał je klient), muszę poszperać w archiwach poczty , jak znajdę to oczywiście zamieszczę w temacie
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
#19
Autosan H9-21 , modele mojego autorstwa od podstaw, wówczas jeszcze nie miałem takiego doświadczenia z żywicami, więc modele wyszły jak wyszły
Moim zdaniem wyszły całkiem przyzwoicie i jak miałbym w swojej kolekcji Autosana w takim wykonaniu to byłbym zadowolony.Gratuluję takiej kolekcji.(y)
Gdybyś zmieniał jakościowo swoją kolekcję to chętnie te gorsze przygarnę.;)











cdn...

Profil kolekcji może i rewelacyjny tylko modeli nie ma, i właśnie z tego względu zacząłem je robić sobie sam :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki