• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Autobusy dawniej i dziś

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
Dobry. Co to z model autobusu tam za siatką, chyba niebiesko czerwony?
Trudno powiedzieć. Mógł być Leyland, DAF, AEC, Perkins... Maltańskie autobusy miały prywatnych właścicieli jak taksówki i były karosowane w lokalnych warsztatach, dlatego właściwie każdy był inny. Gdybym mógł podejść od przodu pewnie wiedziałbym więcej.
 
Ostatnio edytowane:

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
929 15 0
Trudno powiedzieć. Mógł być Leyland, DAF, AEC, Perkins... Maltańskie autobusy miały prywatnych właścicieli jak taksówki i były karosowane w lokalnych warsztatach, dlatego właściwie każdy był inny. Gdybym mógł podejść od przodu pewnie wiedziałbym więcej.
Hmm, wielkie dzięki za odpowiedź. A była by możliwość żebyś tam wszedł i popstrykał kilka fot. Jak by to był model np. Leyland czy AEC mogło by być ciekawie.
 

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
Mam małą zagwozdkę oto piękny i niezwykle dizajnerski autobus Ligii Popierania Turystyki .Zdjecie zrobione w czerwcu 1939 roku w Krakowie na ul Wielopole, przed gmachem słynnego koncernu prasowego IKC. Za nic nie moge dociec co to za marka. Przypuszczalnie , to jakieś typowe podwozie karosowane na specjalne zamówienie przez tą zasłużoną organizację turystyczną, (może przez słynny zakład Zagórskiego w Poznaniu?) Może ktoś z kolegów, posiada wiedzę na temat tego pięknego przykładu, ciekawej formy przemysłowej z czasów II lecia miedzywojennego? :) Mnie się kojarzy z Leylandem. tym z ostatniego zdjęcia, ale nie wiem czy to dobry trop. :)

PIC_1-S-3595-3.jpg
PIC_1-S-3595-1.jpg
23-Leyland-1938-fot-NAC-Kopiowanie.jpg
 
Ostatnio edytowane:

husky

Aktywny użytkownik
Reakcje
111 0 0
Mam pytanie dotyczace Ikarus-Zemun IK-4VP -czy byly one wykanczane w Jelczu tak jak IK160?Byly autobusy z siedzeniami podobnymi do Sanowskich , jak rowniez egzemplaze z siedzeniami z PR110, silnik byl chyba tez SW680 , przednie kierunkowskazy/swiatla pozycyjne wygladaja na wziete z H9 .Ogolnie malo informacji o tych autobusach w Polsce -ile ich bylo , czy tylko PKS je uzywal?Pamietam jeszcze w 1990 r PKS zielonogorski uzywal je jako Pogotowie Techniczne w niektorych placowkach terenowych. Zdjecie z phototrans.
zzzzzzzzIkarus-Zemun IK4VP -phototrans.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:1 4
Skala 1:1 4
Skala 1:1 26

Podobne wątki