• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Autobusy dawniej i dziś

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.519 68 0
Bielsko nie posiadało Dabów ale właśnie sąsiednie miasta jak Cieszyn, Oświęcim czy Żywiec miały je w swojej flocie,
jest kilka fajnych filmów na YouTube o oświęcimskich Dabach, lepszego autobusu na zimę nie było.
Ode mnie zdjęcie autorstwa Leszka Matuli;
22552686_1964347403779496_2714383448900961903_n.jpg
 

rafek3131

Znany użytkownik
Reakcje
1.369 2 0
Bielsko nie posiadało Dabów ale właśnie sąsiednie miasta jak Cieszyn, Oświęcim czy Żywiec miały je w swojej flocie.
Dokładnie w Żywcu do dziś jeździ jeden odrestaurowany,przeważnie używany jest podczas wycieczek szkolnych w żywieckich szkołach. W MZK Żywiec Daby to były najwygodniejsze autobusy.
 

SebastianT

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
60 0 0
Jeździłem nimi jako pasażer w Oświęcimiu w latach 90 - tych, te autobusy robiły wrażenie, szczególnie sterowanie biegami za pomocą małego joysticka elektycznie chyba półautomatyczną skrzynią biegów. Miały bardzo dobre przyspieszenie, nic w nich w środku nie trzeszczało a jedyny minus to w lecie brak dobrej wentylacji.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Wydaje mi się, że to najbardziej odpowiedni wątek. Z albumu rodzinnego - Sandomierz 1960 rok (mój ojciec z najlepszym licealnym kolegą postanowili spłynąć po maturze kajakiem z Krakowa do Torunia)...

IMG_8504.JPG


autobusy.jpg


Star.jpg
 

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Dwa kinobusy z lat 60. :)
Cytując za fanpejdżem Kino Przyjechało:

"A na zdjęciach - dwa kinobusy z lat sześćdziesiątych. Kinobus "Tramp" przemierzał drogi województwa zielonogórskiego, a dolny Kinobus jeździł w województwie warszawskim.

"Życie Warszawy" tak pisało o nim w 1961 roku:
"Ten niezwykły przybytek X muzy powstał ze starego, wycofanego z ruchu autobusu Chausson. Po generalnych przeróbkach nadwozia, podniesieniu dachu i zamontowaniu pochyłej podłogi (lepsza widoczność) oglądać w nim będzie można filmy fabularne, dziecięce, młodzieżowe i oświatowe. Kinobus zaopatrzony jest we wszystkie niezbędne urządzenia, jakie powinna mieć sala kinowa z prawdziwego zdarzenia. A więc 48 wygodnych miejsc, klimatyzacja, wentylacja i poza normalnymi – zapasowe wyjście. Chausson połączony jest z przyczepą, w której mieści się kabina projekcyjna i kasa biletowa"."
Kinobusy.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:1 4
Skala 1:1 4
Skala 1:1 26

Podobne wątki