• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Autobusy dawniej i dziś

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Widziałem, że grupowe zdjęcia "ogórków" oraz zabawa: "znajdź i podaj markę" podobała się najbardziej.
To teraz coś podobnego znalezionego też na fotopolska.eu
Ale w związku z tym, że akcja na zdjęciu to połowa lat 80, to i dominująca marka autobusów też inna (chociaż ja tam się dopatrzyłem trzech "ogórasów":)). A ile jest Autosanów i ich modeli?;)
autosan opole lata 80.png
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.524 68 0
Autosanów jest 13;
H9-03 jedna sztuka, drugi z lewej widać trzecie i czwarte okno oraz drzwi tylnie stawiam na 03 bo są świetliki.
H9-15 4sztuki
H9-20/21 6sztuk
H9-35 2sztuki
3 ogórki
jeden "półautobus" robur LO 3000
 

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Super Tomku, gratuluję tak dokładnej znajomości modeli Autosana, no i wzroku:cool:.
To żeby był ewentualnie komplet, to dodam jeszcze 1 Osinobusa (w sumie też prawie autobus), a skoro wymieniłem tą zabudowę na Starze, to jak dobrze widzę są tam dwa pojazdy tej marki z zabudową pogotowia technicznego lub warsztatu.
 

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Ciekawostka z Facebooka. Fajny motyw do wykorzystania w waloryzacji Jelcza/Skody z Brekiny.
Opis do zdjęcia:
Kluczbork 21.05.1965r. XVIII Wyścig Pokoju. XIII etap Berlin-Praga-Warszawa, na trasie z Opola do Poznania 223 km.
Przejazd przez Kluczbork ul. 22 Lipca, obecnie Byczyńska. Fot. Piotr Stanik
124002596_398499494893472_5485724770467546842_n.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Trochę OT, ale był kiedyś, jeszcze za PRL, zrobiony świetny film dokumentalny pod tytułem Autobus z napisem "Koniec". Taki autobus grał tam główną rolę, a film był o dramatach kolarzy, którzy z jakichś powodów musieli przerwać wyścig i dalszą jazdę odbywali właśnie w takim autobusie.
 

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
915 38 3
Skręt z Pruszkowskiej w Pawińskiego, masakra szczególnie jak musiałem się wpasować Neoplanem N4020 lub Solarisem U15... póki tego azylu nie było to jeszcze w miarę, pożyczka przeciwnego pasa i jazda. Ehh, Rakowiec...
Ciut dalej rekordy biłem. W okresie przedświątecznym w 2008 roku kiedy jeszcze nie było obwodnic Warszawy, pokonanie Ikarusem 260 na 512 odcinka Dickensa między Pawińskiego a Grójecką zajął mi 40 minut :)
Same wozy elektryczne ponoć straszna porażka. W rzeczywistości ich zasięg rzadko przekracza 80-100 km. Ponoć bo od trzech lat jeżdżę po szynach a nie na gumach, ale kolegom którzy mi to przekazali można ufać- jeżdżą tym na codzień
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:1 4
Skala 1:1 4
Skala 1:1 26

Podobne wątki