• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy Cezarego

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#1
Witam.
Zbyt dużo czasu na zabawę nie mam.
Od paru ładnych lat czeka na malowanie i montaż IKARUS 280 firmy MODELLTEC (SES).
Model wstępnie złożony. Oczywiście mam zamiar go pomalować na wzór naszych kędzierzyńskich Ikarusów. Nie do końca wiem gdzie włożyć widoczne obok części.

Może ktoś składał ten zestaw i waloryzował. Będę wdzięczny za praktyczne porady i wskazówki.

Ikarus 280 SES - 1.jpg
 
Reakcje
120 0 0
#2
Witam.
Zbyt dużo czasu na zabawę nie mam.
Od paru ładnych lat czeka na malowanie i montaż IKARUS 280 firmy MODELLTEC (SES).
Model wstępnie złożony. Oczywiście mam zamiar go pomalować na wzór naszych kędzierzyńskich Ikarusów. Nie do końca wiem gdzie włożyć widoczne obok części.

Może ktoś składał ten zestaw i waloryzował. Będę wdzięczny za praktyczne porady i wskazówki.

Zobacz załącznik 676560
Są one jeszcze w sprzedaży? Pytam bo byłbym zainteresowany kupnem. Natomiast jeżeli chodzi o malowanie to proponuję Ci go rozebrać do malowania bo akurat modele z Modellteca maluje się idealnie !
 
OP
OP
avecez

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#4
Gamasc to sklep Gamahobby.eu , chyba po kropce jest eu ale na razie tego kitu nie mają, za to ma chyba Modelltec czyli producent.
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
#6
Witam.
Zbyt dużo czasu na zabawę nie mam.
Od paru ładnych lat czeka na malowanie i montaż IKARUS 280 firmy MODELLTEC (SES).
Model wstępnie złożony. Oczywiście mam zamiar go pomalować na wzór naszych kędzierzyńskich Ikarusów. Nie do końca wiem gdzie włożyć widoczne obok części.

Może ktoś składał ten zestaw i waloryzował. Będę wdzięczny za praktyczne porady i wskazówki.

Zobacz załącznik 676560
Na zdjęciu są elementy przegubu, jeden zaczep krzyżaka masz już zamontowany z lewej strony doczepy, pozostałe trzy są w wyprasce,
kółka powinny być zamontowane w środek krzyżaka, kwadratowe elementy to wewnętrzne wzmocnienia przegubu.
 

mzk804

Nowy użytkownik
Reakcje
11 0 0
#7
Znalazłem na dysku zdjęcie polskiej wersji instrukcji montażu modelu. Coś tam pokazują odnośnie przegubów.
Te dwa kółka z dziurkami to dystanse dla trzeciej osi, żeby nie latała zbyt luźno. Tu uwaga - trzecia oś powinna wyglądać jak pierwsza z pojedynczymi kołami. Z kolei pozioma belka to prawdopodobnie usztywnienie harmonii, które idzie w jej środek i powinno się spasować z pionowymi otworami.
 

Załączniki

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
860 6 2
#9
Generalnie doczepa, żeby choć trochę wyglądała jak oryginał wymaga dość gruntownej przeróbki, bo w tej chwili to jest po prostu druga solówka z obciętym przodem :) Ja kiedyś popełniłem trzy tak zmodyfikowane modele, tak wyglądał jeden z nich:

1569512267610.png


1569512281052.png


1569512295977.png


1569512340130.png
 
OP
OP
avecez

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#10
Dzięki koledzy za wyjaśnienie i zamieszczenie instrukcji. Chyba jest druga strona tej instrukcji ? Można poprosić o nią kolego @mzk804 ? O ile oczywiście jest.
W sumie dziwne że do kitu kosztującego prawie 100zł nie zamieszcza się obecnie karteczki za może 20 groszy ;-( .
 

mzk804

Nowy użytkownik
Reakcje
11 0 0
#11
Dzięki koledzy za wyjaśnienie i zamieszczenie instrukcji. Chyba jest druga strona tej instrukcji ? Można poprosić o nią kolego @mzk804 ? O ile oczywiście jest.
W sumie dziwne że do kitu kosztującego prawie 100zł nie zamieszcza się obecnie karteczki za może 20 groszy ;-( .
Niestety to wszystko co mam. Chyba kiedyś znalazłem to w sieci.
Sam takiego modelu nigdy nie kupiłem, a jedyny Ikarus 280 jakiego zrobiłem z SESa, miał przyczepę rzeźbioną z przedniej części solówki.
 
OP
OP
avecez

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#14
Bardzo ciekawie się prezentują na wspólnym zdjęciu. Najbardziej podoba mi się brekinowy Ikarus 66.
Czekam na dostawę od toysandmodels na Jelcza i przegubowca.

Kiedyś jak byłem młody, coś około roku 1975 (?) byłem w fabryce Ikarusów i gdzieś mam chyba jeszcze taki folder reklamowy. Muszę do kiedyś poszukać ;-) .
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#19
Autosany jakie są, takie są, ale są. Jak będą lepsze to je wymienisz... ;)
Natomiast przyczepy do "Ogórków" całkiem fajnie się spasowały z brekinowymi modelami. One są od RaDosly?
 
OP
OP
avecez

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#20
Autosany jakie są, takie są, ale są. Jak będą lepsze to je wymienisz... ;)
Natomiast przyczepy do "Ogórków" całkiem fajnie się spasowały z brekinowymi modelami. One są od RaDosly?
Z dalsza wyglądają Autosany bardzo fajnie. Mam słabe oczy i na szczęście nie wszystko dostrzegam ;-) . Wszyscy wiedzą że zdjęcia z bliska nie zawsze wychodzą na dobre modelom a i twórcą się przy okazji obrywa ;-) . Autosany nie kosztowały kroci więc jest OK.
Tak, przyczepy są od RaDosly, kupione w Ostrawie w https://www.hobby-shop.cz . Właściciel tego sklepu Petr Kresta często bywa(ł) na giełdzie w Sosnowcu. Spokojnie można z nim rozmówić się po polsku. Na niebieską przyczepę trochę czekałem, ale pan Petr o mnie pamiętał ;-) . Niebieskiego Jelcza mam dzięki tobie Maćku o ile pamiętasz ;-) .
Już kiedyś ktoś pisał iż pan Petr zamówienia wysyła z Polski i wpłaty też można robić na polskie konto za zakupiony towar. Tej informacji raczej nie ma na stronie więc zainteresowani powinni napisać na e-mail. Trudno nie polecić tego sklepu ;-) .
Przyczepy produkcji RaDosly jak widać nie są jakoś specjalnie przeskalowane w stosunku do chyba dobrze wykonanych Jelczy (Skód) z Brekiny.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki