• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy Cezarego

avecez

Aktywny użytkownik
Witam.
Zbyt dużo czasu na zabawę nie mam.
Od paru ładnych lat czeka na malowanie i montaż IKARUS 280 firmy MODELLTEC (SES).
Model wstępnie złożony. Oczywiście mam zamiar go pomalować na wzór naszych kędzierzyńskich Ikarusów. Nie do końca wiem gdzie włożyć widoczne obok części.

Może ktoś składał ten zestaw i waloryzował. Będę wdzięczny za praktyczne porady i wskazówki.

Ikarus 280 SES - 1.jpg

Oskarpaj

Nowy użytkownik
Witam.
Od paru ładnych lat czeka na malowanie i montaż IKARUS 280 firmy MODELLTEC (SES).
Model wstępnie złożony. Oczywiście mam zamiar go pomalować na wzór naszych kędzierzyńskich Ikarusów. Nie do końca wiem gdzie włożyć widoczne obok części.

Może ktoś składał ten zestaw i waloryzował. Będę wdzięczny za praktyczne porady i wskazówki.

Zobacz załącznik 676560
Są one jeszcze w sprzedaży? Pytam bo byłbym zainteresowany kupnem. Natomiast jeżeli chodzi o malowanie to proponuję Ci go rozebrać do malowania bo akurat modele z Modellteca maluje się idealnie !

Tomek M.

Znany użytkownik
Witam.

Zobacz załącznik 676560
Na zdjęciu są elementy przegubu, jeden zaczep krzyżaka masz już zamontowany z lewej strony doczepy, pozostałe trzy są w wyprasce,
kółka powinny być zamontowane w środek krzyżaka, kwadratowe elementy to wewnętrzne wzmocnienia przegubu.

mzk804

Nowy użytkownik
Znalazłem na dysku zdjęcie polskiej wersji instrukcji montażu modelu. Coś tam pokazują odnośnie przegubów.
Te dwa kółka z dziurkami to dystanse dla trzeciej osi, żeby nie latała zbyt luźno. Tu uwaga - trzecia oś powinna wyglądać jak pierwsza z pojedynczymi kołami. Z kolei pozioma belka to prawdopodobnie usztywnienie harmonii, które idzie w jej środek i powinno się spasować z pionowymi otworami.

Załączniki

Lyntog

Aktywny użytkownik
Generalnie doczepa, żeby choć trochę wyglądała jak oryginał wymaga dość gruntownej przeróbki, bo w tej chwili to jest po prostu druga solówka z obciętym przodem :) Ja kiedyś popełniłem trzy tak zmodyfikowane modele, tak wyglądał jeden z nich:

1569512267610.png

1569512281052.png

1569512295977.png

1569512340130.png

OP
OP
avecez

avecez

Aktywny użytkownik
Dzięki koledzy za wyjaśnienie i zamieszczenie instrukcji. Chyba jest druga strona tej instrukcji ? Można poprosić o nią kolego @mzk804 ? O ile oczywiście jest.
W sumie dziwne że do kitu kosztującego prawie 100zł nie zamieszcza się obecnie karteczki za może 20 groszy ;-( .

mzk804

Nowy użytkownik
Dzięki koledzy za wyjaśnienie i zamieszczenie instrukcji. Chyba jest druga strona tej instrukcji ? Można poprosić o nią kolego @mzk804 ? O ile oczywiście jest.
W sumie dziwne że do kitu kosztującego prawie 100zł nie zamieszcza się obecnie karteczki za może 20 groszy ;-( .
Niestety to wszystko co mam. Chyba kiedyś znalazłem to w sieci.
Sam takiego modelu nigdy nie kupiłem, a jedyny Ikarus 280 jakiego zrobiłem z SESa, miał przyczepę rzeźbioną z przedniej części solówki.

OP
OP
avecez

avecez

Aktywny użytkownik
Bardzo ciekawie się prezentują na wspólnym zdjęciu. Najbardziej podoba mi się brekinowy Ikarus 66.
Czekam na dostawę od toysandmodels na Jelcza i przegubowca.

Kiedyś jak byłem młody, coś około roku 1975 (?) byłem w fabryce Ikarusów i gdzieś mam chyba jeszcze taki folder reklamowy. Muszę do kiedyś poszukać ;-) .

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4