• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy Adriana

OP
OP
Adrian Henszel

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#81
W Gdyni jeździ/ła sezonowa linia na piętrusie z dworca Głównego na Nadbrzeże Kościuszki, w Warszawie turystyczna 100 z piętrusem (ale nie wiem czy jeszcze go mają) - tak czy inaczej inna linia obsługiwana takimi MANami jak ze zdjęcia jako typowo turystyczna jeździ, w Tychach swego czasu piętrus jeździły normalnie liniowo, podobnie jak na trasie z Murowanej Gośliny do Poznania ;)
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#82
Świetny jest ten Man(y) ,nawet do pasowałeś go kolorystycznie do pozostałych ..sam też go posiadam w trochę innych barwach i jestem z niego bardzo zadowolony .:) A w Warszawie jeszcze nadal jezdzi .:)
 

mzk804

Nowy użytkownik
Reakcje
11 0 0
#83
A w Warszawie jeszcze nadal jezdzi .:)
Linia od (co najmniej) początku roku jest zawieszona. Na stronie przewoźnika jedynie zmieniają się daty do kiedy. Aktualnie do 15 marca.
Ciekawostką są też te MANy, bo przeszły drobne modyfikacje w ZNS Solec Kujawski. Usunięto środkowe drzwi, na górnym pokładzie zamontowano przesuwne okna oraz zamontowano system słuchawkowy dla turystów.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#84
Wszystkie autobusy są rewelacyjne , otwarcie pokrywy silnika bardzo dobry pomysł i wykonanie , jedno co mnie męczy to ten język okupanta wszędzie na autobusach.:ROFL::ROFL::ROFL:
 
OP
OP
Adrian Henszel

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#86
Cóż - druga połowa 2015 roku była dla mnie dość ciężka i pod względem zawodowym i finansowym, a szczególnie pod względem czasu - tak więc był też zastój w modelach i w zdjęciach - spróbuję nieco nadrobić temat i zaprezentuję z czasem moje ostatnie 7 nabytków autobusowych, które przez ten czas udało mi się zgromadzić.

Na start najnowszy, bądź co bądź rzadki i ciekawy egzemplarz od Rietze - Mercedes O345G Conecto w szwajcarskim malowaniu przewoźnika z Basel:




Mankamentem tego wozu jest break wyświetlaczy ale ich dorobienie nie jest większym problemem i pewnie za jakiś czas się za nie zabiorę. Model ten trafił mi się w nie lada okazji, bo nie dość, że swoisty biały kruk to jeszcze za grosze go kupiłem ;)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#87
Fajny bo przegubowy ale w tym malowaniu to aż się ciśnie że ogór :D
Gratuluje nabytku i życzę powodzenia w sprawach zawodowo-finansowych i nie tylko.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#89
Całkiem ciekawy model. Taki typowy miejski autobus. Jak dla mnie to właśnie bardzo fajnie, że nie ma na nim żadnych reklam. (y)
 
OP
OP
Adrian Henszel

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#90
Cóż malowanie jakie ma, takie ma - ale przynajmniej niespotykane :D A powiem szczerze, że wozów w reklamach nie trawię - dla mnie musi być firmówka i tyle. No ale nic, lecim z kolejnym - tym razem przegubowy Solaris z Magdeburga od VK:



 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#93
Widzę że u kolegi temat ruszył ponownie :):)..i będzie co oglądać .tego Merca to i ja także posiadam :),rzadko można go nabyć (y).gratuluję nabytku .a Solaris ma fajną kolorystykę ,,czekam na kolejne nowe modele u Ciebie .:)
 
OP
OP
Adrian Henszel

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#95
Plastiki w VK wydają się być gorsze niż u Rietza, ale pod względem detali VK wypada zdecydowanie lepiej - numery taborowe, piktogramy, logotypy - wiele przyciąga wzrok ;)

A tymczasem dziś samoróbka zrobiona z dwóch Wikingow - co prawda wymaga dopracowania i ma pewne niedociągnięcie w stosunku do oryginału ale mi tam się podoba - jestem zeń usatysfakcjonowany :D



 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#97
Ciekawy składak Ci wyszedł. Przydałoby mu się pomalować opony na czarno, bo jakieś takie szare. Zresztą to typowe u wikingowskich opon.
 
OP
OP
Adrian Henszel

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#98
Model będę miał zamiar nieco dopracować - białe paski, drzwi, czarne listwy, koła być może też pomaluję, chociaż na żywo źle nie wyglądają. A tymczasem ostatni przegubowiec z nowości - Citaro G od Rietze - mimo, że nie lubię jednobarwnych malowań i niebieskich autobusów to ten błękit urzekł mnie od pierwszego wejrzenia i nie wahałem się klikać kup teraz ani sekundy:




A teraz przyjdzie pora na mniej popularne w mojej kolekcji choć dość licznie zakupione ostatnio solówki.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki