• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Autobusy 1:72

Woyt13

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#1
Witam serdecznie. W tym temacie zamierzam prezentować modele autobusów w skali 1:72 - głównie wydaniwctwo Bus Collection a także wydanie specialne KAP. Zapraszam.
 

Załączniki

OP
OP
Woyt13

Woyt13

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#2
To na dobry początek jeszcze jedno zbiorowe zdjęcie - oczywiście nie całej kolekcji. Poszczególne modele będą pojawiać się sukcesywnie.
 
OP
OP
Woyt13

Woyt13

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#3
Wszystko zaczęło się od kultowego Ogórka. Tak można by powiedzieć o początkach zbierania modeli autobusów. Rzeczywiście ten egzemplarz z Kultowych Aut PRL był pierwszym w moich zbiorach. Wtedy jeszcze nie spodziewałem się, że kolejne autobusy będą tak szybko przybywać i co chwila zacznie brakować miejsca na pułkach :)

[DOUBLEPOST=1425129022,1425128316][/DOUBLEPOST]Po jakimś czasie dotarły Jelcze Berliety PR110, których w sumie na zajezdnię zajechało i pozostało pięć...
 

wujcik

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#4
Jelcze PR110 prezentują się dość dobrze.Choć nie gustuję zbytnio w tej skali to podobają mi się.Natomiast model "ogórka" jest tak fatalnie wykonany,że gorzej być nie może.Nazwałbym go raczej zabawką dla dzieci.
 
OP
OP
Woyt13

Woyt13

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#5
Natomiast model "ogórka" jest tak fatalnie wykonany,że gorzej być nie może.Nazwałbym go raczej zabawką dla dzieci.
To prawda. Widać to zwłaszcza przy Ogórkach z serii Bus Collection. To niebawem będzie można zobaczyć.
[DOUBLEPOST=1425141935,1425141203][/DOUBLEPOST]Kolejnym modelem wydanym przez KAP jest SAN H-100. Niestety w transporcie różnym urwały się lusterka.
 
OP
OP
Woyt13

Woyt13

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#7
Trawa na dioramie choć pomału to jednak sukcesywnie rośnie. Do wymiany jest tło - obecne to tylko tymczasowe. Tymczasem zaś, kolej by pokazać autobus z serii Bus Collection. Padło na Mercedesa-Benz O 3500 z 1949 roku. W mojej zajezdni parkują dwie takie sztuki, a to dlatego, że jeden jest uszkodzony. Wydawca serii bez problemów wysłał drugi egzemplarz nie domagając się zwrotu uszkodzonego. Koszt produkcji takiego modelu to groszowe sprawy więc jeden w tę czy w tamtą stronę.
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#11
Świetnie że zaistniał temat autobusów w tej skali choć sam zbieram w 1:87 ..ale jak zauważyłem jest sporo rodzynków ,takich jak Berliet ,Ikarus ,Jelcz i tp..z uwaga będę sledził dalsze losy twojej kolekcji .:)
 
OP
OP
Woyt13

Woyt13

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#12
W mojej kolekcji są także autobusy w skali 1:87 i to one teoretycznie miały stanowić większą grupę pojazdów. Na razie jednak dominuje skala 1:72 a to za sprawą Bus Colletion. Dziś własnie z tej serii zaprezentuję Mercedesa-Benz LoP 3500 z 1935 roku. Autobus o którym mówiono, że to komfort i luksus zamknięte w aerodynamicznej formie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#13
Całkiem ciekawie wyglądają te Twoje autobusy. Fajnie, że mają pomalowane detale. Podobają mi się.
 
OP
OP
Woyt13

Woyt13

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#14
Dziś klasyczny "Ogórek" w dwóch wersjach oferowanych w serii Bus Colletion. Kremowo niebieski jako Jelcz, kremowy z czerwonymi paskami jako Skoda.


I na koniec oba pojazdy :)

 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#15
Fajne te ogórki. Tylko nie wiem kto i po co wymyślił takie lustra. Przecież ogórki miały zupełnie inne. Ten typ luster w ogóle mi tu nie pasuje. A mógł być świetny model.
 

p11c

Znany użytkownik
Reakcje
13 0 0
#17
Tak z ciekawości. W latach 70-tych był dostępny w kioskach RUCH model ogórka w skali 1/72, całkiem przyzwoicie wykonany. Może ktoś ma ten model i pokaże na forum?
 

koland

Aktywny użytkownik
Reakcje
465 1 0
#18
Tak z ciekawości. W latach 70-tych był dostępny w kioskach RUCH model ogórka w skali 1/72, całkiem przyzwoicie wykonany. Może ktoś ma ten model i pokaże na forum?
Przykładowo zdjęcia dwóch ogórków z początków produkcji, początek lat 70-tych. Model miał nawet napis jelcz. Jakość wykonania była naprawdę wysoka. Po przeniesieniu produkcji do Siedlec napis zniknął, a model nie był już tak dokładnie wykonany.
jelcz5.jpg
jelcz5a.jpg
jelcz6.jpg


więcej znajdziesz tutaj
http://www.seriaminiatur.cba.pl/autobusy/jelcz-mex-272.html
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#20
Cała ta seria polskich samochodów była fantastyczna, jak na tamte czasy jakość detali była fenomenalna. Miałem z tej serii Syrenkę (miała koła z twardego plastiku z bieżnikiem na oponach i wypukłymi deklami z zaznaczonym logo FSM na środku!), Nyskę, Stara 28 z otwartą skrzynią, autobus "ogórek" Jelcza, autokar z Sanoka (do dziś go mam) no i oczywiście miałem w ilości kilku sztuk najpopularniejsze niegdyś "wozy meblowe" (dwuosiowy ciągnik siodłowy Star z jednoosiową naczepą o zabudowie przypominającej koński transporter z półokrągłym frontem, któremu się naprawdę otwierały drzwi z tyłu!). Były też chyba naczepy-silosy i cysterny na mleko. To robiła zdaje się sp-nia pracy Libella?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:72 27
Skala 1:72 8

Podobne wątki