• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusów kilka...

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#21
Wspomnę prezentowanego kilka postów wyżej Solarisa - jest rewelacyjny! W szczególności spodobały mi się rodzime malowania, pomimo że Kraków tak daleko od Wrocławia :D To całkowicie odmienna tematyka od mojej pożarniczej kolekcji, ale chętnie bym go przygarnął do siebie ;)
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#22
Dawno nic się tutaj nie działo - czas zatem na numer sześć. Model to Kassbohrer - Setra S 215 HDH Intercontinental w wersji na rynek amerykański i w demonstracyjnym malowaniu firmy Setra. Produkcję tego autobusu rozpoczęto bodajże w 1984 roku, czyli pierwsze egzemplarze mają dzisiaj... 32 lata! Model oczywiście w stanie kolekcjonerskim, lusterka, wycieraczki i dachowe otwory wentylacyjne czekają na zamontowanie do momentu w którym dorobię się gabloty. ;) Wykonanie: Herpa.

FullSizeRender 5.jpg

FullSizeRender.jpg

FullSizeRender 7.jpg

FullSizeRender 2.jpg

Pozdrawiam!
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
#23
Opis bardzo ciekawy, model chyba też, ale fotki zepsuły wszystko. Musisz lepiej oświetlić model, to i ziarno na zdjęciach będzie mniej widoczne.
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#28
Dziękuję za zainteresowanie. Pora na szczęśliwą siódemkę. Przy fotografowaniu dzisiejszego modelu starałem się już nie przekombinować ze zdjęciami - mam nadzieję, że wyszło lepiej niż ostatnio. ;) Autobus z serii "wszyscy znają" trafił w końcu też do mnie. Mowa o pojeździe Neoplan N116/3 Cityliner w malowaniu PTTK Katowice. Sama konstrukcja N116 wywodzi się aż z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku a przedstawiona wersja jest jedną ze środkowych wersji ewolucji. Występuje w wersji dwu i trzyosiowej. Autobus ten był produkowany aż do roku 2006 (końcowe stadium nosiło numer N1116 i było bardzo niepodobne do swojego pierwowzoru, ale baza wciąż pochodziła z okolic roku 1970!), w którym został zastąpiony przez model N1216 Cityliner II.

IMG_6772.jpg

IMG_6770.jpg

IMG_6774.jpg

IMG_6773.jpg

W temacie autobusowym znowu nastąpi długi przestój, ale kontynuacja z pewnością nastąpi. Pozdrawiam!
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
#29
Bardzo fajny ten katowicki Neoplan. Podoba mi się. (y) A zdjęcia dużo lepsze od ostatnio pokazywanych. Teraz i model lepiej wygląda. :)
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#38
W końcu pojawił się u mnie kolejny autobus, więc odświeżam temat zgodnie z obietnicą. Czas na ósemkę. Model to Kassbohrer - Setra S6 w malowaniu niemieckiego przewoźnika lotniczego Lufthansa. Model ciekawy, bo przeszklony a do tego w ładnych, jaskrawych kolorkach. Oryginał był produkowany w latach 1955 - 1967 i trudno go pomylić z czymkolwiek innym. ;)

fullsizeoutput_1d3e.jpeg

fullsizeoutput_1d3a.jpeg

fullsizeoutput_1d40.jpeg

fullsizeoutput_1d3f.jpeg

Ponad pół wieku później, czyli dzisiaj, zarówno Setra jak i Lufthansa mają się dobrze i idą z duchem czasu.
Pozdrawiam!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 3
Autobusy 80
Autobusy 118

Podobne wątki