• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Auto Service z PRL-u - warsztat Adama

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
Adamie zdjęcia są moje, ale zdjęcia "od zadka" niestety nie da się zrobić . Wózek jest dosunięty do ściany oś , bez powietrza w kołach. jedna szyba wybita, ogólnie przykry widok. Mimo niedawnego malowania wymaga czyjejś opieki i interwencji. szkoda, ze taki unikat jest właściwie porzucony.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Podziwiam piękno Syren i żałuję, że nie udało mi się zakupić. Przegapiłem temat bo niestety byłem zajęty innymi problemami.
O pięknie modeli zostało już napisane to co ja bym chciał napisać. Ja doceniam za włożony czas, chęci i samozaparcie przy projekcie i budowie nie łatwej konstrukcji. To fantastyczne modele. Gratuluję.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Adamie zdjęcia są moje, ale zdjęcia "od zadka" niestety nie da się zrobić . Wózek jest dosunięty do ściany oś , bez powietrza w kołach. jedna szyba wybita, ogólnie przykry widok. Mimo niedawnego malowania wymaga czyjejś opieki i interwencji. szkoda, ze taki unikat jest właściwie porzucony.
Szkoda że niszczeje. To prawdopodobnie jedyny zachowany egzemplarz w Polsce.

Zdjęcie jeszcze ciekawszego egzemplarza pokazane było 13lat temu na Odkrywca.pl https://forum.odkrywca.pl/topic/324976-samochód-stal/

A8F7029F-D574-46A1-8709-DC99E627E2C7.jpeg

To na 99% jest wrak wersji spalinowej, której powstało tylko 2 lub 3 sztuki. Szkoda że nie wszedł do produkcji. Mógłby być konkurencją dla Multicara.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Druga partia Syren jest skończona i za chwilę poleci do Polski. Wszystkie osoby które załapały się tym razem zostały już poinformowane e-mailem. Jeszcze tylko jedna taka partia i nareszcie wywiążę się ze wszytkich zaległych zamówień.

IMG_0490.JPG


Zakończyłem również projektowanie mojego drugiego pojazdu czyli HSW Stal 158. W przeciwieństwie do Syreny 105, będzie to może niszowy, ale za to bardziej przemyślany model i co ważne przygotowany na produkcję seryjną. W tej chwili czekam na wydruk do poskładania pierwszego prototypu. Bardzo spodobało mi się rysowanie w 3D, co zdecydowanie przyspieszy prace nad kolejnymi samochodami z mojej listy.
W przypadku tego modelu nie przewiduję jakichś "zamówień hurtowych", więc prawdopodobnie ograniczę się do tylko jednego kompletu form i limitowanej edycji ok. 20-25 sztuk. Malowanie wolsztyńskie zielono czerwone oraz nieco nowsze szare.
Stal 158 a.JPG
Stal 158 b.JPG
Stal 158 c.JPG
Stal 158 d.JPG
Stal 158 f.JPG
Stal 158 g.JPG
Stal 158 h.JPG
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Pięknie. Planujesz w HSW wał odlewać z podwoziem? Właśnie ćwiczę odlewanie filigranowego podwozia steyra i nie jest to prosta robota. Lubi pękać przy wyciąganiu z formy.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Pięknie. Planujesz w HSW wał odlewać z podwoziem? Właśnie ćwiczę odlewanie filigranowego podwozia steyra i nie jest to prosta robota. Lubi pękać przy wyciąganiu z formy.
Wał wraz z tylnym mostem i silnikiem elektrycznym będzie stanowił osobny element. Będzie z nim jazda w 1:87, bo bliżej mu do Multicara niż do Stara 25. Wszystkie elementy podwozia będą bardzo delikatne.
 
Ostatnio edytowane:

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Bardzo spodobało mi się rysowanie w 3D, co zdecydowanie przyspieszy prace nad kolejnymi samochodami z mojej listy.
Adamie jak dobrze usłyszeć/przeczytać taką wypowiedź. Możemy zatem liczyć na kolejne piękne modele rodem z PRL-u (y)
Czekam cały czas cierpliwie aż pojawi się projekt Starów 25 :love: Tego nie może u mnie zabraknąć :)
Model Stala 158 już na etapie projektu 3D wygląda rewelacyjnie. BRAWO TY !(y)(y):)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Tego naprawdę się nie spodziewałem.:eek:o_O
Ostatnio pokazałem projekt furgonu elektrycznego którego praktycznie nikt nie pamięta. Nie znam jeszcze ceny i nie mam pojęcia jak wyjdzie a już wpłynęło kilka zamówień. W takim tempie, to jeszcze okaże się, że trzeba będzie przygotować więcej form.:)
Za tydzień postaram się zaprezentować zmaterializowany prototyp po wstępnej obróbce.


Na chwilę wrócę jeszcze do Syren. Tak jak dwa miesiące temu zdjęcie grupowe przed wylotem.

DSC_0016.JPG


Przy okazji mała zmiana odnośnie wersji zardzewiałej. W tej partii wysyłam ostatnie zamówione złomki na "asygnaty". Od tego momentu złomy postanowiłem sprzedawać tylko na Allegro jako wersja specjalna. Pierwsze trzy za ok. 2 tygodnie trafią na licytacje

DSC_0001.JPG
DSC_0003.JPG
DSC_0008.JPG
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
A ja muszę czekać na trzecią transzę , pewnie . Bo nie miałem nikogo w partii i nie dostałem wcześniejszego talonu ...chlip, chlip... :)
Tutaj, tak jak kiedyś Jerzy Urban chciałbym sprostować pewne niepokoje ludu pracującego;). Jedynym, kryterium przyznawania asygnat była data zapisania się na społeczną listę kolejkową. Jak ktoś mi się przyzna, że był w partii, to przestawiam go na koniec kolejki:);).

Pierwsza seria to były Syreny w większości dla osób które wierzyły że coś z tego wyjdzie zanim ja jeszcze miałem na to nadzieję. W obecnej partii realizowane są zamówienia plus, minus sprzed roku. W następnej rozliczone będą wszystkie zaległe asygnaty.
 

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
Tutaj, tak jak kiedyś Jerzy Urban chciałbym sprostować pewne niepokoje ludu pracującego;). Jedynym, kryterium przyznawania asygnat była data zapisania się na społeczną listę kolejkową. Jak ktoś mi się przyzna, że był w partii, to przestawiam go na koniec kolejki:);).

Pierwsza seria to były Syreny w większości dla osób które wierzyły że coś z tego wyjdzie zanim ja jeszcze miałem na to nadzieję. W obecnej partii realizowane są zamówienia plus, minus sprzed roku. W następnej rozliczone będą wszystkie zaległe asygnaty.

U tak w końcu będę krezusem, mam asygnaty na dwie piękne i dorodne "skarpety" "_
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Obiecałem w okolicach weekendu pochwalić się prototypem Stali 158. W sumie to całkiem niezły czas. Od pomysłu do prototypu w około miesiąc. W takim tempie to po wakacjach powinny być już w sprzedaży.:)

Na razie wydruk został z grubsza „ociosany”. Kratka z przodu to jest tymczasowa atrapa. Docelowo będzie to delikatna siateczka z ramką i tabliczką. Planuję również poprawić plandekę. Oryginalna była bardziej napięta i mniej pozałamywana.

Ostateczne zrobię dwie dwie wersje pojazdu:
Ryflowana kabiną z malowaniem zielono-czerwonym oraz płaska szoferką w kolorze szarym.

IMG_0584.JPG
IMG_0583.JPG
IMG_0582.JPG
IMG_0588.JPG
IMG_0589.JPG


Przy okazji sprawdziłem również jak prezentują się obłości Syreny R-20. Nie jestem zadowolony z efektu i chyba pójdę trochę inną drogą niż planowałem. Wydruk półokrągłych elementów nie satysfakcjonuje mnie a nie chcę mi się robić od nowa tych wszystkich wytłoczeń. Zdecydowanie szybciej będzie zrobić hybrydę.
Poprawię wszystkie detale i proporcje które nie podobają mi się w obecnej rzeźbionej Syrence oraz zaprojektuję całkowicie nowe podwozie.
IMG_0587.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Adaś, oczywiście ja się piszę na wszystkie modele jakie wyrzeźbisz. Chocbym miał na gościńcu grasować...
Ale ta plandeka to z czego? Taki gnieciuch wyszedł niczym kreszowe dresy z lat 90-tych... Koniecznie z kolorkami rodem z flagi RFN... Pamiętacie tę modę?
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Cieszę się że jest potencjalne zainteresowanie ale jeszcze trochę za wcześnie na zapisy na R-20. Raczej w tym roku to, nie ma szans. Ewentualnie proszę pisać na PW to będę zapisywał chętnych (bez żadnych zobowiązań) na listę kolejkową a jak kiedyś Syrena powstanie, to dam znać.
 

Heaven1973

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 1 1
w marcu pisałem do Adama i miałem się przypomnieć w przełomie maja-czerwca
a tu kolejne niespodzianki:
R-20 i Elektryk niczym mały Star 21...
buuu....ja tylko poprosiłem o jedna "Skarpetę"
muszę poprosić o kolejne modele:):)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
W tym tygodniu zdecydowanie odpoczywam od lini montażowej i zająłem się prototypami.

Powstaje właśnie nowa matka wszystkich Syren. W wersji 2.0 staram się poprawić w niej wszystkie elementy które nie podobały mi się w 105.

Od razu chciałbym uspokoić osoby które kupiły, lub zamówiły u mnie Syreny. Nie martwcie się że pojawi się zmodyfikowany model 105. Na razie na pewno nie przewiduję zmiany nadwozia i stopiątka będzie dostępna tylko w starej wersji i tylko do wyczerpania zapasów odlanych elementów. Nowa "matka" posłuży do produkcji po kolei R-20, 104, Bosto, 103, 102, 101 oraz 100.

Modyfikacji uległy:

1. Skosy szyb bocznych.
Stopiątka miała proste a pozostałe modele będą miały delikatnie nachylone. Na zdjęciach średnio to widać, ale wierzcie mi że to była chyba najbardziej pracochłonna modyfikacja

IMG_0593.JPG

IMG_0592.JPG


2. Szerokość modelu.
Na zdjęciu poniżej porównanie starej i nowej. Przy okazji pozbyłem się pierwotnej bardzo wypukłej listwy bocznej. Nowe modele będą mieć tak jak w oryginale tylko wąski, delikatny aluminiowy pasek.

IMG_0612.JPG


3. Wysokość nadwozia oraz nowe rynny, nadkola i listwy podprogowe. Od nowa wyprofilowałem również błotniki i drzwi boczne.

IMG_0608.JPG
IMG_0611.JPG


4. Grubość skorupy
Nowe autka będą miały cieńsze nadwozie, co zdecydowanie ułatwi mi montaż kół oraz pozwoli skorygować rozstaw osi.

IMG_0613.JPG


Drugi model na warsztacie czyli Stal 158.


Z prototypu powstaje model matka do odlewów. Na razie gotowa jest tylko paka ze zmodyfikowaną plandeką.

p.s. Grzesiek @Astro ostatnio zpomniałem odpowiedzieć że plandeka zrobiona jest z cienkiej bibułki.

IMG_0614.JPG
IMG_0615.JPG
IMG_0617.JPG


Mam już gotowy nowy wydruk kabin w wersji z rylami i bez. Może w okolicach weekendu uda mi się je przygotować pod formy.

Jeżeli macie jakieś uwagi odnośnie obydwu modeli, to proszę o komentarze.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 15
W robocie 29
W robocie 67
W robocie 116
W robocie 7

Podobne wątki