• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Auto Service z PRL-u - warsztat Adama

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Potwierdzam słowa wytwórcy, ostatnia Syrenka z pierwszej dostawy wyjechała dziś w swoją docelową drogę. Także plan wysyłki został jeszcze przed świętami zrealizowany w 100%. Już pierwsi obywatele cieszą się, że mogli swoje otrzymane za ciężką pracę asygnaty, zamienić na wyczekiwany model samochodu naszej rodzimej polskiej konstrukcji. ;):D
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Patrząc na kity ostrówka z mm brno stwierdzam, że pewnie się umęczysz z "Ł" no ale ty lubisz się męczyć :)
To będzie wyzwanie zarówno w temacie odlewania, jak i składania.
Na razie to jest kilkanaście form, w większości dwustronnych i docelowo jeżeli ramiona będą ruchome, to mamy ponad 70 różnego rodzaju elementów w każdym modelu.
Po tej ładowarce to już wszystko będzie łatwiejsze
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Już pierwsi obywatele cieszą się, że mogli swoje otrzymane za ciężką pracę asygnaty, zamienić na wyczekiwany model samochodu naszej rodzimej polskiej konstrukcji. ;):D
Dziś otrzymałem prezent na "zajączka " jak to mówią w okresie przedświątecznym.
Jak napisał wyżej Maciek uciechy mam co nie miara. Model na "żywo" jest jeszcze lepszy jak na zdjęciach.
Bo wiadomym jest,że zdjęcia zwłaszcza w trybie makro pokażą wszystko. Moja 105 jest piękna i cieszę się,że zapisałem się do listy kolejkowej i otrzymałem już swój model. Dziękuję Maćkowi za dystrybucję na terenie kraju , a Adamowi za wykonanie tak fajnej miniatury.
Poniżej moja Syrenka :love:
Syrena 105.jpg

Pozdrawiam serdecznie
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Dziękuję Maćkowi za dystrybucję na terenie kraju , a Adamowi za wykonanie tak fajnej miniatury.
Poniżej moja Syrenka
Cieszy mnie Zbyszku, że jesteś zadowolony z zakupu. Dziękuję za zdjęcie modelu.
A co do Maćka @Mafo , to naprawdę jestem szczęśliwy że zajął się rozsyłaniem aut po Polsce. Jeszcze raz dziękuję koledze za ekspresową dystrybucję i super profesjonalną współpracę.

Adam nie mów hop. Robię spychacz :-D I wiesz co ja będę chciał od Ciebie :)
Mateusz. Ja mam tylko nadzieję, że do TD-40 w H0 to jednak nie planujesz ruchomych gąsienic? Jeden całkowicie ruchomy egzemplarz można zrobić, ale seryjnie to byłoby morderstwo. o_O
 

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
Jeżeli chodzi o model Syreny muszę napisać chociaż kilka słów...
Chwilę mnie nie było, ale kiedy wróciłem, otworzyłem starannie zapakowaną paczkę - nigdy nie byłem tak szczęśliwy, modele na żywo to mistrzostwo świata ! szkoda, że zapisałem się tylko na 3 sztuki.
Jeszcze raz z tego miejsca bardzo chciałbym Ci podziękować Adamie za wspaniałe odwzorowanie modelu Syrenki i koledze Maćkowi za super szybką wysyłkę.
Syreny stoją na honorowym miejscu i na pewno doczekają się odpowiedniej dioramy.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Najpierw raport z FSM.
Druga partia Syren ma nałożone kalkomanie oraz posrebrzone wszystkie elementy nadwozia. Postanowiłem nie dublować podobnych zdjęć z tych samych faz produkcji, więc musicie uwierzyć mi na słowo że są postępy.

Syrena R-20
Się robi... Trochę trudny temat wybrałem sobie na początek zabawy z 3D, ale coraz bardziej wierzę, że dam radę zaprojektować ją całkowicie na komputerze. Jestem na etapie drzwi i przednich błotników.

Syrena r-20 render (1).JPG
Syrena r-20 render (2).JPG
Syrena r-20 render (3).JPG
Syrena r-20 render (4).JPG
Syrena r-20 render (5).JPG



Tak dawno nic nie robiłem do kolekcji, że nie mogłem się powstrzymać i przez 2 wieczory zrobiłem sobie Dacię 1300 z Transbudu Poznań.

Miał być fajny i ładny model ale go trochę zepsułem. Najpierw zgubiłem jeden z przednich reflektorów a później zostawiłem nadwozie do suszenia przy grzejniku i mi się totalnie zdeformowało. Przy próbach prostowania, dla odmiany zeszpeciłem nieco polakierowaną powłokę. :mad: Model jest, jaki jest i nie mam zamiaru nic już przy nim robić. Jak tylko będzie ładna pogoda, to zrobię zdjęcia w plenerze i wrzucę go do gablotki.

IMG_0136.JPG
IMG_0134.JPG
IMG_0137.JPG
IMG_0226.JPG
IMG_0240.JPG
XuOVgKStbTh6YQv0aSH3_ar16x9.jpg

Zdjęcie ze strony http://cyryl.poznan.pl/obiekt/23780...anych-podczas-nauki-jazdy-samochodem-osobowym


IMG_0244.JPG
IMG_0245.JPG
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Niedawno Grzesiek pisał o rozpoczynaniu wielu projektów na raz. To jest trochę jak choroba. Wpadnie Ci coś do głowy i zaczynasz nad tym pracować. Wczoraj w przerwach na suszenie lakieru na Syrenkach oraz pomiędzy odlewaniem zacząłem sobie szkicować coś, o czym niedawno czytałem.

No właśnie. To może taka mała zagadka. Co to będzie za pojazd?

a1.JPG
Dla ułatwienia napiszę, że nie jest to jeszcze Star 20/25 ale również całkowicie polska konstrukcja.


Zbytniego szału na to nie przewiduję i prawdopodobnie powstanie tylko 1-2 egzemplarze do własnej kolekcji. Raczej nie opłaci się do tego robić form.
Zresztą, napiszcie czy bylibyście zainteresowani prototypami motoryzacyjnymi z okresu PRL-u. Było naprawdę sporo ciekawych konstrukcji które nie weszły nigdy do produkcji, lub było ich bardzo niewiele na polskich drogach.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Zimno, bardzo zimno;):)
Kolejne ułatwienie: konstrukcja zdecydowanie powojenna ale nie ma jej w trylogii A.Zielińskiego o polskich samochodach
 
Ostatnio edytowane:

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Jedyne co mi przychodzi do głowy to mylony często ze Starem, Stal 158.
Też bym obstawiał na ten typ pojazdu o którym napisał wyżej @Kamil97 .
A jak napisał Adam ,że powstanie 1-2 egzemplarze modelu - to tym bardziej myślę,że to będzie Stal 158, bo to był samochodzik elektryczny :)
No i znając umiłowanie Adama do Huty Stalowa Wola to nie może być nic innego , ponieważ powyższy był właśnie tam budowany ;)
Ciekawe czy rozwiązaliśmy zagadkę :niepewny:
Pozdrawiam
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Brawo Panowie @Zbigniew Gałczyński i @Kamil97 . Bezbłędnie rozpracowaliście zagadkę.



Tak, to będzie Stal 158 z HSW. To była pierwsza polska ciężarówka elektryczna zaprojektowana w 1958 roku w Hucie Stalowa Wola. W 1960 roku przeszła homologację w Ośrodku Badań Transportu Samochodowego i została dopuszczona do ruchu. Wyprodukowano łącznie 150 sztuk tego pojazdu w wersji elektrycznej i 2 Lub 3 szt. w wersji spalinowej, ze zmienioną kabiną.

Screenshot_2019-04-27-01-57-48.jpg

Zdjęcie pochodzi z wkładki jubileuszowej wydanej przez tygodnik "Sztafeta" z okazji 80-lecia HSW


Trochę danych technicznych:


Zasięg 80-100 km

Prędkość ok 25km/h

Ciężar własny 1500kg

Nośność 800kg
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
W drugiej partii Syren znowu niestety się opóźnia. Złapałem zapalenie płuc i przez tydzień nie byłem absolutnie w stanie robić nic precyzyjnego (nawet praktycznie bezwonny płyn do kalkomanii był potencjalnym zabójcą:);)). Oczywiście przy okazji w pracy też zrobiły mi się spore zaległości, a teraz jak codziennie wracam do domu ok 21:00 to nie ma szans żebym się zmusił do modelarstwa.
Na chwilę obecną mam zrobioną rdzę na wybranych modelach i wstawione wszystkie szyby. Pozostaje tylko założyć deski rozdzielcze, podwozia, koła, lusterka i wycieraczki. Już naprawdę jest z górki.

W czasie choróbska żeby nie tracić czasu udało mi się pociągnąć temat projektu Stali 158
IMG_0327.jpg
IMG_0328.jpg

Projekt jest modułowy, więc po niewielkich modyfikacjach sporo z tych elementów powinienem wykorzystać również w Starze w wersji z uproszczoną kabiną.

Wbrew temu co wcześniej pisałem, to model Stali będzie jednak w sprzedaży. Ponieważ żywica UV nie jest według mnie zbyt dobrym materiałem do produkcji modeli, to i tak będę musiał zrobić formy i odlać wszystko w zwykłej żywicy. Jeżeli tylko ktoś tylko zechce mieć w swojej kolekcji takiego "dziwoląga" to będzie okazja.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Widzę że kolega @lokfan ma zdjęcia z Wolsztyna:). Przyznam się, że widziałem je w sieci i w dużej mierze bazuję na nich przy robieniu wnętrza.

Czy Ty może robiłeś te zdjęcia? Poszukuję kogoś kto ma fotkę tyłu tego pojazdu. Nie mam kompletnie żadnej dokumentacji tej części i w tej chwili to tak trochę improwizuję.
Stal 158 v15.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 15
W robocie 29
W robocie 67
W robocie 116
W robocie 7

Podobne wątki