• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Auto Service z PRL-u - warsztat Adama

OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Stary Star ma już usunięte wszystkie zbędne i dodane wszystkie niezbędne elementy.

Tak wyglądała plandeka przed pomalowaniem

DSC_8377.JPG


Skrzynka narzędziowa zrobiona na szybko z niepotrzebnej złączki komputerowej i 3 blaszek (na zdjęciu jeszcze przed szlifowaniem)

DSC_8378.JPG


Malowanie podkładówką

DSC_8380.JPG


Dopiero po pomalowaniu jestem w stanie zobaczyć czy plandeka wyszła w miarę naturalnie. Na razie świeci się jeszcze jak pieskowi pod podwoziem ale docelowo będzie bardziej matowa.

DSC_8382.JPG
DSC_8383.JPG


Czas na moje ulubione odręczne malowanie detali

DSC_8395.JPG


Tak jak wspominałem wcześniej samochód będzie miał dosyć oryginalne malowanie, no i przy okazji równie oryginalne fonty. Po raz pierwszy wśród setek krojów pisma, nie udało mi się znaleźć gotowego wzoru i właśnie jestem na etapie przerabiania i projektowania wektorowych literek.
Myślę że za tydzień Star powinien być gotów na sesję zdjęciową.

W Syrenkach też cały czas coś się dzieje i jak zwykle zarówno dobrego jak i złego. Mam już patent na seryjny montaż listew bocznych ale podwozia to nie wszystkie chcą się spasować z nadwoziem. Zrobiłem mały błąd przy odlewaniu i większość z nich ląduje teraz w koszu, bo inaczej auto stałoby koślawo na kołach.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Próbna partia Syrenek ma w końcu szyby i światła. Auta celowo zrobiem w różnych wersjach kolorystycznych, z różnymi wersjami grilla i eksperymentowałem ze stopniami przybrudzenia. Zdecydowałem się jednak zamówić blaszki w trawialni zamiast robić je samemu. Myślę że na początku grudnia będą już u mnie i będę mógł ruszyć dalej.

DSC_8459.JPG
DSC_8461.JPG
DSC_8463.JPG
DSC_8467.JPG
DSC_8474.JPG
DSC_8475.JPG


Jako przerywnik i odstresowywacz kolejnym modelem na warsztacie będzie papierowa koparka KM602 z GPMu. Przyznam, że ten model bardzo mi przypadł do gustu i całkiem nieźle się zapowiada. Chyba częściej będę teraz sięgał po modele kartonowe.

DSC_8456.JPG

DSC_8480.JPG
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Adam syrenki wyglądają niesamowicie po prostu. Powiem więcej, że w moim przekonaniu mało które gotowe już modele mają tyle realizmu w sobie co te twoje jeszcze nie skończone modele syrenek. Tak wspaniałych detali jak te reflektory, kierunkowskazy i wiele, wiele innych jeszcze detali wykonanych z taką precyzją, dokładnością i tak rewelacyjnie wyglądających jak w twoich syrenkach nie widziałem już od dawna, a na pewno już nie w skali 1/87. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co Ty potrafisz stworzyć i twoich umiejętności. Chylę czoła bo takich ludzi, z takimi umiejętnościami i talentem zawsze podziwiam, no i zazdroszczę ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Dzięki Tobie nasz świat modelarsko-kolekcjonerski staje się piękniejszy. Chyba tak naprawdę nawet nie zdajesz sobie sprawy ile radości nam sprawiasz robiąc te modele. Adam cieszę się jak dziecko z grzechotki, że już niedługo dzięki Tobie będę miał w kolekcji tak wspaniałe modele syrenek. Czekam cierpliwie na moment gdy będę miał je w swoich rękach.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Cieszę się że nadwozia mają pozytywny odbiór.

@Maverick nasłodziłeś, że aż mi głupio.:giggle: Te model nie jest idealny. Teraz kilka rzeczy w zrobiłbym inaczej.

Prace przy Syrenkach będę chciał trochę podciągnąć w grudniu bo na razie idzie to wszystko jak krew z nosa. Nie cierpię robić powtarzalnych czynności i musicie mi Panowie wybaczyć. Po prostu muszę mieć jakieś przerywniki, bo przy samych skarpetkach to mnie trafi.



W tym tygodniu brakuje mi czasu na modelarstwo. Jedyne z czym się trochę pobawiłem, to ramię i łyżka do koparki linowej. Naprawdę zaczynam lubić papier jako materiał modelarski.

DSC_8488.JPG
DSC_8493.JPG
DSC_8500_2.JPG
DSC_8501_2.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 15
W robocie 29
W robocie 67
W robocie 116
W robocie 7

Podobne wątki