• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Auto Service z PRL-u - warsztat Adama

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.764 301 15
Adam, zarówno koła jak i cała reszta syreny to po prostu mistrzostwo świata. Ale i ten star się zapowiada nieźle ale ja bym nie wyrobił z reczną robotą. Probowałem z szybami do Bostona... Róznica taka jak przy cięciu stali brzeszczotem a szlifierką...
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Adam, czy masz już jakieś wstępne szacunki co do ceny 003?
Na razie to ja jeszcze nawet nie jestem pewien czy mój Star/Jelcz powstanie. Jeżeli już, to wolałbym zacząć od prostszych wersji np. skrzyniowy Star25. Wszystko zależy od tego jak pójdzie mi z Syrenami i czy mnie przy nich coś nie trafi a na razie znowu utknąłem z ich podwoziem.
Odlewy wychodzą nie tak jak zaplanowałem i czeka mnie jeszcze masę pracy. Jakieś dwa tygodnie roboty nad wzorem do form poszło na marne i znowu trzeba dłubać od nowa. Planowałem stopiątkę na marzec, lipiec i znowu widzę że się przesuwa. Pewnie optymistycznie to po wakacjach.

Za jakiś czas zobaczymy czy coś powstanie z pomysłu na Jelcza. Na pewno będę informował na bieżąco o postępach na naszym forum. Po prostu trzymajcie kciuki to wszystko uda się zrobić;)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Nareszcie udało mi się zaprojektować prawidłowe formy do podwozia Syrenki. Żeby sobie ułatwić późniejszy montaż, chciałem jak najwięcej elementów umieścić w jednym odlewie i do tej pory miałem spory problem z odpowietrzaniem odlewów.

W czasie oczekiwania na utwardzenie form mogłem zająć się składaniem modeli:

Wózek HSW WNA 1320 od naszego forumowego kolegi @popowe
Pojazd wzbogacony o kalkomanię i fototrawioną blaszkę na platformie...

DSC_7694.JPG
DSC_7697.JPG
DSC_7704.JPG
DSC_7766.JPG


Kilka miesięcy temu robiłem ten sam wózek w tej samej skali, tylko w wersji papierowej. Ciekawa jest różnica proporcji. nie sprawdzałem wymiarów ale ten nowy od Mateusza wydaję mi się lepiej zeskalowny.
DSC_7757.JPG


oraz spychacz Staliniec S-100. Miałem robić Transbud ale jak znalazłem na internecie zdjęcia dwóch przepięknie styranych modeli (jeden Seweryna a drugi Tonego) to tęż postanowiłem zrobić nieco podniszczony a w takim stanie to już mi znaczek transbudu nie pasował.
Model już skończony ale do sesji zdjęciowej przygotowuję właśnie nową dioramkę. Wkrótce zamieszczę więcej zdjęć w moim wątku z prezentacją modeli.

DSC_7274.JPG

Kolejny model z Icara i kolejny raz konieczna jest rekonstrukcja odlewów. Zawsze wyklinam przy składaniu miniaturek od tego producenta ale te modele na koniec zawsze dają olbrzymią satysfakcję.
DSC_7282.JPG
DSC_7699.JPG


Spychacz dostał dodatkowe osłonki linki, wycieraczki i podpórki ramy no i masę rdzy.

DSC_7707.JPG


Tak jak wspominałem, diorama nie jest jeszcze skończona. Na razie zrobiona jest tylko baza pod ziemię.

DSC_7767.JPG
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Zrobiłeś go rewelacyjnie! Rdza bardzo reakistyczna(y)(y)
Pierwszy raz robiłem tego rodzaju rdzę. Na początek wpadłem na pomysł żeby zrobić warstwę brązowej podkładówki a następnie pomalować go na szaro i przecierać patyczkiem z alkoholem. Po tym zabiegu model wyglądał niezbyt realistycznie. Pomalowałem go jeszcze raz na szaro, i używając brązowej farby pociapałem postrzępionym pędzelkiem. Później gdzieniegdzie inne odcienie rdzy, trochę błotka, oleju, washy i jakoś wyszło.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Elementy do Syreny powoli się odlewają i tego niestety nie da się za bardzo przyspieszyć. Może do końca miesiąca uda mi się je wszystkie zrobić. Jak skończę odlewanie to przeorganizuję warsztat wezmę się za trawienie a później już tylko składanie.

DSC_7870.JPG


W przerwach mogę zająć się moim ulubionym zajęciem, czyli składaniem kitów.

To będzie Tatra 138 z żurawiem kratownicowym od MMBrno. Uwaga zestaw oryginalnie nie ma szybki do kabiny (kolega który kupował w innym sklepie miał dokładnie ten sam problem). Na szczęście z pomocą przyszed mi inny kolega który zna osobiście innego z producentów i załatwił mi brakującą część.

DSC_7272.JPG

Żurawie z MMB to jedne z nielicznych modeli samochodów przy których przydaje się lutownica.

DSC_7391.JPG


Oryginalna odlana z kabiną kratka wlotu powietrza zostanie zastąpiona fototrawioną od Haulera
DSC_7867.JPG
DSC_7872.JPG
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Mój czwarty żuraw skończony. Zdjęcia w plenerze zrobię jak tylko poprawi się pogoda. Poprzednią Tatrę 148 z takim samym żurawiem zrobiłem w wersji z długą kratownicą. Ta dla odmiany jest bez zamontowanego przydłużenia.

DSC_7910.JPG
DSC_7911.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 15
W robocie 29
W robocie 67
W robocie 116
W robocie 7

Podobne wątki