• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Auto Service z PRL-u - warsztat Adama

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Dla mnie to model roku! W calosci prezentuje sie nieziemsko, przepieknie go wykonałeś! Gril, drabinka, linki, malowanie... coś pieknego! Jak zrobiles halogeny?
Ostatnie zdjęcie jak prawdziwe chociaz pewnie w photoshopie zrobiles pewnie nie dociagniecia wzgledem modelu zeby nas nabrac ze to prawdziwe :D
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Dla mnie to model roku! W calosci prezentuje sie nieziemsko, przepieknie go wykonałeś! Gril, drabinka, linki, malowanie... coś pieknego! Jak zrobiles halogeny?
Ostatnie zdjęcie jak prawdziwe chociaz pewnie w photoshopie zrobiles pewnie nie dociagniecia wzgledem modelu zeby nas nabrac ze to prawdziwe :D
Dzięki Paweł

Gdyby nie Ty, to model by nie powstał. :)Dzięki, że przekonałeś mnie, że warto się za niego zabrać.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Dla mnie to model roku! W calosci prezentuje sie nieziemsko, przepieknie go wykonałeś! Gril, drabinka, linki, malowanie... coś pieknego! Jak zrobiles halogeny?
Ostatnie zdjęcie jak prawdziwe chociaz pewnie w photoshopie zrobiles pewnie nie dociagniecia wzgledem modelu zeby nas nabrac ze to prawdziwe :D
Jeszcze zapomniałem napisać o halogenach. Wymyśliłem prosty sposób. Biorę kawałek cienkiego drucika i jak mi się chce to go lutuję a jak nie to przyklejamy CA do metalowego kółeczka z obwódką( takie fototrawione reflektorki. Od tyłu zapuszczam klejem UV utwardzalnym czyli Bondic-iem. Maluję front na srebrno, później tył na czarno i znowu z kleju robię menisę na reflektor. To wszystko.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Dzięki Paweł

Gdyby nie Ty, to model by nie powstał. :)Dzięki, że przekonałeś mnie, że warto się za niego zabrać.
Bez przesady :) Ja nadal o nim cały czas mysle. Te wszystkie skody co robiłeś są swietne ale nie moje klimaty, za to ten jelcz trafiłeś w samo sedno :) Przydałaby się do niego jaka mała gablotka z kawałkiem dioramki i figurki :)

Teraz czas na kolejnego ;)
jelcz-316-08.jpg


rejestracje juz masz ;)
 
Ostatnio edytowane:

Marino

Użytkownik
Reakcje
13 0 0
Model Jelcza mistrzowsko zwaloryzowany - wielkie brawa.:cool:
Szifo prosił o podpowiedź na temat grila, ja natomiast poproszę o podpowiedź na temat zbiorników paliwa (tych z prawej strony).
Czy robiłeś je sam od podstaw, czy jest to jakaś adaptacja?
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
Chyba za dużo projektów rozgrzebałem na raz. Ale jak tu nie zacząć nowego, jak w ręce trafia model z takim potencjałem?
Tutaj prezentuję tylko migawki z warsztatu a zdjęcia w plenerze oglądnąć można w mojej kolekcji na http://forum.modelarstwo.info/threads/ciężarówki-z-czasów-dzieciństwa-kolekcja-adama.33746/page-7
Na warsztat poszły lusterka, grill, dodatkowe uchwyty, halogeny, wycieraczki, oprzyrządowanie ostoi oraz schowek nad kabiną z małą plandeką, no i oczywiście malowanie i patynowanie.
Zobacz załącznik 551051 Zobacz załącznik 551052 Zobacz załącznik 551053 Zobacz załącznik 551054 Zobacz załącznik 551055 Zobacz załącznik 551056 Zobacz załącznik 551057 Zobacz załącznik 551058 Zobacz załącznik 551059 Zobacz załącznik 551060 Zobacz załącznik 551061 Zobacz załącznik 551062

Zdjęcie oryginału pochodzi ze strony http://www.odhimalajowpoantarktyde.pl/?p=205
Adamie chciałem zapytać - gdzie można kupić takie kity Jelczy do składania ? ( jeśli to nie tajemnica oczywiście )
Chciałbym się zmierzyć z próbą zbudowania sobie takiego ;) zwłaszcza ,że to fajny model.
Twój Jelcz jak już pisali koledzy -rewelka! Gratulacje za wykonanie(y)
Pozdrawiam serdecznie
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
Dzięki Maćku - rozumiem ,że to wyrób tej niemieckiej firmy ?
Kiedyś widziałem tylko samą kabinę u p.Rysia nie myślałem ,że były całe modele jako kity.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
Jarek nie pamiętam :rolleyes: było o tym tu na forum . Koledzy spece od samochodów na pewną napiszą.
Jak dotąd zajmowałem się stricto modelami kolejowymi ,ale czas się spróbować w działce motoryzacyjnej ;) choć mam to na codzień więc jakoś dotąd mnie to tak bardzo nie kręciło :)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Dziękuję za wszystkie komentarze. Postaram się po kolei odpowiedzieć na pytania
Ten gril to chyba nie orginał .Zdradzisz jak go zrobiłeś .
Model rewelacyjny .Jestem pełen podziwu dla Twoich prac.
Początkowo po przymiarce na sucho myślałem że ten oryginalny plastikowy grill "obskoczy". Jak model był już skończony, totalnie coś mi w nim nie pasowało, na żywo nie wyglądał na Jelcza. Nie byłem w stanie określić co, ale proporcje były zachwiane. Na szybko zaprojektowałem i wytrzawiłem grilla i pomogło.
Teraz czas na kolejnego ;)
Zobacz załącznik 551160

rejestracje juz masz ;)
Tak. Ta wersja malowania też jest w planach , ten mi się bardziej spodobał na początek (kurcze mam tyle pomysłów na modele, tylko czas nie chce być z gumy) Chyba jednak wcześniej przemaluję dwa maluszki na takie z podróży dookoła świata jak na zdjęciu w moim drugim wątku. Zresztą nie wiem czy zaglądaliście na stronę którą podałem przy prezentacji Jelcza. To jest skarbnica pomysłów nanieprzeciętne malowania.

Model Jelcza mistrzowsko zwaloryzowany - wielkie brawa.:cool:
Szifo prosił o podpowiedź na temat grila, ja natomiast poproszę o podpowiedź na temat zbiorników paliwa (tych z prawej strony).
Czy robiłeś je sam od podstaw, czy jest to jakaś adaptacja?
Jak robię modele z żywicznych kitów to często brakuje części, ale czasami sporo ich zostaje. Te dwa zbiorniki zostały mi o ile się nie mylę z Pragi V3S. Tak się miło złożyło, że po niewielkich przeróbkach upodobniłem je do tych zamontowanych na Jelczy.
Adamie chciałem zapytać - gdzie można kupić takie kity Jelczy do składania ? ( jeśli to nie tajemnica oczywiście )
Chciałbym się zmierzyć z próbą zbudowania sobie takiego ;) zwłaszcza ,że to fajny model.
Twój Jelcz jak już pisali koledzy -rewelka! Gratulacje za wykonanie(y)
Pozdrawiam serdecznie
Produkuje je Helmut Rebs. Odlewy są rewelacyjne z wysokiej jakości plastiku. Widziałem, że bywają w Świecie Modeli i na e-Bay. Jak ja je szukałem to nie były dostępne na ich stronie a i tak musiałbym płacić za przesyłkę międzynarodową więc poszperałem w internecie i napisałem bezpośrednio do Helmuta .Możesz je również wyszukać jako RK Modelle.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Tiaaa... I po co dodawać coś do obserwowanych jak potem nie dostaję powiadomień:(
Odpowiem więc z opóźnieniem i hurtem:
Adam, Syrena fantastyczna. Jelcz wyprawowy rewelacyjny. Świetny motyw, a dzięki naszym himalaistom, bardzo na czasie. Pamiętam na forum sporo głosów, że te Jelcze są nie za dobre, a tymczasem naprawdę fajnie sobie z nim poradziłeś i wygląda na to, że podobnie jak Tomek @Flotoma odczarował Stary Adama, tak Ty pokazałeś, że niemieckie Jelonki to solidna baza do przeróbek. Pełen szacun(y)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Kilka rzeczy powstaje jednocześnie.
Syrenka przeszła jeszcze kilka poprawek kosmetycznych oraz została nieco podwyższona. Sama część środkowa podwozia będzie jeszcze minimalnie podszlifowana i wyrównana.

DSC_6299.jpg


Z samej bryły to już jestem zadowolony i prototyp przeszedł do następnej fazy, czyli testy żywic i technik odlewania.

DSC_6282.jpg


Zdjęcie z dedykacją dla tych co kupują pirackie modele żeby zdali sobie sprawę jaka jest różnia pomiędzy projektowaniem a kopiowaniem i dlaczego u złodziei jest zwykle taniej. Jak widać taki model od zera to są też spore koszty. Jak do tej pory kilkanaście godzin pracy a na same żywice i silikony poszło już ładnych kilkaset złotych. To jest tylko kilka z kilkunasu odlewów i piąta forma silikonowa a końca jeszcze nie widać.

Seria starażaków: Za Tatrę z podnośniniem na razie jakoś nie mogę się zabrać, ale skończyłem właśnie model który marzył mi się od dłuższego czasu Tatra 148 z zabudową CAS 32. Model produkcji mało znanej manufaktury p. Sadlo

Kit dosyć uproszczony ale jak się nie ma co się lubi to sobie trzeba samemu "zadetalować"

Do modelu dorobiłem poręcze na zbiornik oraz pożyczyłem kilka elementów żywicznych i fototrawionych z modeli innych producentów (później się będę martwił skąd je wezmę do tamtych modeli)



DSC_5798.JPG

DSC_6311.jpg

DSC_6323.jpg



Więcej zdjęć oryginału i gotowego modelu jak zwykle w moim wątku z pojazdami specjalistycznymi w naszych kolekcjach. Tutaj tylko mała zajawka.

DSC_6336.jpg



Powstaje jeszcze coś nowego, ale tym się pochwalę jak zacznie przypominać nieco model który chcę odwzorować.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 15
W robocie 29
W robocie 67
W robocie 116
W robocie 7

Podobne wątki