• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Auto Service z PRL-u - warsztat Adama

OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Jeszcze jedna uwaga odnośnie kolorów. Fabryczne lakiery to: biały, jasnożółty i szary, reszta to późniejsze wariacje.
Oczywiście rejestracja dowolna pod warunkiem że z PRLu.
 
Ostatnio edytowane:

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Przychylę się do wypowiedzi Grześka i Mateusza i w całej rozciągłości się zgadzam z powyższymi.
Niby wersja próbna/prototypowa ale dla mnie to modelarski majstersztyk (y).
Cieszę się ,że już za jakiś czas stanę się posiadaczem takiej wersji Syrenki :)
A tak jeszcze na marginesie nasunęła mi się pewna myśl. Adamie może przy współpracy z Grzegorzem @Astro powstanie wersja Bosto ? ;)
Wiem, wiem temat do realizacji za czas jakiś - ale było by fajnie.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
A tak jeszcze na marginesie nasunęła mi się pewna myśl. Adamie może przy współpracy z Grzegorzem @Astro powstanie wersja Bosto ? ;)
Wiem, wiem temat do realizacji za czas jakiś - ale było by fajnie.
Nawet kiedyś Grzesiek zaproponował mi współpracę odnośnie Bosto, co bardzo doceniam. Jednak ja to jestem taki gad że lubię zrobić wszystko od początku do końca "własnymi ręcami". Cały czas czekam na Bosto od Grzesia. Ja też go kiedyś zrobię ale nie wcześniej niż za dwa lata.
Zbyszku, Adam ma ambicję zrobić samemu wszystkie auta polskiej produkcji. Nic nie stoi na przeszkodzie by były i jego i moje. Nic poza brakiem czasu u mnie :/
Wszystkie auta to może nie, ale zrobić wszystkie podstawowe modele Syrenki to jak najbardziej.
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 1 0
Ja to lubię jak jest alternatywa. Dla tych którzy nie lubią jabłek jako opcjonalny wybór narysowałem dzisiaj kratkę na oranżadę. Nie wiem czy coś z tego wyjdzie, bo jest jeszcze delikatniejsza niż ta drewniana na jabłka. Właśnie w tej chwili poszła do druku.
Zobacz załącznik 757428 Zobacz załącznik 757427 Zobacz załącznik 757426
Taka myśl mi przeszła przez głowę:
https://www.facebook.com/Fotografie...74/photos/a.1753069548315093/2719371981684840


Mamy już traktor Ursus C-360, mamy przyczepy od Buscha i mamy skrzynki Adama :)
 

Załączniki

OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Czas coś napisać po prawie dwumiesięcznej przerwie. Spokojnie, to nie Covid tylko nieplanowany remont. Przez ten okres nie miałem ani warunków ani czasu na modelarstwo. Na szczęście dom i warsztat już mam odgruzowane i mogę ze zdwojonym zapałem poświęcić się modelarstwu.
Priorytet na chwilę obecną to spóźnione Syreny R-20. Przez ostatnie 3 dni mocno podgoniłem pracę przy tych modelach. Malowanie jest już z grubsza zakończone.

IMG_20201220_102444.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
Czas coś napisać po prawie dwumiesięcznej przerwie. Spokojnie, to nie Covid tylko nieplanowany remont. Przez ten okres nie miałem ani warunków ani czasu na modelarstwo. Na szczęście dom i warsztat już mam odgruzowane i mogę ze zdwojonym zapałem poświęcić się modelarstwu.
Lejesz miód na moje serce Adamie. Super... (y)(y)(y)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Zdaję sobie sprawę że rzadko teraz cokolwiek publikuję ale mam masę innych rzeczy na głowie i ciężko mi jest znaleźć wolną chwilę na pisanie.
Pierwsza seria Syrenek R-20 jest już (albo raczej dopiero) skończona. Do przyszłej soboty planuję popakować wszystko i skontaktować się z zamawiającymi.

Photo 2021-02-28, 8 39 08 PM.jpg


Gotowe są już też zupełnie nowe i mam nadzieję że ładniejsze pudełka.

Photo 2021-02-28, 8 39 24 PM.jpg

Tak wygląda jeden, losowo wybrany model z linii produkcyjnej

Photo 2021-02-28, 8 41 15 PM.jpg
Photo 2021-02-28, 8 41 45 PM.jpg
Photo 2021-02-28, 8 42 20 PM.jpg



Ostatnio dużo myślałem co zrobić z dalszą produkcją modeli. To wszystko pochłania zbyt dużo czasu i na pewno muszę delikatnie zmienić koncepcję. Zbyt duża ilość detali i konfiguracji powoduje że produkcja tego typu ciągnie się w nieskończoność. Nie mam czasu ani na modelarstwo dla rozrywki ani na pracę przy kolejnych projektach.
Nie przyjmuję już więcej zamówień na R-20 ani na żadny inny model. Co obiecałem, to oczywiście zrealizuję ale musicie się panowie uzbroić nieco w cierpliwość. Jeżeli zostanie mi trochę części to zrobię jeszcze jedną serię i wystawię do sprzedaży gotowe już modele.

Kolejne samochody będę robił w krótszych seriach i bez żadnych zapisów. Po prostu jak będą gotowe to w pierwszej kolejności poinformuję o tym stałych klientów a później resztę wystawię do wolnej sprzedaży na forum. W przypadku ciężarówek myślę również o zrobieniu kitów do samodzielnego montażu.

Teraz może o dodatkach. Skrzyneczki wyszły i to całkiem przyzwoicie. Wszystko zachowuje skalę i jest naprawdę drobniutkie i delikatne. Na zdjęciach porównanie z kartą sim do telefonu.

Photo 2021-02-28, 7 32 30 PM.jpg

Photo 2021-02-28, 8 12 25 PM.jpg

Pisałem wcześniej że każdy kto zamówił wersję bez plandeki dostanie do 3 skrzynki z oranżadą lub jabłkami.
Mam już wszystko gotowe i śmiało wystarczy mi żeby dodać jeszcze po jednej (jak ktoś zamawiał 3 oranżady to dla odmiany dostanie jedne jabłka i odwrotnie). Osoby które zamówiły wersję z plandeką dostaną po jednej z jabłkami i oranżadą.
Kolory skrzynek i jabłek będą wybierane losowo.

Na koniec zupełna nowość. Robiąc wersję "Arged" wpadłem na pomysł żeby jako dodatkową opcję zrobić pralkę automatyczną. Zrobiona jest z przezroczystej żywicy, z delikatnie widocznym przez szybkę srebrnym bębnem. Cena pralki to będzie 25PLN. Możliwy będzie zakup pralek bez Syrenki.

Photo 2021-02-28, 7 46 51 PM.jpg
Photo 2021-02-28, 7 48 31 PM.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
Świetna wiadomość Adasiu. Syrenki jak żywe, a i ładunek do Syren kapitalny. Już się nie mogę doczekać, żeby trochę popracować... ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 15
W robocie 29
W robocie 67
W robocie 116
W robocie 7

Podobne wątki