• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Auto Service z PRL-u - warsztat Adama

OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Ostatnie zamówienia spłynęły dopiero pod koniec tygodnia więc miałem chwilę przestoju w składaniu Stali.

Jak widać poniżej produkcja już idzie pełną parą.
IMG_2726.JPG
IMG_2751.JPG


Dzięki przestojowi mogłem się zająć kilkoma modelami dla przyjemności:

Wyciągnąłem z szuflady drugi z "Irańczyków". Tym razem średniej długości wersja firmy Schucko. Model będzie w klasycznym orbisowskim malowaniu. W tej chwili jestem na etapie przeróbki drzwi.
DSC_8269.JPG

IMG_2662.JPG


Kolejnym modelem będzie Ikarus 556 z firmy Beka. Model wraz z zestawem waloryzującym dostałem od jednego z kolegów. Myślę że powinno wyjść z tego coś fajnego.

IMG_2643.JPG
IMG_2774.JPG


Rozszalałem się i jeszcze zacząłem składać Liaza 100.5 z przyczepą BSS od MM Brno.

IMG_2687.JPG


..... no i jeszcze maleńka gablotka z dioramką dla jednej z Syrenek

IMG_2705.JPG
IMG_2740.JPG
IMG_2748.JPG
IMG_2755.JPG
IMG_2758.JPG
IMG_2761.JPG
IMG_2762.JPG
IMG_2763.JPG
IMG_2764.JPG
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
W okresie świątecznym miałem trochę luźniej w regularnej pracy, czego owocem był spory postęp w produkcji Stali (normalnie to brzmi, całkiem jak za komuny 300% normy w produkcji stali;):))
Ponieważ jest ich znacznie mniej niż Syrenek to postanowiłem zrobić małą niespodziankę wszystkim którzy zamówili Stal 158 i dokładnie spatynować każdy jeden model.
Wszystkie podwozia, koła, plandeki i paki są całkowicie skończone

Photo 2019-12-28, 1 14 04 PM.JPG
Photo 2019-12-28, 1 24 28 PM.JPG
Photo 2019-12-28, 1 03 17 PM.JPG
Photo 2019-12-28, 1 09 36 PM.JPG
Photo 2019-12-28, 1 07 22 PM.JPG
Photo 2019-12-28, 1 06 44 PM.JPG


Zmieniłem nieco kolor łatek ale mam nadzieję że kolegom powinno się to spodobać. Te poprzednie trochę mnie męczyły, że nie wyglądają zbyt naturalnie.

Photo 2019-12-28, 1 04 07 PM.JPG


Teraz intensywnie pracuję przy kabinach

Photo 2019-12-28, 1 26 21 PM.JPG
 

Załączniki

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
Finisz w końcówce roku godny Mistrza(y) Choć kolejny tytuł Modelarza Roku naszego forum za 2019 już jest Twój za same skarpety. Nie mówiąc już o reszcie. Oczywiście to wirtualny tytuł i wynikający tylko z mojej oceny. :)
Chodź można by pomyśleć nad takim oficjalnym posumowaniem dokonań roku w naszym dziale samochodowym/ to propozycja do moderatorów i admina/ I na podstawie głosowania wyłaniać laureata. Sorki Adamie za zaśmiecenie wątku;)
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
182 1 0
Adam już prosił jakiś czas temu, w końcu znalazłem moment by sfotografować Syrenki 105 za asygnaty - wystane w kolejce ;) Żółta to wujowa Syrena 105 Lux a Beż to Tatowa Syrena 105. Ile pyrów w workach z działki tym wozem się nawoziliśmy, przyczepkę ciągła jak wół. Łezka się kręci za młodymi latami i tamtym pojazdem.
 

Załączniki

OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku

Minął właśnie 3. rok zabawy w modelarstwo smochodowe. Jak zwykle jest czas na podsumowanie tego, co przewinęło się przez mój warsztat.
Może i niezbyt dużo nowych modeli dołączyło do kolekcji (tylko 21) ale ostatnie 12 miesięcy było dosyć udane.
Zmaterializowało się takie moje małe marzenie. Skończyłem dwa pierwsze pojazdy od zera czyli Syrena 105 i Stal 158 oraz jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności pojawiła się marka AutoservicePRL. Oprócz tego w przygotowaniu są trzy kolejne projekty.


20191.JPG

2020-01-01.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Kawał dobrej modelarskiej roboty.(y) Jestem pod wrażeniem, a propozycja kolegi @Misiek jak najbardziej powinna zostać przez Ciebie zrealizowana.
Niech Nowy Rok przyniesie Ci dużo szczęścia i czasu na prace modelarskie. :)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Mała aktualizacja, żeby nie było że zapomniałem o Stali. Pracuję przy nich i to bardzo intensywnie. Spatynowane modele są w tej formie dosyć praco-czasochłonne ale mam nadzieję, że koledzy będą zadowoleni. To już naprawdę finisz i myślę że w przyszłym tygodniu wybiorę się z nimi na pocztę. Prawdopodobnie przy dobrych wiatrach pod koniec stycznia powinny być już u Was.

8C0A3FA5-6D8C-4517-B9AB-85AD9724A2AA.jpeg
84D6F316-80C3-4D87-9051-209FDC798BE9.jpeg
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Na szczęście to już ostatni post a w zasadzie podsumowanie w temacie Stali 158. Wszystkie modele są już skończone i za moment polecą do Polski.

DSC_0765.JPG

DSC_0822.JPG

Pomimo że model nie należał do popularnych zeszła prawie cała zaplanowana seria. Niezagospodarowane zostało tylko 3szt. czyli 2 pocztowe i jeden z łatką. Gdyby ktoś jeszcze chciał to zapraszam na PW.

DSC_0820.JPG
DSC_0821.JPG
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Stal 158

Wszystkie modele są już w Polsce i pierwsi klienci mają już "elektryki" u siebie. Nie przewiduję reedycji tego modelu, więc kto zamówił, ten będzie miał.

Syrena 105

Zrobiłem inwentaryzację części. Jest ich całkiem sporo ale podwozi to by zabrakło dla ponad połowy osób, którymś kiedyś obiecałem. Zwodziłem dosyć długo i skoro obiecałem to nie mam wyjścia, muszę dorobić formy. Co do możliwości zakupu to nic się nie zmienia, lista jest już zamknięta.

Syrena R-20 i kolejne Syrenki (Bosto, 104, 103....... a może nawet Sport)

Plany ambitne ale życie definitywnie weryfikuje wszelkie zamiary. Jeżeli wyjdzie jedna Syrenka rocznie, to i tak będzie przyzwoicie.

Zabrałem się ostro za R-20. Powinienem pewnie napisać, że brzydzę się nowych technik i nie będę robił wszystkiego w 3D, na komputerze po to żeby model miał duszę. Nie lubię takiego "artystycznego" bełkotu i szczerze przyznam się gdzie jest pies pogrzebany.
Prawda jest jednak taka, że to nie jest łatwy kształt do narysowania i pewnie bym ją zrobił, ale zajęło by mi to szmat czasu. Zrobiłem całkiem niezłe błotniki ale maska po 4. próbach od zera dalej mnie nie zadowala. Kopiowanie i skanowanie 3D stanowczo odpada więc...
Zdecydowałem że jednak zamiast całkowitego 3D będzie to hybryda. Podwozie, wnętrze i paka będą narysowane w 3D a wszystkie obłe kształty powstaną na bazie zmodyfikowanej i wyrzeźbionej od nowa bryły "Syreny Matki". W tym tygodniu doszlifowałem jeszcze kilka dysproporcji które wyłapałem w 105.

Tak z grubsza prezentuje się jeszcze nieociosana baza do kolejnych Syrenek. Mamy większe okna boczne, cieńszą skorupę, poprawione proporcje, wymiary i kąty, wyprofilowane tylne błotniki. W tej chwili czekam na zastygnięcie pierwszej formy bazowej.

IMG_3359.JPG


W R-20 obiecałem sporo detali w podwoziu. Staram się pogodzić szczegółowość z wytrzymałością. Pod kabiną będzie podłoga z zarysem ramy a w części towarowej, która będzie bardziej widoczna chciałbym pokazać jak najwięcej "smaczków" czyli amortyzatory, filigranowy wydech itd.
Mam też nowe pomysły na reflektory i szybę przednią. Powinny być jeszcze łądniejsze niż w 105.

2019 wrzesien Syrena R-20 POPRAWNY DO OBROBKI v8.JPG


Paka jest już wzbogacona o ostatni element, czyli wlew paliwa.

2019 wrzesien Syrena R-20 POPRAWNY DO OBROBKI v8a.JPG


Zastanawiam się nad kolejnym projektem. Będę się trzymał schematu jedna Syrena - jeden inny model. Miałem zrobić stare Stary ale one w sumie były już dostępne od Anatola i Seweryna. Napiszcie czy wolicie Stary 20/25 czy może coś czego nie było, na przykład autobusy z serii SAN (lub Autosan H9)?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 15
W robocie 29
W robocie 67
W robocie 116
W robocie 7

Podobne wątki