• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Auto Service z PRL-u - warsztat Adama

OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Właśnie rozesłałem do wszystkich formularze zamówień Syrenki 105 do wypełnienia. Jeżeli ktoś się wcześniej deklarował a nie otrzymał ode mnie wiadomości PW to proszę o kontakt.

Przy okazji przeglądając wiadomości, mogłem zobaczyć jak bardzo optymistyczny w terminach byłem w okolicach maja zeszłego roku:eek:
Przepraszam za opóźnienie.:oops:



Aktualizacja tego co mam na warsztacie


Jestem po kilku dniach obrabiania odlewów felg i opon i właśnie zabrałem się za malowanie.


Tutaj elementy jeszcze przed kąpielą
DSC_9271.JPG


ujęcie z lakierni
CropPreview.jpg
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Asygnatki pomału spływają. W tej chwili mam już potwierdzone ok.50% zamówień. Poczekam jeszcze z tydzień bo chciałbym przygotować odpowiednio warsztat do i pomalować jak największą ilość nadwozi na raz i bez kurzu.

Jeżeli ktoś jeszcze będzie rezygnował, to proszę o informację. Kilku kolegów jest jeszcze na liście rezerwowej a ja jestem w kropce bo nie wiem, czy mogę dla nich przygotowywać modele. Tak jak wspominałem wcześniej, pewnie poczekam do przyszłego weekendu i zrobię przetasowanie zamówień.

Jeszcze jedna fajna rzecz wynikła przy tych zamówieniach Syrenek. Bardzo fajnie się czyta opisy kilku kolegów o ich prawdziwych Syrenkach które kiedyś były dumą rodziny. A już najbardziej rozbroiła mnie historia o Syrence która będzie miała "duszę Tarpana". Jeden z kolegów wprawdzie nie miał "królowej szos" ale jego Syrenka otrzyma kolor i rejestrację Tarpana który był w rodzinie.

Jeżeli ktoś ma zdjęcie prawdziwego samochodu, który będę robił, to jest jak najbardziej mile widziane. Postaram się zrobić jak najbardziej zbliżoną do oryginału miniaturkę. Po skończeniu modelu obiecuję skasować nadesłane zdjęcia.



Sprawy techniczne:

Jedną z rzeczy które nie do końca mi się podobały były felgi. Poeksperymentowałem jeszcze trochę z przygotowaniem tych części.

DSC_9291.JPG
DSC_9293.JPG


Mam nadzieję że w porównaniu z serią próbną widać różnicę w jakości. Tylko proszę się nie przerazić, bo zdjęcia są w naprawdę bardzo dużym powiększeniu.

DSC_9011.jpg
DSC_9294.JPG
DSC_9009.jpg
DSC_9298.JPG
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Tu nie ma co się przerażać, wyglądają obłędnie a wszyscy wiedzą że dzisiejsza technika cyfrowa w połączeniu z makro wyciągnie wszystko na wierzch. Niestety u ciebie nawet takie makro pokazuje perfekcję w wykonaniu, a na pewno w tej skali i wielkości, tym bardziej że felga chyba nie ma więcej jak 4 mm. Brawo Adamie za robotę powoli do przodu !!!
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Ostatnio nie mam zbyt wiele czasu na pisanie na forum ale wypadałoby streścić postępy prac nad Syreną. Dziś wieczorem mam zaplanowaną przerwę, więc mogę nieco poprzynudzać.

Na wstępie dziękuję wszystkim za bardzo szybkie wypełnienie i odesłanie formularzy zamówień.

Obecnie staram się całkowicie skończyć pierwszą partię kilkunastu sztuk. To są modele dla najbardziej cierpliwych kolegów, którzy zgłaszali chęć zakupu, zanim ja sam zacząłem wierzyć że cokolwiek z tego wyjdzie.

Nadwozia są już pomalowane i mają zainstalowane emblematy, listwy boczne, klamki i tapicerkę na drzwiach oraz kratki wlotu powietrza. Jeszcze kilka warstw lakieru, lusterka, kierownice, okna oraz rdza na niektórych egzemplarzach i będą skończone. Początkowo nie planowałem zapuszczać szczelin washem ale udało mi się dopracować technikę ich malowania i każda Syrenka będzie to miała w standardzie.

DSC_9376.JPG
DSC_9372.JPG


Mam nadzieję, że ta pierwsza seria będzie gotowa za ok. 2 tygodnie a do Polski powinna dotrzeć mniej więcej w połowie kwietnia. Jak tylko pierwsza partia wyleci z warsztatu to zacznę następne kilkanaście sztuk dla kolejnych osób z listy oczekujących.

W tej chwili wspomniana lista jest zamknięta i dopóki wszystkie obecne "asygnatki" nie będą zrealizowane, to nie przyjmuję żadnych nowych zamówień. Dla osób które się nie załapały na "asygnaty" prawdopodobnie powrócę do tematu 105-tki jeszcze za kilka miesięcy. Na razie potrzebuję trochę czasu żeby popracować nad kolejnymi projektami.



Jak już chwilami mam dosyć składania stopiątki, to przymierzam się do szkicowania w 3D. Chociaż kilka lat temu dorabiałem jako kreślarz na AutoCad-zie, to przyznam się że trzeci wymiar z masą odatkowych funkcji i uwarunkowań potrafi zakręcić w głowie. Na razie to są początki i nie ma się jeszcze czym pochwalić. W pierwszej kolejności w planach mam Syrenę R-20 i Stara 25. W razie gdyby nie wyszły mi te wszystkie krągłości, to kabinę do Stara i tak mam już wyrzeźbioną ręcznie. Pozostanie mi dorobić tylko detale fototrawione a na ich podstawie mogę wymodelować ostateczny kształt i wszystko później "dopieścić"
Jeżeli nie dam rady wyrzeźbić na komputerze przodu Syrenki, to też jest alternatywa. Wezmę jeden z odlewów, przetnę na pół i zrobię przeszczep "na żywca";)

To jest efekt dwóch wieczorów spędzonych przy komputerze nad kolejną wersją Syrenki:
r-20 pierwszy szkic.JPG


W międzyczasie wciągnąłem się też w jeszcze jeden fajny projekt. Miałem przyjemność rozpocząć współpracę z Mateuszem @popowe przy wykonaniu Ł-34 w H0. Bardzo profesjonalnie zaprojektowany model i myślę, że gotowa ładowarka powinna się również podobać. Dla mnie sprzęt ze Stalowej Woli to bardzo szczególne pojazdy. Urodziłem się i wychowywałem w tym mieście w czasach świetności Huty i pamiętam te wszystkie maszyny jakby to było wczoraj.
W tej chwili jestem na etapie obrabiania prototypów i ja na pewno będę robił formy oraz odlewał elementy żywiczne. Natomiast co do montażu, to zobaczymy? Rozmowy z kolegą są jeszcze w toku. O dalszych postępach przy pracach nad tą maszyną informować będziemy w osobnym, wspólnym wątku.

DSC_9351.JPG




Mam też napoczętą przeróbkę długiej wersj Mercedesa O302 z PKSu Warszawa. Tak wyglądał dosyć kiepskiej jakości model firmy H0 Classic służący za bazę:
DSC_8280.JPG


Trzy tygodnie temu wyglądał już tak:
DSC_9325.JPG

Przeszczepiłem mu przód i tył z podobnego modelu firmy Schuco, wyskrobałem szczeliny oraz zamontowałem fototrawione klasyczne drzwi.
No i w ciągu tych tych ostatnich trzech tygodni niestety nic się nie zmieniło.
Ponieważ wypada również poświęcić trochę czasu na życie rodzinne, regularną pracę i nieco snu, to ostatnio zmuszony byłem odłożyć zarówno Irańczyka z PKSu jak i inne "niekomercyjne" projekty modelarskie przynajmniej na kilka kolejnych tygodni.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Wśród pierwszych kilkunastu zamówionych Syrenek są trzy w wersji delikatnie zardzewiałej i dzisiaj właśnie zająłem się ich postarzaniem. To wszystko jest malowane odręcznie więc każda jest nieco inna i niepowtarzalna.
Przyszli właściciele tych dwuśladów otrzymają e-maila z prośbą o ocenę stanu skorodowania. Przed dalszym montażem możliwe jest bardzo delikatne zmniejszenie lub zwiększenie ilości rdzy, ale każda taka operacja to niestety ryzyko przedobrzenia.

DSC_9378.JPG
DSC_9379.JPG
DSC_9387.JPG
DSC_9389.JPG
DSC_9390.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Znając zaangażowanie i wykonanie Adama projektu Syrena 105 już teraz można śmiało zapisać się na model R-20 jak napisał wyżej kol @Pietras83 .
Adam możesz również moją osobę wpisać na listę ewentualnych kupców Syreny R-20 :)
Aż tupię nogami aby zobaczyć kiedyś efekty projektu STAR 20/25;). Bo i takie modele chętnie bym u siebie widział.
Pozdrawiam serdecznie
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Witam ponownie

Najpierw chciałbym odpowiedzieć kolegom:

Na razie jeszcze nie zbieram zamówień na R-20, bo do gotowego modelu jest jeszcze bardzo daleko. Nie chcę narobić sobie takiego bałaganu jak w przypadku stopiątki. Jak już będę miał w ręku odlewy, to wtedy poinformuję, że robię listę na nowy model i będę na niego zbierał zamówienia. Plan jest taki, żeby całkowicie powstał na komputerze a najtrudniejsza część jeszcze przede mną. Na pewno nie zapomnę o wszystkich którzy kupili 105 i dopingowali mnie przy pierwszym projekcie. :)

Aż tupię nogami aby zobaczyć kiedyś efekty projektu STAR 20/25;). Bo i takie modele chętnie bym u siebie widział.
Myślę Zbyszku, że Star może się pojawić wcześniej niż kolejne Syrenki. Ten model będzie o wiele łatwiejszy niż Syrena. W tej chwili zacząłem już wstępnie szkicować kabinę. Pochwalę się jak tylko zacznie przypominać starego, poczciwego Stara.




Kilka miesięcy temu zacząłem składać żuraw Kraza z ukraińskiego kitu. Oryginalnie w zestawie była kabina starego typu i jeszcze w dodatku z kilkoma błędami. Zacząłem ją poprawiać ale coś mi i tak nie leżało w tym elemencie i odłożyłem Kraza do szuflady. Ostatnio skoro zacząłem wchodzić w 3D, to ramach treningu w kreśleniu postanowiłem sobie zrobić zamiennik od zera.
kabina do Kraza v8.JPG

Kabina po zmaterializowaniu prezentuje się tak:

DSC_9397.JPG
DSC_9398.JPG


No i na koniec pokażę coś, z czym po prostu nie mogłem się powstrzymać. Skleiłem do kupy jeden z destruktów Syrenki i to co dwa tygodnie temu było tylko pomysłem w głowie a jeszcze wczoraj plikiem w komputerze ;). To oczywiście nie jest jeszcze ostateczna wersja paki. Brakuje kilku elementów, min. wlewu paliwa.

DSC_9393.JPG
DSC_9394.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 15
W robocie 29
W robocie 67
W robocie 116
W robocie 7

Podobne wątki