• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Auto Service z PRL-u - warsztat Adama

OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
A możesz rozwinąć tę myśl? Bo nie zrozumiałem, a ciekaw jestem twoich metod.
Chodzi o to że jeżeli patynuję w garażu, to pomimo dobrego światła, tak naprawdę nie widzę żeby cokolwiek się zmieniało. Dlatego chyba bardziej liczy się intuicja i szczęście niż na przykład dobry wzrok. Jak to wyszło mogę ocenić dopiero po zrobieniu zdjęć w dużej rozdzielczości, przy dziennym świetle i jeszcze na dodatek po powiększeniu na ekranie laptopa. Jak wtedy coś mi nie gra to model idzie pod zmywacz. Na początku jak zaczynałem zabawę z taborem kolejowym, to standardem dla mnie było malowanie i zmywanie modelu po 2-3 razy a to jest naprawdę upierdliwa robota. Nie cierpię tego i żeby się nie męczyć to chyba już podświadomie się staram nie zepsuć;)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Ja zawsze kupuję w czeskich sklepach wysyłkowych RK Model, Cars87, HO Modely. Dystrybucją w Polsce zajmuje się Świat Modeli z Rybnika. Na pewno były u nich Zetory 4011, bo niedawno jeden kolega kupował.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Tym razem ze względu na limity zdjęć, post będzie w dwóch częściach. Udało mi się zrobić kilkanaście plenerowych fotek w dobrym świetle i dużym powiększeniu. Nadszeł więc czas na zmierzenie się z tematem. Te modele idealne nie są, ale to jest kompromis pomiędzy tym co chciałem osiągnąć a tym co jestem w stanie zrobić ręcznie. Bardzo dużo rzeczy mi się w nich jeszcze nie podoba ale tego już nie jestem w stanie poprawić i Syrena 105 będzie mniej więcej na takim poziomie. Jeżeli ktoś chce się wycofać, proszę o info na PW. Tak jak się umawialiśmy, w tej chwili nie ma żadnego problemu z rezygnacją z jakichkolwiek deklaracji. Chcę żeby każdy jak najdokładniej mógł się przyglądnąć zdjęciom Syrenki. Mam dobrą wiadomość dla wszystkich którym pisałem że raczej nie ma szans na model. Pula modeli zwiększy się o dodatkowe 11szt. i teraz już nie powinno nikomu zabraknąć.

Na tym zdjęciu mamy istną syrenkową sielankę z czasów PRL-u.

DSC_9003.JPG


Niestety tak jak się obawiałem chlapacze są bardzo wrażliwym elementem i czasami mogą się poniewierać po poboczach.

DSC_9005.JPG


Wszystkie auta będą mieć przestrzenne metalowe klamki. Poniżej kolor biały bez kołpaków.
DSC_9006.JPG


Błękitna Syrenka w wersji wypłowiałej i przykurzonej.
DSC_9007.JPG


Jasnożółta z pełnymi kołpakami.
DSC_9009.JPG


Beżowa. Niektóre kolory są bardzo zbliżone i dopiero porównanie ich na jednym zdjęciu pomoże zobaczyć różnicę.
DSC_9010.JPG


Beżowa w wersji podrdzewiałej. Skorodowana, dostępna będzie za dodatkową opłatą.
DSC_9013.JPG
DSC_9015.JPG


DSC_9017.JPG


Szara eminencja
DSC_9018.JPG


Jeszcze raz jasnożółta.
DSC_9019.JPG


Ciemnożółta, podobnie jak błękitna oferowana była do sprzedaży w pierwszych latach produkcji modelu 105.
DSC_9020.JPG
DSC_9022.JPG


Opcjonalnie zarówno kratka wlotu powietrza jak i lusterko może być w kolorze srebrnym....
DSC_9026.JPG


...lub czarnym. Tutaj z rejestracją starszego typu (do 1978r.)
DSC_9027.JPG


Proszę poczekać z komentarzami na drugą część mojego posta.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Każdy model będzie posiadał wewnętrzne lusterko wsteczne...
DSC_9030.JPG


...oraz chlapacze (montowane na życzenie i ryzyko kupującego) no i oczywiście wystającą rurę wydechową.
DSC_9031.JPG
DSC_9034.JPG
DSC_9035.JPG


Tutaj jeszcze lepiej widać lusterko wewnętrzne.
DSC_9039.JPG
DSC_9042.JPG


Niestety w serii próbnej niektóre zderzaki okazały się krzywe. Będę się starał wyeliminować ten problem w produkcji seryjnej. Podobnie zresztą jak drobinki kurzu na lakierze.
DSC_9044.JPG
DSC_9046.JPG


Na zdjęciu poniżej wyraźnie widać przestrzenną klamkę.
DSC_9049.JPG


Porównanie z najładniejszym modelem seryjnym 1:87 jaki mam w kolekcji. Tak jak widać w pewnych rzeczach ciężko jest dorównać precyzją maszynom. Wierzcie mi, starałem się jak mogłem.
DSC_9052.JPG


Nie lubię używać Photoshopa, ale w zdjęciu poniżej ingerowałem w ustawienia kolorów aby były jak najbliższe rzeczywistemu malowaniu modeli.

Po kolei mamy:
-biały
-beżowy
-beżowy (skorodowany)
-szary
-błękitny (koniec lat 70-tych)
-jasnożółty
-ciemnożółty (również koniec lat 70-tych)
DSC_9060.JPG

W sprawie konkretnej wersji będę kontaktował się z każdym kupującym. Na razie proszę o niepodawanie mi opcji. Obawiam się że może spowodować to niepotrzebne zamieszanie.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Piękne autka, a ostatnie zbiorcze zdjątko istna poezja, chyba sobie na tapetę wrzucę :) jeśli można oczywiście :). Jak dla mnie model wykonany na najwyższym poziomie, ilość detali również imponująca.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Adaś, maruda jesteś i zrzęda. Chcialem lepiej, ale nie wyszło tak jak chciałem, nie są idealne, jak nie chcecie, nie kupujcie... ble ble... syrenki są przepiękne, oby każdy z nas tak umiał. Nie ma co się wstydzić. Jest super ekstra fajowo! Jak masz więcej, wezmę ze dwie ;)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Adam a zapisy gdzie na priv?
Zapisy wszelkimi możliwymi środkami komunikacji elektronicznejforum, PW, e-mail, Messenger. W kolejności decyduje data.
Adaś, maruda jesteś i zrzęda. Chcialem lepiej, ale nie wyszło tak jak chciałem, nie są idealne, jak nie chcecie, nie kupujcie... ble ble... syrenki są przepiękne, oby każdy z nas tak umiał. Nie ma co się wstydzić. Jest super ekstra fajowo! Jak masz więcej, wezmę ze dwie ;)
Wiem, jestem maruda. Trochę chyba za dużo na nie patrzę i sam doszukuję się różnych rzeczy, których bie widziałem wcześniej. To już chyba takie zboczenie na punkcie tego modelu.

W tej chwili muszę przeliczyć listę chętnych od nowa, bo te dodatkowe 11 szt. też już chyba się rozeszło. @Astro i @lokfan dam Wam znać co da się jeszcze zrobić.
 

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
Zapisy wszelkimi możliwymi środkami komunikacji elektronicznejforum, PW, e-mail, Messenger. W kolejności decyduje data.

Wiem, jestem maruda. Trochę chyba za dużo na nie patrzę i sam doszukuję się różnych rzeczy, których bie widziałem wcześniej. To już chyba takie zboczenie na punkcie tego modelu.

W tej chwili muszę przeliczyć listę chętnych od nowa, bo te dodatkowe 11 szt. też już chyba się rozeszło. @Astro i @lokfan dam Wam znać co da się jeszcze zrobić.
Adam! Nie rób mi tego daj talon chociaż dwie (dla mnie i dla zony) skarpety Obiecuje że będę dobrym towarzyszem i nawet na 1 maja pójdę ze szturmówką! I czynie partyjnym skopię jakogoś bezpartyjnego , albo lawiranta aloi badylarza, tylko daj te dwa talony !!! :)
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Piękne autka, a ostatnie zbiorcze zdjątko istna poezja, chyba sobie na tapetę wrzucę :) jeśli można oczywiście :). Jak dla mnie model wykonany na najwyższym poziomie, ilość detali również imponująca.

To pewnie było z przymrużeniem oka, ale jeżeli ktoś potrzebuje jakieś zdjęcie w pełnej rozdzielczości to proszę o kontakt. Postaram się wysłać.
Adam! Nie rób mi tego daj talon chociaż dwie (dla mnie i dla zony) skarpety Obiecuje że będę dobrym towarzyszem i nawet na 1 maja pójdę ze szturmówką! I czynie partyjnym skopię jakogoś bezpartyjnego , albo lawiranta aloi badylarza, tylko daj te dwa talony !!! :)
:D
Wbrew pozorom ten efekt reglamentacji był niezamierzony i nie maczała w tym palców żadna wroga reakcyjna siła. ;) Widocznie taka klątwa na Syrenkach ciąży, że podaż musi być mniejsza niż popyt.

Przeliczyłem wszystkie "asygnaty" i niestety znowu robi się lista rezrwowa. Na szczęście na chwilę obecną zapotrzebowanie jest przekroczone tylko o 5 sztuk. Myślę że skoro nie pobierałem zaliczek, to jest jeszcze spora szansa zakupu. Przepraszam że jeszcze nie do wszystkich zdążyłem odpisać na PW.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Zmieniam nieco klimat. Pisałem kiedyś o dwóch Ikarusach 255 w poczekalni.
W ostatnią niedzielę skończyłem pierwszy z nich.

Tak wyglądał oryginał po pierwszej demolce.
DSC_8267.JPG

Postanowiłem zmienić nadkola i po zeszlifowaniu ich musiałem odtworzyć listwy boczne i klamki bagażników.
DSC_8990.JPG


Pasek hipsu okazał się mocno przeskalowany i nieestetyczny. Zeszlifowałem go jeszcze raz i zastąpiłem metalową folią.
DSC_9196.JPG

Ponieważ nie miałem żadnych foteli lotniczych na wymianę, postanowiłem na szybko optycznie zmienić standardowe, fabryczne.
DSC_8989.JPG


Deska rozdzielcza również doczekała się małego malowania
DSC_9198.JPG

Dorobiłem podwójne reflektory i nowe lusterka wsteczne.
DSC_9197.JPG


Na koniec porównanie ex żółtka z podobną nieprzerobioną Brekiną
DSC_9212.JPG
DSC_9213.JPG
DSC_9214.JPG


Teraz czekam na ładną pogodę i sesję w plenerze.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
No i wszło, że Brekina robi zabawki, a Adam modele :) Super!
Ale, że nie zrobiłeś od nowa foteli lotniczych, to dziwne. Sądziłem, że staniesz na wysokości zadanie i wydziergasz każdy fotel z osobna... Taki przodownik, a na laurach spoczął... No, no... Sekretarz nie bedzie zachwycony.... Może chociaż pokrowce na zagłówki uszyłeś, hę? Towarzyszu? Jak to było?
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
No i wszło, że Brekina robi zabawki, a Adam modele :) Super!
Ale, że nie zrobiłeś od nowa foteli lotniczych, to dziwne. Sądziłem, że staniesz na wysokości zadanie i wydziergasz każdy fotel z osobna... Taki przodownik, a na laurach spoczął... No, no... Sekretarz nie bedzie zachwycony.... Może chociaż pokrowce na zagłówki uszyłeś, hę? Towarzyszu? Jak to było?
Baza jest jest świetna i aż szkoda ją szlifować. i malować od nowa. Dlatego kupiłem jeden żółty. Takich w Polsce nie widziałem i nie ma przeproś, trzeba było przemalować.
No i znowu się przyczepił;) A już miałem go na weekend do gablotki wsadzić. Widzę że żadna fuszerka mu nie umknie:). Dobra skoro tak, to zrobię na życzenie Grześka prawdziwe, wygodne fotele lotnicze.

Jeśli można zadać pytanie? Jaki to jest model Ikarusa? Chodzi mi o oznaczenie typu po przeróbce.
Aż tak to się na Ikarusach nie znam. Dla mnie to 255 z podwójnymi światłami i manualnymi drzwiami. Co ciekawe w tym tygodniu Brekina pokazała nowość Ikarusa z podwójnymi światłami, innym układem wywietrzników w oknach i opisali to jako 255.71. Chociaż przez te lufciki to ten nowy z Brekiny wygląda na 256:niepewny: No patrzcie, człowiek sobie model przerobił a producent podgapił i pomałpował ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 15
W robocie 29
W robocie 67
W robocie 116
W robocie 7

Podobne wątki