• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Auto Service z PRL-u - warsztat Adama

koland

Aktywny użytkownik
Reakcje
465 1 0
Tak dla ścisłości, "Ruch" robił model prototypu o nazwie Sanok 09, jeszcze bez obniżonego dachu nad przednimi drzwiami, o kilka lat wcześniejszy niż seryjne Autosany H9, natomiast Adam robi już seryjnego H9.

Co do zaokrąglenia boków, dobrze widać tę krzywiznę na zdjęciach z otwartymi drzwiami, np. na tym (znalezione kiedyś w internecie):

Zobacz załącznik 613588

A tak w ogóle dajcie zrobić Adamowi model, nie męczcie go od razu żądaniami odlewów, skanów, itp. Jak uzna, że nadaje się do powielenia, to pewnie go powieli....
Uściślając RUCH stworzył model Sanoka w wersji prototypowej zanim wdrożono autosany H9 do produkcji

sanok1.jpg


Dobrym wzorem dla modelu Adama jest model również w skali 1:72 z serii Kultowe autobusy PRL

1234.jpg


Osobiście czekam na gotowy model autosana i gratuluję wyczucia w budowie modelu.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Uściślając RUCH stworzył model Sanoka w wersji prototypowej zanim wdrożono autosany H9 do produkcji

Zobacz załącznik 618709

Dobrym wzorem dla modelu Adama jest model również w skali 1:72 z serii Kultowe autobusy PRL

Zobacz załącznik 618717

Osobiście czekam na gotowy model autosana i gratuluję wyczucia w budowie modelu.
Według mnie to bardzo dobrze odwzorowany, proporcjonalny model. Jedyna jego wada, to że jest w 1:72 a nie 1:87;). Nie zbieram tej skali ale tak mi się podobał, że jednak go kupiłeniem. Nie ukrywam też że model DeAgostini był dla mnie inspiracją. Jest mi o wiele łatwiej robić prototyp (szczególnie złapać te wszystkie zaokrąglenia) mając przed sobą prawdziwy trójwymiarowy obiekt, niż bazować tylko na rysunkach, zdjęciach i własnej pamięci. Byłbym szczęśliwy gdyby gotowy model przypominał chociaż trochę ten z gazetki.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Takie małe modelarskie podsumownie ostatnich dwunastu miesięcy.
W 2018 roku udało mi się skończyć znacznie mniej modeli niż w poprzednim, ale też większość z nich wymagała nieco więcej trochę niż te wcześniejsze.
W sumie z warsztatu zjechało 17 modeli, powstały 2 dioramy do ich prezentacji oraz zabawa z jednym projektem całkowicie od podstaw. Wszystko w skali 1:87.

20181.JPG
20183.JPG
 

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
Wyjątkowe i niepowtarzalne modele !. Widać w nich godziny nieprzespanych nocy, ale opłacało się :) piękny 2018 modelowy rok dla Ciebie oraz dla nas wszystkich mogących obserwować Twoje poczynania. Nawet nie będę pisał o moich faworytach bo wszystkie są Top.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Mnie osobiście to zawiodłeś Adamie. Tylko 17 modeli. Dwie dioramki i nie ukończony projekt? Coś sobie odpuściłeś w tym 2018 roku. Popraw się!!
;):p:D
A, tak wracając na ziemię to patrząc na te te Twoje dokonania z ub. roku to można wpaść w deprechę. Bo nie mogę wyjść z podziwu jak ty jesteś zorganizowany, że masz takie dokonania. BRAWO!(y)(y) Tak trzymaj(y)(y). A, może wy tam macie dobę dłuższą czy cuś?:p:p:p
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Mnie osobiście to zawiodłeś Adamie. Tylko 17 modeli. Dwie dioramki i nie ukończony projekt? Coś sobie odpuściłeś w tym 2018 roku. Popraw się!!
;):p:D
A, tak wracając na ziemię to patrząc na te te Twoje dokonania z ub. roku to można wpaść w deprechę. Bo nie mogę wyjść z podziwu jak ty jesteś zorganizowany, że masz takie dokonania. BRAWO!(y)(y) Tak trzymaj(y)(y). A, może wy tam macie dobę dłuższą czy cuś?:p:p:p
Heniu, a Hameryce wszystko większe to i doba dłuższa ;)
Adam. Czapa z głowy. Jak zawsze.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Dziękuję za wszystkie komentarze.
Mnie osobiście to zawiodłeś Adamie. Tylko 17 modeli. Dwie dioramki i nie ukończony projekt? Coś sobie odpuściłeś w tym 2018 roku. Popraw się!!
;):p:D
A, tak wracając na ziemię to patrząc na te te Twoje dokonania z ub. roku to można wpaść w deprechę. Bo nie mogę wyjść z podziwu jak ty jesteś zorganizowany, że masz takie dokonania. BRAWO!(y)(y) Tak trzymaj(y)(y). A, może wy tam macie dobę dłuższą czy cuś?:p:p:p
Heniu, a Hameryce wszystko większe to i doba dłuższa ;)
Adam. Czapa z głowy. Jak zawsze.
Doba jest dokładnie taka sama jak w Europie. Może jedynie czas pracy nieco dłuższy. Najczęściej na modelarstwo mam czas jak wszyscy w domu pójdą spać.
A do tej świetnej galerii nie załapał się Ursus 4011 :eek:
Piękne modele Adamie - Gratulacje !
Pozdrawiam
Ursus wypadł z planu na ten rok;). Po tak licznych uwagach odnośnie kabiny traktorek został zdekapitowany i powrócił na warsztat. Obecnie staram się popracować nad przejrzystością szyb i wysokością kabiny.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
W ciągu ostatniego tygodnia sporo się działo w moim warsztacie. Tak żeby nie dawać nowego postu co dwa dni poczekałem ąż się trochę uzbiera.

W końcu dotarły blaszki fototrawione i jestem w stanie popchnąć nieco temat Syrenek i nie tylko Syrenek.

DSC_8781.JPG


Trochę jednak przesadziłem z delikatnością elementów. Kierownice są OK, wycieraczki poszły w kosmos (ale kupiłem na wszelki wypadek i posiadam w rezerwie gotowe od Haulera), ale lusterka to muszę przetestować czy nie będą się łamać jak zapakuję model w pudeło i rzucę o ziemię. Może to drastyczne, ale nie chcę żeby ktoś dostał połamane. Mam nadzieję że nie będę musiał zamawiać nowych i znowu czekać ze 2 miesiące (to wina poczty a nie wykonawcy).

Pochwalę się pomalowaną kierownicą, bo w gotowym modelu tego niebędzie zbytnio widać

DSC_8814.JPG


Nie wiem czy pokazywałem podwozia od spodu? Może są mocno uproszczone, ale starałem się zmieścić przynajmniej rurę wydechową.

DSC_8765.JPG


No i najważniejsze. Zaczynam pojedynczo składać próbną serię 7 szt. na której staram się przetrenować montaż. Te modele ze względu na możliwe błędy pozostaną w mojej kolekcji. Każda z nich będzie w innym kolorze i konfiguracji. Tak na przykład będzie wyglądać soczysto-żółta (jeszcze na razie bez kół):

DSC_8820.JPG


A tak błękitna z kołami bez kołpaków i cofanym licznikiem;):

DSC_8802.JPG
DSC_8805.JPG


Od razu piszę że opcja z delikatną patyną będzie jednak nieco droższa. W ciągu najbliższego tygodnia, może dwóch złożę wszystkie próbne modele i będę mógł wysłąć do wszystkich zainteresowanych formularz zamówienia.
Spokojnie, o płatności będę pytał dopiero jak model będzie gotowy, czyli nie wcześniej niż za miesiąc. Do tego czasu można zrezygnować z zakupu w każdej chwili a zamówiony model sprzedam komuś z listy rezerwowej.


Temat drugi. Szybka do Ursusa 4011

Zanosi się chyba na mój najdłuższy post w historii ::niepewny::)

DSC_8757.JPG


Kabinę zmyłem, przeciąłem, wyszlifowałem, wypolerowałem, odlałem jeszcze raz i na razie wygląda tak:

DSC_8811.JPG


Szkoda mi czasu na wstawianie szyb od nowa. Całkowicie przejrzysta nie będzie ale postęp jest znaczny.




Temat trzeci, tak zwany "z nienacka". Sieczkarnia Forschritt E066 z Ikara do czerwonego Ursusa 4011.

DSC_8626.JPG

Jest już gotowa i czeka na swój ciągnik.
DSC_8809.JPG

Piękny filigranowy zestaw i najwyższej jakości odlewy.




Na koniec może kolejne modele, za które zabrałem się kilka miesięcy temu. Czekały cierpliwie w pudełku, najpierw na chęci a później na listonosza z blaszkami.
Coś co bardzo, bardzo lubię a czego mam zdecydowanie najmniej w kolekcji:

DSC_8280.JPG


To już może jednak dziś tylko zajawka a relację odłożę na jutro, bo się nieco późno robi.

To może tylo mała zagadka. Co to za modele i jakie dostaną malowanie?

Od razu piszę że dopiero co się za nie zabieram i jeszcze mogę zmienić zdanie co do malowania.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Adam, pięknie po prostu, słów brak.
Jednak pytanie kołacze mi się po głowie - szybki w syrenie z odlewu, przejrzystość średnia (nie czepiam się, tylko stwierdzam, bo i mnie to boli) a ty tak pięknie odstawiłeś wnętrza, kierowniczki z logo... i ich nie widać. Rozumiem ideę i upór, tylko trochę szkoda wysiłku. No chyba że w realu lepiej to wnętrze widać... Ja wiem, że ty wiesz i my wiemy, ze to wnętrze jest super i powinno być, ale go nie widać. Może warto przetrenować uchylone okno kierowcy? Niech świat ujrzy twoje mistrzostwo.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 15
W robocie 29
W robocie 67
W robocie 116
W robocie 7

Podobne wątki