• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Auto Service z PRL-u - warsztat Adama

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Już wiadomo, że modele będą rewelacyjne :). Dodatkowo bardzo podoba mi się Twoje podejście "Płatności też nie zbieram dopóki modele nie będą gotowe", aż miło się czyta takie informację, oferujesz gotowe modele - to dobry przykład dla innych, którzy nie potrafią dotrzymać słowa.
Jest to ciężka praca i swoje trzeba wyczekać, ale nikt nie ciśnie bo wie, że przy takim podejściu wszystko zakończy się sukcesem.
Powodzenia
Prawda jest taka, że bardzo trudno - mimo nawet szczerych chęci - dotrzymać słowa jak ktoś zapłaci... jak kasa jest na koncie i można pójść z kumplami na piwo, to kto się oprze? Siła wyższa, panie, siła wyższa.... A jak kasy na koncie nie ma, to na piwo nie ma z czym iść i człowiek robi, bo co będzie tak siedział z założonymi rękoma...
 

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
Prawda jest taka, że bardzo trudno - mimo nawet szczerych chęci - dotrzymać słowa jak ktoś zapłaci... jak kasa jest na koncie i można pójść z kumplami na piwo, to kto się oprze? Siła wyższa, panie, siła wyższa.... A jak kasy na koncie nie ma, to na piwo nie ma z czym iść i człowiek robi, bo co będzie tak siedział z założonymi rękoma...
Wszystko zależy od podejścia, ja za nie swoje nie pije, a jak ktoś postawi to trzeba odstawić tak mnie nauczyli.
Miałem na myśli, że co nie którzy biorą zaliczki mówią miesiąc czy dwa, a czekasz rok albo dwa. Różnie w życiu bywa, może być opóźnienie, poślizg ale wszystko w granicach rozsądku. Liczysz siły i oceniasz czy jesteś w stanie to zrobić w bliżej określonym czasie, a tu prosta zasada będą gotowe to działamy i ja to doceniam.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Wszystko zależy od podejścia, ja za nie swoje nie pije, a jak ktoś postawi to trzeba odstawić tak mnie nauczyli.
Miałem na myśli, że co nie którzy biorą zaliczki mówią miesiąc czy dwa, a czekasz rok albo dwa. Różnie w życiu bywa, może być opóźnienie, poślizg ale wszystko w granicach rozsądku. Liczysz siły i oceniasz czy jesteś w stanie to zrobić w bliżej określonym czasie, a tu prosta zasada będą gotowe to działamy i ja to doceniam.
Oczywiście też tak uważam dlatego we wpisie pozwoliłem sobie na sarkazm..
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Cały czas robię przy tych częściach do Syrenek i jak już mam serdecznie dość powtarzalnych czynności, to wyciągam losowo jeden z zakupionych wcześniej pojazdów i zaczynam przy nim dłubać. Nie wiem jak to jest ale za każdym razem jak Sławek zaczyna swój kolejny model, to i mnie "ciągnie" w stronę autobusów?
Tym razem padło na Ikarusa 66 z Brekiny. Model w skali piękny, prawdziwy autobus delikatnie mówiąc "piekny inaczej", ale zarówno pierwowzór jak i miniatura coś w sobie mają.
Uwaga na szyby! W moim modelu nie żałowali kleju, prawie przelewał się przez okna na zewnątrz:mad: Kilka szyb zmasakrowałem i będę musiał trochę pokombinować.


DSC_8087.JPG
DSC_8095.JPG
DSC_8096.JPG
DSC_8097.JPG


Niedługo będę się przymierzał do tematu chłodni Alka

Tak się złożyło, że mam w tej chwili wyroby chyba wszystkich producentów tej naczepy w naszej skali.

Od góry:

N12CH SDV

12. i 13. z MM Brno

Nowe 12. i 13. od Helmuta Rebsa. Z wyglądu, plastik i odwzorowanie detali zdecydowanie deklasuje produkcje pozostałych firm. Niedługo przekonam się czy również po złożeniu będę miał tak samo dobre zdanie.

I na końcu, to co mi się zdawało, że jest Orlicanem jak go kupowałem. Czy ktoś się w ogóle orientuje czy Sovtransavto miało takie chłodnie dwuosiowe, czy to tylko jakaś radosna twórczość Brekiny?


W zasadzie, to po tym jak czytałem opinie na temat Skody 706 tego producenta, niestety nieco się zawiodłem. Może i jest bardziej proporcjonalny od swoich żywicznych odpowiedników ale ja mam wrażenie że MM Brno bardziej przypomina oryginalną ciężarówkę. Myślę że sporo może pomóc założenie trawionego grila i wymiana kół. Jedyne co mi się od początku bardzo spodobało, to szyby kabiny.

DSC_8086.JPG
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
w tym Ikarusie maskowałeś "srebrne" listwy przed malowaniem czerwienią, czy maskowałeś czerwień, by ponownie malować na tym listwy?
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
A podaj gdzie udało Ci się kupić te Orliczany od Rebsa?
Bezpośrednio u Helmuta. Jak chcesz to dam Ci namiary na pw tylko muszę zapytać czy mogę komuś dać jego adres e-mail?
W domu mam też lepsze zdjęcia tych kitów, jeżeli jest ktoś zainteresowany to mogę później zamieścić? Jakość odlewów jest taka sama jak Jelczy serii 300.
Najwyższy czas zabrać się za Hortexy i Transocean, bo te chłodnie leżą u mnie w szufladzie od ponad pół roku.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Produkcja Syrenek idzie jak krew z nosa. A miało już być tak pięknie. Najpierw miałem problemy z grillem, jak już to opanowałem to zaczęła się jazda z listwami bocznymi. Ponieważ to jest cienki długi pasek kalkomanii i na dodatek przyklejany na wyprofilowaną już listwę, to w zasadzie przyzwoicie wychodzi może jeden na pięć. W tym przypadku przydałby się tampdruk. Kupienie maszynki ze względu na koszty odpada. Niby wiem jak to działa i teoretycznie mogę ją samemu zrobić ale to pochłonie parę dodatkowych miesięcy i co najgorsze nie jestem pewien czy będzie działać. Listwy z kalkomanii jedne są lepsze drugie gorsze ale zawsze w trybie zdjęć makro ich obrys jest widoczny. Doraźnie zacząłem próby z malowaniem listew odręcznie z pomocą przygotowanej prowadnicy ale według mnie też d... nie urywa i wychodzi różnie.

Poniżej porównanie żółta to ręczne malowanie a błękitna to kalkomania


DSC_8132.JPG


Dajcie znać czy malować ręcznie czy zostawić w ogóle bez malowania?

Tak czy inaczej przykro mi to pisać ale produkcja bardzo się opóźni (ostatnie egzemplarze to może nawet pod koniec roku:(). Wszystkim którzy zamówili już Syrenki i nadal będa ję chcieli nabyć, zoobowiązuję się je wykonać, tak jak obiecałem. Oczywiście każdy do czasu zapłaty może zrezygnować w dowolnym momencie. Ale niestety nie robię już zapisów na kolejne ani nawet na listę rezerwową. Chyba jednak taka produkcja przekracza moje możliwości i przy takiej technice nie doszacowałem czasu i kosztów.
W dodatku okazało się, że przetestowałem tańszą opcję przesyłki za ok. 45PLN (przypominam że wliczona oczywiście w cenę) i nie dość że nie ma śledzenia to dostawa trwa prawie miesiąc i jeszcze Poczta Polska zostawia ten typ przesyłek bez żadnego potwierdzenia w skrzynce. To absolutnie odpada, za duże ryzyko. Kolejna opcja to ponad 150PLN za przesyłkę, więc z konieczności powraca pomysł przesyłek zbiorczych i rozsyłania modeli po Polsce. Gdybym nie obiecał, to w tym momecie chyba bym zrezygnował całkowicie z tej produkcji. Wszystko idzie nie tak jak planowałem.

Coś pozytywnego.... W wolnych chwilach skończyłem Ikarusa 66 w malowaniu WPK Katowice

Więcej zdjęć plenerowych w moim wątku kolekcjonerskim http://forum.modelarstwo.info/threads/autobusy-z-czasów-dzieciństwa-kolekcja-adama.37887/page-2

DSC_8146.JPG
 

Załączniki

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Adam, ikarus super. A syreny jeszcze lepsze. Nie ma co się poddawać. Myślę że spokojnie malowane są jak najbardziej na miejscu, u mnie też z listwami nie jest różowo, ale pomyśl o masce z taśmy 2mm. U mnie tamiya pomogła.
Tak jak Ci pisałem, dystrybucją w kraju się zajmiemy. Niech to będzie porządna ubezpieczona paczka, a my to porozsyłamy lokalnie. Tym się nie martw.
 
OP
OP
adamwyt

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Tak teraz, jak na świeżo patrzę na to na poprzednim zdjęciu rzeczywiście niezbyt dokładnie widać o co mi chodziło. W powiększeniu makro ten pasek to nie jest jednolita linia jak z wydruku i to mnie bardzo drażni. "Od ręki", nawet z prowadnicą nie jestem w stanie zrobić tego lepiej.

DSC_8164.JPG


, ale pomyśl o masce z taśmy 2mm
Gdyby to były proste linie to by nie było problemu, Przy tych łukach to maska musiałaby się składać przynajmniej z 6 kawałków taśmy plus obklejenie całego modelu razy dwa na każdą Syrenkę. Przy produkcji seryjnej nie ma szans, nawet bez tego każda z tych Syrenek jest zbyt pracochłonna.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Tak myślę że wymagasz od siebie zbyt wiele.
Zamieszczam przykład modelu jednego z popularniejszych dostawców modeli... O ile listwa prosta jest ok, o tyle koła chyba powstały w pośpiechu... Niemniej model wygląda nieźle.
PSX_20180923_191540.jpg

Wracając do syrenki - dla mnie. Może być malowana z ręki. I tak będę ją czcił jak złotego cielca. :)
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Tak teraz, jak na świeżo patrzę na to na poprzednim zdjęciu rzeczywiście niezbyt dokładnie widać o co mi chodziło. W powiększeniu makro ten pasek to nie jest jednolita linia jak z wydruku i to mnie bardzo drażni. "Od ręki", nawet z prowadnicą nie jestem w stanie zrobić tego lepiej.

Zobacz załącznik 598206



Gdyby to były proste linie to by nie było problemu, Przy tych łukach to maska musiałaby się składać przynajmniej z 6 kawałków taśmy plus obklejenie całego modelu razy dwa na każdą Syrenkę. Przy produkcji seryjnej nie ma szans, nawet bez tego każda z tych Syrenek jest zbyt pracochłonna.
To ta "kalka" się ściera podczas nakładania?
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Kalka mogła się przerwać lub przetrzeć. Faktycznie maska z taśmy po łuku nie zawsze da się naciągnąć. Ale zawsze mozna w szerszej wyciąć szablon, a malować pedzlem, bez oklejania całości modelu pod aero..
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
Adam domyślam się, że ta listwa jest integralną częścią nadwozia.
A może zrobić ją oddzielnie jako element fototrawiony do przyklejenia ? ( po wcześniejszym pomalowaniu na srebrno )
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 15
W robocie 29
W robocie 67
W robocie 116
W robocie 7

Podobne wątki