• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Auto Loko Motiv nowa firma

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#1
Jeszcze pod starym adresem tololoko.pl ale z nowym logo firmy. Sama marka modeli pozwoliła sobie po wielu latach pracy i inwestycji pozostać.

Przedstawiam listę modeli które ujrzą światło dzienne w przeciągu 2 miesięcy:
Jelcz W640 JS,
Nysa N-59 - przeszklona "bus"
Nysa N-59 furgon,
Nowy, poprawiony Jelcz 315/316 z niską, skorygowaną kabiną,
Nowy Star 266 ze skorygowaną kabiną,
Nowy Star 660 ze skorygowaną kabiną,
Star 1142 (Jelcz 020 GBA - pożarniczy z zabudową "Osiny"),

Skorygowaliśmy blachy fototrawione i detale (zwłaszcza podwozia i kabiny) w modelach:

Jelcz 004 GCBA 6/32,
Jelcz GPr 3000 TOTAL,
traktor Ursus C-325,


W 2013 roku zaprezentujemy:
ŻUBR A-80 (stary i nowy),
Star 266 leśnik,
Star 660 ŻSH-6 dźwig z ramieniem kratownicowym (wersja krótka i długa)
Jelcz serii 400 - różne wersje,
Star 660 KS-251 koparka linowa (zaawansowanie bardzo wysokie).

Trwają prace nad ucywilizowaniem EU07/EP08 i ET41. Modele już 2 lata temu mogły "wchodzić" do klientów tylko ich montaż pochłaniał więcej niż cena detaliczna więc wstrzymano samobójstwo finansowe TOLOLOKO (które i tak nastąpiło z innych przyczyn). Przygotowywanych jest 15 EU i 2 ET i ich montaż ostateczny będzie postępował w nadchodzących miesiącach.

Po konsultacjach zapowiada się powrót do produkcji modelu Ol49.Ostateczna decyzja zapadnie w marcu i wtedy będzie stosowne info. Warunkiem jest spadek ceny końcowej o 1000 zł.

Pozdrawiam.
 
Reakcje
0 0 0
#6
Miło mi powitać.
Nazywam się Ewa Gacek i jestem zafascynowana modelami dzieląc pasje z mężem.
Mam nadzieję, że uda mi się sprostać wysokim wymaganiom i spełnić Nasze modelarskie marzenia.
Zapowiedzi nowości podane w wątku powyżej proszę traktować jako wiążące.

Pozdrawiam serdecznie.
Ewa z Auto Loko Motiv
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#7
Witamy i niecierpliwie oczekujemy poprawionych modeli na nasz krajowy rynek modelarski, czyli tych wymienionych jak i osobówek, o których nie wspomniano ani słowa.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#8
Z osobówek poprawiłem 126p.
Innych nie przewidziano w rozkładzie / no poza Warsiawką pick up bez brezentu. Na pace aparatura do pędzenia bimbru. Może ktoś prześle foty?
Starą, ojcową kolumnę rektyfikacyjną pamiętam... ;)
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#9
To znaczy, że Syrenek,Polonezów i Fiatów 125p nie będzie ? - szkoda, bo jak by się pokazały w wersji poprawionej, to był by strzał, gdyż brakuje nam tych modeli, a tak, to trzeba samemu rozrysować, wytrawić, a czasu ciągle brakuje :(
Nawet bimber człeka w takiej chwili nie pocieszy, choćby miał i z 80% radości w schłodzonej szklaneczce.
 
Reakcje
0 0 0
#10
To znaczy, że Syrenek,Polonezów i Fiatów 125p nie będzie ? -
Będą!
Te, które poprawek nie wymagały: Syreny, Warszawy, 125p są w ofercie. Na zamówienie. Czas oczekiwania ok 21 dni roboczych.
Poloneza czeka poprawka bryły ale nie jakaś znowu fundamentalna. Od czasu okrzyknięcia przez Sheparda naszego Poloneza "Scirocco" był już poprawiany :)

Pozdrawia Ewa
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#11
Miło mi powitać.
Nazywam się Ewa Gacek i jestem zafascynowana modelami dzieląc pasje z mężem.
Mam nadzieję, że uda mi się sprostać wysokim wymaganiom i spełnić Nasze modelarskie marzenia.
Zapowiedzi nowości podane w wątku powyżej proszę traktować jako wiążące.

Pozdrawiam serdecznie.
Ewa z Auto Loko Motiv
Witamy panią Ewę i życzymy sukcesów. Ja chciałbym tylko przy okazji się przypomnieć że czekam na produkcję Fiata 508. Pytałem już o ten model kilka razy ale jakoś nigdy nie mogę trafić jak jest dostępny, więc jeśli jeśli znowu będzie "na taśmie" to proszę o mnie pamiętać.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#17
Jaka cena??
Tylko nie powyżej 100!!!
Zastanawia mnie dlaczego nie?

Musieliśmy SAMI Nysy zaprojektować, frezować, zaprototypować, odlać, sprawdzić, poprawić, znowu frezować, znowu odlać, obrać, pomalować, wykończyć a rynek w PL jest tak kiepściutki, że hej...
Jedna forma to max 20 sztuk. Płace, prąd, ogrzewanie, czynsz...

Jak ktoś z buta zamówi 500 sztuk to Auto Loko Motiv pewnie i odda po 95. Ale za żonę nie ręczę.

Wasz Tolo
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#18
Zastanawia mnie dlaczego nie?

Musieliśmy SAMI Nysy zaprojektować, frezować, zaprototypować, odlać, sprawdzić, poprawić, znowu frezować, znowu odlać, obrać, pomalować, wykończyć a rynek w PL jest tak kiepściutki, że hej...
Jedna forma to max 20 sztuk. Płace, prąd, ogrzewanie, czynsz...

Jak ktoś z buta zamówi 500 sztuk to Auto Loko Motiv pewnie i odda po 95. Ale za żonę nie ręczę.

Wasz Tolo

Witam Tolo . Tak z ciekawosci , z jakiego materialu sa robione formy ze tylko okolo 20 sztuk mozna wycisnac ?.
Wszystkiego Najlepszwgo i Wesolego Jajka . Mattia.
Ps.Powodzenia(y)
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
#20
Zazwyczaj formy są z silikonu.Ten starcza tak jak Tolo napisał na maksymalnie 20 odlewów.Model z formy trzeba wyjąć a to za każdym razem osłabia formę a przy nieumiejętnym wyjmowaniu mozna bez problemu taką formę uszkodzić.Pracowałem trochę przy odlewaniu modeli kilka lat temu, więc sam doświadczyłem jak szybko można "zajechać" taka formę.