• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Atlas tramwajów 2011

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 23 0
#1
Miło mi poinformować, że właśnie ukazało się nowe wydanie Atlasu Tramwajów, mojego autorstwa. Tym samym uwieńczona została ponad dwuletnia praca nad uaktualnionym i troszkę zmienionym drugim wydaniem pozycji wydawniczej, której premierowa edycja miała miejsce już siedem lat temu!
Obecne wydanie od poprzedniego różni się zarówno uaktualnioną i uzupełnioną treścią, jak i również zmienionym formatem (dwukrotnie większy), oraz twardą oprawą, co sprawia, że nie jest to już kieszonkowa książeczka, a całkiem elegancki albumik. Generalnie poziom edytorski jest zdecydowanie wyższy, niż poprzednio.

Trochę statystyki:
- 232 strony
- 167 zdjęć (w ponad 90% - nowe, wszystkie, prócz archiwalnych, kolorowe!)
- 21 schematów sieci i map
- 114 portretów tramwajów (w tym 33 nowe!) + opisy taboru WKD, metra i trolejbusów

Jeśli ktoś chciałby nabyć, to proszę o kontakt na priv. Cena wraz z kosztem przesyłki na terenie Polski wynosi 60 zł
 

Załączniki

ModułowyKoleś

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Witam, mam nadzieje, ze w nowym wydaniu znajdzie sie - zlikwodowane trasy i bedzie jednak na troszke wyzszym poziomie - patrz wydania zachodnie, choc, i tak duze uznanie ze sie pojawil i z tego powodu gratulacje wielkie! Czekam na nowe wydanie i dziekuje za to. Maciej
 

Voycik

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
No świetnie.
Ja mam tylko nadzieję, że w Atlasie znajdzie się zupełnie nowa linia tramwajowa z Częstochowy wraz z nowymi premierowymi wagonami Pesa TWIST. Premiera w Bydgoszczy i Częstochowie.

Atlas Tramwajów polecę na pewnym "branżowym forum. Może ktoś się zdecyduje ;)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#6
Nie wiem czemu oboje używacie czasu przyszłego, skoro kolega ALA już niemal rok temu na początku tego postu poinformował, że nowe wydanie jest już w sprzedaży.

ModułowyKoleś, zlikwidowane trasy są wspomniane, zaś dokładniej opisane wraz z mapkami są jedynie trasy eksploatowane do dziś.

Voycik, nic o tej nowej trasie ani o tych tramwajach tam nie ma, bo i jak miałoby być, skoro to najnowsze dzieje a atlas już dawno został wydany?
 

Voycik

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Cocu; w poście dotyczącym "Atlasu Tramwajów" jest zawarta informacja, że została ukończona dwuletnia praca nad nowym albumem.
Uznałem, że info o nowych modelach Pesa Bydgoszcz oraz nowej linii w Częstochowie może się znaleźć na łamach "Atlasu..." z uwagi na to, że Pesa od ponad roku zapowiadała nowy model specjalnie dla Częstochowy, a sama linia jest budowana już około 1,5 roku.
 

ModułowyKoleś

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Chcialbym, zeby cos bylo konstruktywnego, jak widze na lamach modelarzy, zawsze spotykam sie z jednym z atakami. Mialem opisac co wg mnie wydaje sie sensowne ale chyba na forum nie uda. Podesle na prywatnego e- meila. Pozdrawiam
 

Podobne wątki