• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Athearn RTR, 25789] F59PHI Amtrak California #2007

Konrad Lewandowski

Znany użytkownik
Reakcje
292 0 0
#1
- pasażerska lokomotywa spalinowa,
- EMD F59PHI,
- operator pierwowzoru Amtrak California,
- nr 2007,
- epoka V, współcześnie,
- rewizja brak danych,
- ilość osi 4,
- wszystkie koła modelu napędzane,
- w wersji analogowej gniazda dekodera 8-PIN i 9-PIN,
- silnik 5-biegunowy,
- dwa koła zamachowe,
- długość modelu 207mm,
- skala H0,
- sprzęgi McHenry,
- oświetlenie mikro żarówki,
- seria RTR (Ready To Roll),
Model wykonany na poziomie Piko Expert. Brak elementów do instalacji, co oznacza, że modelarz chętny do zabawy ma przy tym modelu jeszcze co robić. Np brak fabrycznych wycieraczek. Jazda płynna, jak na Athearn przystało ale nie mam makiety i pełnych testów nie robiłem.
Przyznam, że pewnym rozczarowaniem jest jakość malowania. W wielu miejscach znalazłam niedokładności ale zauważyłem je dopiero na zrobionych zdjęciach. Trochę koślawo wklejone jest główne światło pod oknami kabiny, nieco krzywe poręcze przy drzwiach kabiny, troszkę spartaczone wentylatory - widać wady odlewów. Mimo wszystko Athearn nawet w serii RTR, czyli nie Genesis, powinien się trochę bardziej postarać.
Ale i tak mi się podoba, szczególnie w tym malowaniu "bo ci przywalę".
KPL-5453.jpg KPL-5454.jpg KPL-5455.jpg KPL-5456.jpg KPL-5457.jpg KPL-5458.jpg KPL-5459.jpg KPL-5460.jpg
 
Ostatnio edytowane:

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#3
Środkowy reflektor we wszystkich malowaniach jest krzywo wklejony, otwór jest krzywy to wina formy. Jeździ całkiem dobrze jak na RTR, silnik to loteria, ale lokomotywa
jest stosunkowo ciężka. Pełny skład bileveli od Walthersa w orgynalnym układzie Pacific Surfliner czyli 5szt ciągnie bez przeszkód.
 
OP
OP
Konrad Lewandowski
Reakcje
292 0 0
#4
Środkowy reflektor we wszystkich malowaniach jest krzywo wklejony, otwór jest krzywy to wina formy. Jeździ całkiem dobrze jak na RTR, silnik to loteria, ale lokomotywa
jest stosunkowo ciężka. Pełny skład bileveli od Walthersa w orgynalnym układzie Pacific Surfliner czyli 5szt ciągnie bez przeszkód.
No to oznacza, że chłopaki i dziewuchy z Athearn zrobiły ten model w chińskim klimacie.
Tak właśnie zastanawiałem się co do niego dopasować przy najbliższej okazji zakupowej.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#5
Amtrak California ma 4 pociągi. Zestawienie sprawdzisz wpisując Amtrak California consist.

Wagony Walthersa dwupoziomowe w malowaniu Amtrak California srebrnogranatowe. Niestety brak wagonu sterowniczego (pracuje nad nim), kiedyś robiło go OMI w mosiądzu. Dinner w tym pociągu jest w klasycznym malowaniu Amtrak cały srebrny w scheme IV (cienkie paski) też go produkuje Whalters.
 

Podobne wątki