• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO skleja

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.760 301 15
Na warsztacie kolejny Maz i Uaz, oba w barwach transbudu - kalki położone, lakieru jeszcze nie ma, zmiękczenie też pewnie powtórzę, bo jakoś krawędzie widać.
PSX_20210305_070357.jpg

PSX_20210305_070417.jpg

I ciekawostka. Od jakiegoś czasu miałem problemy podczas malowania podkładami vallejo. Kupiłem 2 białe 1 szary i bez zmian. Chwila malowania, mycie, malowanie mycie... męczarnia i strata farby i czasu. Myślałem że to wina dyszy 0.2mm. Bo przecież na starym aero o dyszy 0.5mm wszystko hulało. No i zwykle farby też nie robiły kłopotów. Postanowiłem przywyknąć do myśli, że ten aerograf nie współpracuje z podkładami. Aż w ręce wpadł mi czarny podkład tównież vallejo i okazało się że nie robi problemów jak biały i szary... wpadłem na pomysł, by przecedzić farbę przez sitko do lakierów. I oto efekt. Pełno farfolcli w nowym podkładzie! Po cedzeniu malowanie to czysta radocha...
PSX_20210305_123123.jpg
 

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Sympatycznie prezentuje się radziecka myśl technologiczna w Twoim wykonaniu.(y)
Aczkolwiek kierunki na nadkolach zapomniałeś pomalować;)
I myśle, że warto by było troche zmatowić felgi... strasznie się błyszczą.

Pozdrawiam,
Łukasz
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Uazik piękny:love:
Grzesiu, mam nadzieję ze się nie obrazisz, ale na tych fotkach ręce kierowcy wyglądają tak jak by go spotkała zasłużona kara za głosowanie
na PiS;)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.760 301 15
Wiem, muszę go wymienić. To preiser, ale jakościowo coraz gorzej te figurki wyglądają. Na mojego drukowanego typka jest tam za ciasno, nie sądziłem, że będzie go tak mocno widać.
 

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
906 38 3
Fajnie wyszło!
Baza z modelu seryjnego ma to dobrego do siebie, że kilka pokazanych obok siebie modeli tego samochodu będzie identycznych, z odlewami nie zawsze tak bywa- ten przekoszony na prawo tamten na lewo, jeszcze inny zadek w górze. Fajnie to wygląda, pytanie czy byłbyś w stanie np wytworzyć Milicyjny?
 

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
906 38 3
Rzeczywiście jest i wygląda dobrze! Mi bardziej chodziło w sumie o wersję ciemnozieloną z pełnym napisem MILICJA, ale to jest to !
 

szifo30

Znany użytkownik
Reakcje
4.295 2 0
Bardzo dobrze wygląda ten model przyznam że byłem na anty względem Uaza z Buscha .Teraz muszę zakupić takie modele i wzmocnić o kilka tych aut moje służby administracyjne i zaopatrzeniowe w Transbudzie.
 

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Piękny ten UAZ!
Przepraszam, że się wcinam, ale czy nie myślałeś o Mr.Color, albo Tamyia?
Mam całą półeczkę farb i washów Valleho i chyba prędzej je wyrzucę, niż wykorzystam, ale to już subiektywne odczucia...
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.760 301 15
Szczerze mówiąc z Vallejo jestem bardzo zadowolony. Jedynie podkłady mnie zaskoczyły negatywnie. Być może jakieś zleżałe mi się trafiły. Tak jak napisałem po odcedzeniu maluje się bardzo dobrze.
Co do farb Tamya i innych - próbowałem wielu i stanęło na Vallejo nie bez przyczyny. Były chyba najwygodniejsze i dawały najlepszy efekt.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 24
W robocie 51
W robocie 204
W robocie 18

Podobne wątki