• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO skleja

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Ale zawsze chętnie zobaczę, jak ty to zrobisz. Bardzo jestem ciekaw, co też ci wyjdzie. Okien nie zmienię, ale dyszel i podpórki na wzór twoich zobowiązuję się zrobić. ;) do dzieła, chłopie, żeby nikt nie powiedział, że tylko gadasz.

PS. Mam rozrysowany dyszel do wytrawienia, więc pewnie go podmienię
Podeslij mi jakis szkic z wymiarami ogolnymi to zrobie rysunki w Corel.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Witam ponownie. Trochę znudziło mnie robienie modułu, lutować nie mogę więc postanowiłem, wzorem Marka, Adama i wielu innych znamienitych modelarzy tutaj obecnych, rozgrzebać kolejny model... Tatra 813 6x6 w barwach transbudu, docelowo z przyczepą p-50 (?) i wielką płytą.
O dziwo nie zanosi się na wiele szpachlowania....
PSX_20191113_030316.jpg
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Grzesiek. Ten model jest bardzo fajny ale jest dosyć pracochłonny i ma kilka rzeczy do poprawy. Warto na to zwrócić uwagę przed jego skleceniem. Po pierwsze kąt i jakość przedniej szyby. Po drugie polecam zakupić blaszki Haulera bo bardzo wzbogacają ten model a w szczególności gril. Trzecia rzecz to przymyki drzwi. Polecam zeszlifować dziwaczne obrysy drzwi i „wyryć” je od nowa. Kolejna to zderzaki. Przyglądnij się zdjęciom oryginału i będziesz wiedział o co chodzi. Warto też wytrawić lub wyciąć z cieniutkiego hipsu nadkola zamiast naklejek. Trzymam kciuki.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Adam, dzięki za uwagi. Masz 200% racji, ale prawdę mówiąc ilość rzeczy do poprawy dyskwalifikuje ten model totalnie. Myślałem o tym wszystkim zanim się za niego zabrałem i doszedłem do wniosku, że szkoda mojego zdrowia na te poprawki. Prędzej zrobię go w 3ď i wydrukuję u Mateusza, posiłkując się blaszkami niż wydłubię szczeliny... w 4 modelach jakie posiadam. Że o dopasowaniu blaszek do modelu z formy nie wspomnę.
Zresztą zobaczę co bedzie mi się chciało zrobić, bo modeli pewnie nie zatrzymam dla siebie.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Rozumiem, chciałem tylko zwrócić Ci uwagę na kilka szczegółów zanim się za niego zabierzesz. Przy 4 szt. To rzeczywiście może dać popalić. Ja już na pewno nie będę się za niego zabierał w wydaniu SDV. Baza fajna ale za dużo roboty. Poczekam aż pojawi się ta sześcioosiowa wersja 813 od JMPK, MMBrno lub Astro;).
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Grzesiu, nie słuchaj Adama, czort z szybami i zderzakami;)
Jak zrobisz taką patynę jak przy węglarkach, nikt na szybę nawet nie spojrzy:D
Aby szybciej do patyny:cool:
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
No dobra. Opinie są mniej więcej zgodne. Nikomu się nie chce tego cholerstwa poprawiać :)
@Adam66 - jakbyś mnie znał od dziecka... jakoś to patynowanie jest najprzyjemniejsze
@adamwyt - też chciałem czekać na jmpk albo icar, ale nie wiadomo na ile dobrze oni to wykonają. I kiedy...
@Mafia @Kempol - u mnie kiper 8x8 już 1.5 roku rozgrzebany...
Konkluzja jest taka: trzeba wyrzeźbić kabinę :) a jak kabinę, to i podwozie. Skrzynia pójdzie już z górki... Ale to co mam, kończę jak jest.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Stało się! Znów mam swój pokój modelarsko-lutowniczo-komputerowy. Nawet dotarły rezystory i diody z tme i finalnie udało mi się wyrównać jasność świecenia oczek kraza, którego przygotowałem dla kolegi Daniela. Trochę długo to trwało, ale w końcu mogę wysłać model, którego nie będę się wstydził. Jakoś nie lubię odstawiać fuszerki...
Mam nadzieję, że się podoba. Bo 18 krazów czeka na świecące oczka...
PSX_20191117_014358.jpg
PSX_20191117_014520.jpg
PSX_20191117_014500.jpg
PSX_20191117_014440.jpg
PSX_20191117_014419.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Witam ponownie, koledze @Monster3 zdradziłem już jak sprawy się mają.
Dziś natomiast pokażę Zetorka, którego można było obejrzeć kilka stron wcześniej. Tym razem jednak udało mi się wstawić kierowcę drukowanego w żywicy u kolegi @popowe . Przy okazji wymieniłem kierownicę na trawioną własnoręcznie oraz zaczep - ten oryginalny wkurzał mnie strasznie.
Cały czas się waham, czy wklejać kabinę... jakieś sugestie?
PSX_20191123_021831.jpg
PSX_20191123_021814.jpg
PSX_20191123_021919.jpg
PSX_20191123_021900.jpg
PSX_20191123_021845.jpg
PSX_20191123_021939.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 24
W robocie 51
W robocie 204
W robocie 18

Podobne wątki