• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO skleja

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Cała rodzina zjeżdżała się na wykopki, żniwa, sianokosy itp.
Co prawda to prawda, za młodu to jeszcze odwieczna walka między dzieciakami o podjazd ciągnikiem, zwożenie snopków, ogniska z łętów i pieczone kartofelki itp.. itd.. Aż żal patrzeć że dzisiejsza młodzież i dzieci tego nie doświadczą, nawet moje dzieciaki patrzą na mnie i zonę jak na wariatów że nam się chciało :), a mi się nadal chce wrócić do tamtych czasów :(.
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
To jeszcze pozwolę sobie na jedną sugestię ;), bak.
Zbiornik paliwa za PRL-u w pojazdach służbowych pełnił rolę "mobilnego CPN-u", częściej z niego spuszczano niż do niego wlewano ;),
i powinien być uwalony koło wlewu.
Ale dokonam samobiczowania i od razu to wytłumaczę, Ty sobie wybierz wygodniejszą wersję ;)
A) Operator oprócz wysokiej kultury higienicznej jest również wzorem uczciwości, i paliwo wędruje tylko w jedną stronę ;)
B) DT jest pierwowzorem tesli (pewne zapożyczenia stylistyczne są widoczne gołym okiem), i ten bak jest niczym innym jak ogniwem paliwowym ;)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Aż żal patrzeć że dzisiejsza młodzież i dzieci tego nie doświadczą, nawet moje dzieciaki patrzą na mnie i zonę jak na wariatów że nam się chciało :),
U mnie na szczęście jest trochę inaczej póki co, starsza córa by chciała jak my - koledzy na podwórku i zabawy do wieczora, wyjazdy na wykopki, żniwa, a nie ciągle all inclusive po hotelach. Ostatnio z żoną odkryliśmy uroki wypoczynku na kempingach i jest trochę surowiej ale i weselej. Nie mniej dziecko nie patrzy na nas jak na rarogów, nawet na wyjazdach da się żyć bez wifi. Jednak jak przyszłoby co do czego, to nie wiem czy nie wybrałaby wygodniejszej rozrywki. Trudno powiedzieć, bo nie ma gdzie spróbować.
mi się nadal chce wrócić do tamtych czasów :(.
No ba... tych i odrobinę późniejszych, gdzie już można było wino pić na ławce w parku...
To jeszcze pozwolę sobie na jedną sugestię ;), bak.
A pozwalaj sobie. Zawsze chętnie przyjmuję sugestię i krytykę. Myślę, że mój operator był zwykłym operatorem, który miał brudną klamkę i brudny bak z zaciekami - nie omieszkam ich nanieść :D Na Kirovietza i inne modele też
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Dziś takie trochę inne modelarstwo... nie chciałem zakładać wątku, bo to bez sensu.... Otóż metodą trawienia wytrawiłem żonie, z okazji kolejnych 18-tych urodzin takie oto kolczyki. patrzcie do czego modelarstwo może się przydać..
20190830_031812.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Witajcie.
@Adam Kobyliński - pomysłów po głowie mi się kołacze sporo, czasem trudno ogarnąć. Przydałoby się ten mój łeb uporządkować, ale jak? :niepewny:
@grzes_rr - zajarała się strasznie, pokazała wszystkim psiapsiółkom i te też się zajarały, więc pomysł był chyba niezły. Dostałem listę kształtów do wytrawienia....:eek:
No ale my tu pierdu-pierdu o błyskotkach a tymczasem Kirovec zardzewiał... pozostało wsadzić operatora, podmalować kilka detali, dodać klapy na silniku, szyby, osadzić koła na osiach ( teraz są luzem) i pobrudzić nieco...
PSX_20190901_013641.jpg
PSX_20190901_014450.jpg
PSX_20190901_013531.jpg
PSX_20190901_013605.jpg
PSX_20190901_013548.jpg
 

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
Ja to już nie mogę zaglądać tu bo za każdym razem efekty Twojej pracy są powalające i czuje się nie swojo bo ja aż takich umiejętności nie posiadam :p
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Bardzo ładny. Aż się prosi żeby dać mu kalkomanie z PGR-u albo przynajmniej jakiś ciężki pług lub bronkę.
A jakie kalkomanie? Masz jakiś przykład?
Plan miałem na jakąś leśną robotę dla niego, ale przyznam, że na żywo tego bydlaka nie widziałem i nawet nie wiem czy jakiś pgr lub leśnicy mieli w posiadaniu...
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
A jakie kalkomanie? Masz jakiś przykład?
Plan miałem na jakąś leśną robotę dla niego, ale przyznam, że na żywo tego bydlaka nie widziałem i nawet nie wiem czy jakiś pgr lub leśnicy mieli w posiadaniu...
Kirowce na 100% używane były w PGRach jako ciężkie traktory. Widziałem gdzieś nawet zdjęcia, chociaż nie wiem czy na pewno siedemsetki. Poszukam fotek w wolnej chwili i dam Ci znać. Pamiętam na przykład T-150 z wielkimi przyczepami wożące czasami śmierdzące kości z zakładów mięsnych. Woniało tak że do tej pory jak widzę Kirowca na zdjęciu, to mam odruch żeby zatykać nos;);).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 24
W robocie 51
W robocie 204
W robocie 18

Podobne wątki