• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO skleja

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
Znam to uczucie jak pierwszy raz trawiłem to siedziałem i gapiłem się jak ubywa materiału. :D. Tu masz dużą grzałkę na mały zbiornik więc powinno być ok.
Lampę pewnie kupisz w Rosmanie. tylko nie kupuj tych najtańszych bo szybko siadają. Za moją dałem około 80zł
 

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Qrczę miałem i oddałem. Żona miała fazę na pazury,, a potem jej przeszło... Gdybym wiedział :)
Trawiarkę kupiłem o taką, poleconą przez kolegę elektronika. Zobaczymy co też nam wyjdzie z tego wszystkiego. W sumie czekam na nią jak dzieci na pierwszą gwiazdkę...
Taką samą trawiarke posiadam i służy mi parę lat. Pompka mi tylko padła.
Grzałka rzeczywiście daje za mało ciepła. Przy pierwszym trawieniu blaszki w nowym nadsiarczanie sodu trawa to w miarę szybko , ale przy ósmej to juz powyżej 30 min. Znajomy elektronik troche mi podrasował takową grzałke . Grzeje do 50 stopni. Trawienie przebiega błyskawicznie.
Proponuje nastepny zakup - naświetlarka obustronna.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Darku, powiem Ci szczerze, że jesli ja mam w imię oszczędności konstruować jakieś machiny, zwłaszcza w dziedzinie, na której oględnie mówiąc guzik się znam, eksperymentować i tracić czas i nerwy, to ja wolę machnąć jeden projekt więcej i kupić, a zaoszczędzony czas poświęcić modelom, co daje mi większą frajdę. Np. taki Staliniec T130 dziś powstał... Zaraz idzie na lakiernię ;)
PSX_20190815_011539.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Dziś jednak trochę późno na malowanie, więc polutowałem sobie brakujące elementy tłoków hydraulicznych w koparkach o&k. Patent niezły - pręt stalowy i rurka miedziana o średnicy ok 0.8mm. Będzie to element ruchomy i nie bede musiał go malować na stalowy / chrom....
Rozważam, czy tego patentu nie zastosować również w moich Stalińcach..
PSX_20190815_015405.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
Ciekawa ta trawiarka. Czekam na efekty, bo pewnie i mnie przyjdzie się zmierzyć z tym procesem. Coraz bardziej brakuje mi drobnych elementów, które urozmaicą modele i makiety.
Maćku dzięki, jakoś dziwnie zapomniałem o pracach naszego kolegi, nawet ten jego poradnik kiedyś czytałem i pamiętam, że mnie przeraził trochę, ale wtedy byłem mały i strachliwy :D Nadal positiv, piekarnik, uv mnie trochę przerażają. Prace jarekom-a to jakiś obłęd i jak widać da się w warunkach domowych zrobić dobre blachy, a skoro jemu się udało, to czemu mi ma się nie udać?
Miło mi, że moja porada się przydała. Polecam słuchać rad osób, które coś zrobiły, pokazały jak to wygląda i powiedziały (napisały) jak to robić. Rady teoretyków polecam zostawić teoretykom... ;)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Witajcie,
Trawiarka przyszła, piękna, nowa... Ehhh
No i muszę przyznać, że trawi świetnie. Oczywiście do profesjonalistów mi daleko, nie mniej efekt w pełni mnie zadowala.
Jako że raczkuję w tej zabawie, popełniłem kilka błędów, kilka rzeczy muszę usprawnić.
Najbardziej obawiałem się, że grzałka będzie za słaba, załączona w zestawie ma skalę do 32 st. Ale... Po wstawieniu termometru spożywczego (takiego do wbijania w mięso) moje obawy się rozwiały, co więcej musze schładzać roztwór, bo temperatura przekracza mi 50 st mimo wyłączonej grzałki.
Trawienie jest szybkie, ok 15-20 minut, równe, podtrawianie gładkie, choć nie wszędzie, ale mam na to pomysł. Otóż blaszka 0.2 mm lubi się wygiąć w łuk i bąbelki nie zawsze dochodzą by zruszać roztwór i odgazować blaszkę, z kolei patent zwieszania blaszki też jest średni. Wymysliłem, że zrobię z tworzywa ramkę od razu z zaczepem, zeby blaszka była o i w srodku kuwety.
Muszę też uwzględnić podtrawianie boczne, bo zbyt cienkue elementy znikają...
No i opracować patent usuwania tonera po trawieniu. Ścieranie niszczy drobne elementy, kąpiel w nitro i scieranie pędzlem niestety jest niedokładne i pozostawia miejscami farfocle..
A oto efekty
PSX_20190816_125936.jpg
PSX_20190816_125626.jpg
PSX_20190816_133650.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Aha, wczoraj udało się pomalować stalińca na piękny żółty kolor, złożyć do kupy i jeszcze podmalować, bo przy składaniu zauważyłem tu i ówdzie braki.
PSX_20190816_142557.jpg

Udało mi się też oczyścić i złożyć dt-75 z zestawu zz.
PSX_20190816_092224.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Witajcie, dziś ukończyłem Stalińca t130. Model icar-a fajny do montażu. Dużo nadlewek, mało szpachlowania. Upierdliwe tłoki hydrauliki - bardzo kruche, sporo ich połamałem, na szczęście w paczce było więcej.
Model dostał operatora, rdzę i brud.
Zapraszam do oglądania i komentarzy.
Wkrótce fotki na dioramie i w wątku Budowlane ASTRO.
Pozdrawiam

PSX_20190818_011821.jpg
PSX_20190818_015148.jpg
PSX_20190818_015129.jpg
 

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
Widzę że już się odbyły nocne pokazy baletu koparek, tylko nie rozumiem dlaczego jeden z operatorów siedzi z założonymi rękami :p
Nie no pięknie wykonana praca, gąsienice wyglądają genialnie (y)(y)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
nocne pokazy baletu koparek
Piątkę przybijali ;)
jeden z operatorów siedzi z założonymi rękami
bo on steruje siłą woli... A szczerze mówiąc to ta kabina jest tak ciasna przez grubaśne szyby, że rzadko który się tam mieści. Ten drugi na gorąco był wyszczuplany, a i tak się klinuje.
kiedy Ty to robisz? Porzuciłeś rodzine, prace
No coś ty. Stado idzie spać, ja siadam i dłubię.
Kolejna piękna praca. Już świetnie wyglądają a jak zajadą w plener to będą się kapitalnie prezentowały
Dziękuję, postaram się nie zawieść oczekiwań i stanąć na wysokości zadania :D
Podumaj nieco nad oprawą na zewnątrz
Pomysł mam na scenkę z ludkami - zmontowaną z samych Wikingów, ale do tego muszę zrobić plac budowy na jednym z modułów. Będę mógł wystawiać sprzęty z podziałem na epoki. Cały czas się zastanawiam, w której epoce robić makietę strychową. Mam sporo taboru z epoki V-VI ale coraz bardziej kusi mnie odwzorowanie lat 80-tych...
Moze mu jakies roboty pomagaja.
Roboty to raczej przeszkadzają. Znaczy roboty domowe. Po modelowaniu zszedłem do kuchni, a tam jakby się stado małp... No to posprzątałem, wchodzę do łazienki, a tam suszarka pełna - trzeba wyjąć ubrania, poskładać, żeby nie prasować... no i zeszło do 3 nad ranem... a zasnąłem gdzieś koło 4.30... dziś jestem nieprzytomny... ale z modeli zadowolony. A to już coś.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 24
W robocie 51
W robocie 204
W robocie 18

Podobne wątki