• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO skleja

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Tak sobie myślałem, że fajnie byłoby np. zrobić na forum np jakiś konkurs w kategorii rewitalizacji gratów. Zresztą przydałyby się konkursy w różnych kategoriach.
Też mi taki pomysł chodzi po głowie, będziesz może w Warszawie na Bielańskim Rodzinnym Spotkaniu z Koleją to możemy tam coś ustalić.
Jest pomysł już od ponad roku, żeby na wystawie modeli zorganizować konkurs dla modelarzy. Jak na razie Stefan z moją skromną pomocą próbuje coś zorganizować. Pewnie na tegoroczną wystawę we Włocławku jeszcze się nie uda, ale spróbujemy przygotować coś na następną wystawę.
W Warszawie, w sierpniu z chęcią pogadam o takim konkursie.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.767 301 15
Mała relacja z prac.
Krazy skrzyniowe mają już pomalowane kabiny i zderzaki.
PSX_20190629_033455.jpg


Z kolei Mercedes kibri został pomalowany cały. Wcześniej wstawiłem trawione lusterka i uchwyty z drutu 0.3mm. Podmalowałem mu też uszczelki.
PSX_20190629_032046.jpg


A na koniec Kamaz, ktorego kupiłem z myslą okalkowania i pobrudzenia. Ale umyłem go iprzemalowałem całkowicie, bo farba odchodziła płatami...
PSX_20190629_032134.jpg


Miłego oglądania.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Widzę, że u Ciebie praca wre... (y) Lakiernia pracuje pełną parą. Trochę zazdroszczę, że umiesz znaleźć tyle czasu na modelarstwo, bo mnie się niestety n udaje.:(:niepewny: Podoba mi się taka praca. (y)
 

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
Świetne samozaparcie, ja też mam problemy ze snem ale zbyt duże zmęczenie nie pozwala mi się skupić na modelach :( Więc robię coś po pracy jak najdzie mnie wena...
 

horrido

Aktywny użytkownik
Reakcje
226 11 1
No tak, bo Ty to Mistrz jesteś! :D
W moim zestawie były dwie rurki i pręcik (w oryginale są chyba nawet trzy rurki i pręcik :D) i biega o to co by ten pręcik i rurka z tej najgrubszej rurki nie wylatały. Instrukcja przewiduje oklejenie końcówek klejem, który po stwardnięciu spełnia rolę ogranicznika ale uważam to za głupi patent.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.767 301 15
Mogę, ale po urlopie :). W guglu znajdziesz zrobione przez kolegę Seweryna, jest tego sporo w archiwum allegro
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.767 301 15
No to po urlopie. Na rozruch brudzing mercedesa z wanną. Również kibri i znów z odzysku. Stąd nierówności. Był niemiłosiernie poklejony. Brakuje tablic, wycieraczek i podmalowania lamp. No i szkieł reflektorów. Brakowało ich w modelu. Od siebie dodałem figurki kierowcy i pomocnika, lusterka haulera na własnych drucikach 0.3 mm i uchwyty poniżej szyby przedniej (mało widoczne).
Co ciekawe pojazd dziwnie mały, gdy się go zestawi z mercem z poprzedniego zestawu.
Aha. Dopiero na zdjęciu zorientowałem się, że grill jest odwrócony :) czeka mnie przeklejenie go i poprawki, bo pewnie bez strat się nie obejdzie...
PSX_20190722_020635.jpg
PSX_20190722_022126.jpg
PSX_20190722_022102.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.767 301 15
Dziękuję za komentarze i oceny. Prawda jest taka, że naoglądam się takich zużytych dziadków na różnych budowach.
Często są to ich drugie żywota, bo są to złomki zwiezione z Niemiec, gdzie już swoje odsłużyły, a u nas połatane jeżdżą dalej.
Tu prawie nówka Daf z zżartym przez rudą kiprem. Będzie jezdził aż się rozpadnie...
dsc_1842_3.jpg
Ostatnio nawet na jedną z budów żuczek zbrojenie przywoził...
A w Niemczech przy autostradach widziałem w ciągu jednego dnia kilka różnych if 60-tek wciąż na służbie...
 

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
Tak gwoli ścisłości, to bardzo daleko temu DAF'owi do "prawie nówki". Pierwsza seria 85CF została wycofana z produkcji w 2000 roku ;).
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.767 301 15
Wiem, że to co najmniej 20 letni złomek, ale w wielu firmach wciąż uchodzą, za relatywnie młody nabytek :) Ale to są relikty z czasów, gdzie mało komu przyznawano leasing. Dziś praktycznie mógłbym sobie w firmie wyleasingować ze trzy nowe Scanie wanny i nikt by nie pytał, czy mi wystarczy na ratę... Ostatnio rozmawiałem z kolegą, który na starym Unimogu miał wiertnicę do badań. Oczywiście wszystko własność firmy. No i stwierdził, że wyleasinguje sobie Iveco 4x4, bo złomkiem trochę wstyd jeździć było, a drugi pojazd by się przydał. Finał taki, że Iveco jak i wiertnica nówka co chwilę na serwis wraca, a Unimog tyra dalej...
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
W PL miałem sąsiada, który starą Zastawą w czasie mrozów odpalał w miarę nowe auta. Wracając do tematu to świetnie Ci idzie w reanimowaniu złomków.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.767 301 15
Odkopawszy kibrowego Mencka M154 LC, ktorego zacząłem kiedyś tam, jeszcze przed zabawami w rc i car system, naszła mnie myśl, by go skończyć, zwłaszcza, że jakoś tak przypadkiem kupiłem jeszcze dwa takie zestawy i dwa przedsiębierne... A że inne tematy się zblokowały z przyczyn rozmaitych...
Największe wyzwanie to malowanie. Jest tyle ruchomych części, że w zasadzie przed malowaniem niewiele da się w całość zestawić. A elementy ruchome siedzą dość ciasno, więc pewnie miejscami farba się nie utrzyma. A że chcę mieć wersję w żółtym malowaniu, to niebieski kolor może wybijać spod żółtego... Pewnie można by pobawić się w metalowe (trawione) przekładki, ale chyba szkoda mi na to czasu..
Za to usunąłem odlane uchwyty i stopnie i zastąpiłem je drutem, 0.3 mm.
Model docelowo ma być trochę zużyty... :)
PSX_20190724_235240.jpg

PSX_20190724_235217.jpg

A na deser zreanimowany mercedes kibri jako skończony, no może brakuje mu koguta, ale gdzieś mi się zapodziały. Znajdę to wkleję. Dodałem światła z innego zestawu, niestety nie udało się ich lepiej osadzić. Ale w porównaniu do oryginału uważam, że wygląda i tak lepiej.
Wkrótce fotki na dioramce w lepszym świetle w wątku z pojazdami budowlanymi.
PSX_20190724_235511.jpg

PSX_20190724_235628.jpg

Pozdrawiam i życzę miłej nocy...
Edit:
Zapomniałem o wycieraczkach, więc od razu wkleiłem Grześki-ostbanki, no i znalazłem koguta :). Jak bedzie pogoda, to rano pstryknę focie.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 24
W robocie 51
W robocie 204
W robocie 18

Podobne wątki