• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO skleja

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Witajcie, na chwilę obecną mercedes z niską naczepą wygląda tak. Niestety, już pod koniec, zgubiłem jeden z reflektorów. Spadł na podłogę i go wcięło.... Może gdzieś pod mebel wystrzelił... Godzinę szukałem... Szlag może człowieka trafić. Może w innych zestawach będzie nadmiar, a nie to będę musiał odtworzyć. Bondic się nie sprawdził. Odlałem w odcisku z plasteliny technicznej i teoretycznie ok, ale przezroczystość fatalna... Jest jeszcze klej clearfix...
Tak czy siak zerknijcie co też udaľo mi się wycisnąć z "kibrasia"...
PSX_20190618_031035.jpg
PSX_20190618_030949.jpg
PSX_20190618_031254.jpg
PSX_20190618_032148.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Heh, dzięki :) na szczęście znalazłem nadprogramowe klosze lamp w innych zestawach Kibri, więc dziś skończę i postaram się postawić go na dioramie.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Haha, to modelarstwo czy morze?
Maiłem zapytanie od kolegi, czy nie chciałbym zorganizować warsztatów dla dzieciarni u nas w miejscowości, ale czasu brak. A dzieci nie bardzo mogą modelować po północy, choć pewnie by chciały :D
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
@koyot dziękuję, z dodatków, które zastosowałem to tylko kierowca Preisera, wycieraczki i lusterka Hauler. No i hektolitry washy i farb.
Kibri ma w sobie potencjał, a przy tym ceny są relatywnie niskie jak na modele.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
@koyot dziękuję, z dodatków, które zastosowałem to tylko kierowca Preisera, wycieraczki i lusterka Hauler. No i hektolitry washy i farb.
Kibri ma w sobie potencjał, a przy tym ceny są relatywnie niskie jak na modele.
KIBRI faktycznie ma potencjał, ale jak patrzę na swoje użyte godziny i materiały to zauważam, że modelarstwo jest bezcenne :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Póki co mam całą kolejkę 3d do dokończenia, ale nie wykluczam :) niektórym modelom niewiele brakuje, ale weny brak... Obiecałem sobie, że dopóki nie skończę, nic nie zaczynam, ale w kolejkę mogę zapisać :D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Niestety, już pod koniec, zgubiłem jeden z reflektorów. Spadł na podłogę i go wcięło.... Może gdzieś pod mebel wystrzelił... Godzinę szukałem... Szlag może człowieka trafić.
Jedyny sposób na znalezienie takiego drobiazgu to odkurzacz i założona na rurę ssącą pończocha. Odkurzasz podłogę, dywan, meble, wszystkie zakamarki i co jakiś czas sprawdzasz pończochę co tam na niej się zebrało. Ja tak znalazłem mnóstwo drobiazgów, które wystrzeliły "w kosmos" z pensety lub palców. ;)
Naczepa Mateuszu, z tym Mercedesem SK jest naczepa. ;)
A wracając do modelu, to naprawdę zrobiłeś kawał dobrej roboty. Wyciągnąłeś z tego złomka baaaardzo dużo. W ogóle nie widać, że był zalany "hektolitrami" kleju. Jestem pod wrażeniem.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Maćku, dzięki za radę z odkurzaczem. Mariusz to samo proponował ale... O 2 w nocy nie mogłbym sobie pohałasować.... Szybko obudziłbym demoniczną stronę żony...
W kwestii samego modelu... Trochę go poszlifowałem, nie ukrywam. Narobiłem się jak głupi. Ale satysfakcja jest. Początkowo chciałem go odsprzedać, ale mi żal... :)
Dziś taka zajawka. Krazy skrzyniowe, trochę leżą, nabierają mocy :) Nowe przestrzenne uchwyty, nowe trawione lusterka, kanały pod diody smd też przewidziane, żeby modele mogły sobie poświecić.
Pierwsza seria - kipry - praktycznie skończona. Pozostaje wysłać to, co sprzedane, no i zabrać się za nadrabianie zaległości...
PSX_20190622_012950.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
No ale jak tu robić tylko krazy? Już mi bokiem wyłażą :)
Na szczęście przyjechała kolejna skarpeta od Adama, tym razem wersja "dezel" czyli nadgryziona zębem czasu. No i przypomniało mi się, że mam kilka rozgrzebanych własnych złomków. Razem fajnie wyglądają...
PSX_20190623_004449.jpg

No i jeszcze kwestia odkupionych gratów do reanimacji. Zbiór się powiększa, a czasu jakby za mało. No ale w przerwach będę dłubał i sukcesywnie wrzucał na forum.
PSX_20190623_004425.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Dziś pracowicie.
Kabiny drugiej partii Krazów w podkładzie, jedna w kolorze, skrzynie, podwozia i koła również. Każdy przygotowany pod oświetlenie.
PSX_20190627_031442.jpg

A na deserek kolejny zmasakrowany ie od Kibri - kupiony sklejony tak niechlujnie i mocno, że aż żal... Ale udało mi się prawie całego rozmontować, niestety z kołami był problem, więc czeka mnie pędzlowanie opon... Dwie felgi przy próbie demontażu uszkodziłem, ale w czeluściach moich szaf znalazłem identyczne.
Model dostanie drugie życie..
PSX_20190627_031502.jpg

PSX_20190627_031520.jpg

PSX_20190627_031419.jpg

Pozdrawiam
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Ja bym na twoim miejscu, skontaktował się z lekarzem lub farmaceutom. Może nie jest jeszcze tak źle i są na to jakieś tabletki, Astro pomocy trzeba szukać sama się nie znajdzie :):). Mimo wszystko myślę że w tym "szaleństwie" uda Ci się uratować wszystkie "skrzywdzone" modele.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Ehhhh Ty to masz cierpliwość do tego :) Może powinieneś zmienić tytuł tematu na Astro rozkleja? :ROFL:
No, chociaż mnie wkurza ta robota już trochę. Wczoraj zauważyłem, że jeden z takich modeli Kibri ma wklejone felgi odwrotnie... ciekawe, co? :niepewny: Wiem, że ludzie są różni, lepsi w modelarstwie, gorsi... no ale żeby aż tak?
Ja bym na twoim miejscu, skontaktował się z lekarzem lub farmaceutom.
Lekarza mam w domu i codziennie słyszę, że powinienem się zdiagnozować u Pawła - kolegi psychiatry...
Astro pomocy trzeba szukać sama się nie znajdzie
U mnie własnie modelarstwo jest pomocą na inne boleści...
Ja bym na twoim miejscu, skontaktował się z lekarzem lub farmaceutom. Może nie jest jeszcze tak źle i są na to jakieś tabletki, Astro pomocy trzeba szukać sama się nie znajdzie :):). Mimo wszystko myślę że w tym "szaleństwie" uda Ci się uratować wszystkie "skrzywdzone" modele.
Mam nadzieję, że nie wszystkie, bo mi czasu na świeżutkie kity braknie... No ale jak jak patrzę jak ludzie sprzedają te modele po 10-20 zł i myślę, że zestaw kosztował np 50-70 zł, to aż dziwnie mi. I szkoda trochę, że tak ludzie wyzbywają się grata, a może przecież jeszcze stanąć na makiecie... wiem... to jeden z objawów mojej choroby :D
Inna sprawa, że większość tych modeli jest już niedostępna jako zestawy.

Tak sobie myślałem, że fajnie byłoby np. zrobić na forum np jakiś konkurs w kategorii rewitalizacji gratów. Zresztą przydałyby się konkursy w różnych kategoriach. Admin / Moderator mógłby takiemu zwycięzcy przyznać jakiś opis w nagłówku - np Naczelny Rewitalizator, Przodownik Waloryzator, Wielki Elektronik itp... Można by znaleźć sponsora (sklep modelarski, producent modeli) i nawet jakieś nagrody skołować...
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Tak sobie myślałem, że fajnie byłoby np. zrobić na forum np jakiś konkurs w kategorii rewitalizacji gratów. Zresztą przydałyby się konkursy w różnych kategoriach. Admin / Moderator mógłby takiemu zwycięzcy przyznać jakiś opis w nagłówku - np Naczelny Rewitalizator, Przodownik Waloryzator, Wielki Elektronik itp... Można by znaleźć sponsora (sklep modelarski, producent modeli) i nawet jakieś nagrody skołować...
Też mi taki pomysł chodzi po głowie, będziesz może w Warszawie na Bielańskim Rodzinnym Spotkaniu z Koleją to możemy tam coś ustalić.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Też mi taki pomysł chodzi po głowie, będziesz może w Warszawie na Bielańskim Rodzinnym Spotkaniu z Koleją to możemy tam coś ustalić.
Chyba w Warszawie nie będę, generalnie mam coraz mniej czasu na imprezy, pozostają mi bezsenne noce. :)
Wczoraj było tak gorąco, że spać nie mogłem, to i trochę zrobiłem, niestety przy tym upale farba schła w locie i tłukła o blachy modeli niczym grad :) Trzy razy zmywałem Krazy z podkładu, bo mi nie wychodziła powłoka.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 24
W robocie 51
W robocie 204
W robocie 18

Podobne wątki