• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO skleja

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
Rano oglądałem te fotki i tak myślę na cholerę mu tyle pinów w tym goldpinie? Każdy led osobno podłączony? A teraz patrzę a to grill w masce wywróconej do góry kołami :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Dzięki, za miłe słowa.
Jutro urodzinki córeczki, więc dziadkowie znów zaanektowali pokój lutowniczy, a że natura nie lubi pustki, to zmontowałem na szybko zestaw modelarski i ewakuowałem się do salonu. Nie mogło oczywiście zabraknąć wyśmienitego Passo Lungo Primitivo Tardivo... Wtajemniczonym reklamować nie trzeba, niewtajemniczonym gorąco polecam... Wprawdzie modelarstwo idzie nieco wolniej (na co komu pośpiech), a i poprzeczka jakoście nieznacznie się obniża (tu gorzej), to jednak doznania smakowe iście niebiańskie.
W temacie stricte modelarskim... Rusza kolejna faza Krazów transbudu, tym razem wesja 257 skrzyniowa. Też będą świecić.
PSX_20190602_003057.jpg
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
hehe, ledwie 172 p.p.t.... w obcasach 180 p.p.t. ale dzięki. Ego mam pewnie ponad dwumetrowe ;)
"Zamknij się żu^%$#lu" cytując jeden z kabaretów ;-) Bardzo fajnie wyglądają te modele (tak po spotkaniu z Tobą można nazwać te zabawki modelami), ale nie o tym - cóż za trunek spożywasz na rozluźnienie? Pytam, bo sam kiedyś wysłałem zdjęcie z prac, na którym załapał się kieliszek z wodą (praktykuję wodę w kieliszku przy kładzeniu mniejszych kalek, szkło dłużej trzyma ciepło wody, a kieliszek jest na tyle małym pojemnikiem, że sprawdza się przy pracy z drobnicą), co przyczyniło się do faktu, że o modelu wymieniliśmy z 2-3 zdania a o trunkach wszelakich ze 100 ;-)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Generalnie sok z winogron, tych zepsutych pijam. Tutaj akurat wyborne Passo Lungo Primitivo Tardivo. Soczek o niezwykle głębokim posmaku jeżyn i ziół (oczywiście każdy inaczej odbiera smak, dla mojej żony smakuje jak czerwone wytrawne wino, prosecco lepsze - ale ona jest profanem, można wybaczyć...) po trzech lampkach mniej wprawni usłyszą i poczują fale Adriatyku ;)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Hmmm... A jakby dolać miodu do tego wina? :niepewny:
Dziś w każdym razie pomaga martini prosecco... No i od razu lutowanie poszło do przodu ;)
Pozostają do zrobienia klosze lamp przednich oraz ładunek gliny, który ukryje mi te bebechy...
Na marginesie - jak zacznę mieć więcej postów o trunkach niż modelach, poproszę moderatora o przeniesienie mnie na odwyk... :D
PSX_20190608_221247.jpg
PSX_20190608_221328.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Witajcie.
Na znanym portalu aukcyjnym można czasem nabyć ciekawe rzeczy. Ja akurat trafiłem na dowód. I to nie jeden. Ale opiszę póki co tylko ten. Cóż dowodzi ten dowód? Że się myliłem i to zasadniczo.
Otóż przez całe swoje życie sądziłem, że modelarstwo to zabawa dla każdego... No i wyszło, że jednak nie. Niektórym powinno się ograniczyć dostęp do modeli.
Nabyłem częściowo sklejony kit mercedesa z naczepą niskopodwoziową, taki, który idealnie pasowałby pod ładowarkę Wikinga. Zestaw praktycznie nie do kupienia, bo stary i niezbyt popularny u nas. No bo komu potrzebny niemiecki THW? Tylko pasjonaci i osoby z tą formacją związane chętnie umieszczą w swej kolekcji.
No ale udało mi się kupić z myślą o przemalowaniu i dokończeniu modelu.
Pełen optymizmu postanowiłem zajrzeć do pudełka i... Załamka. Model klejony chyba przy użyciu pędzla ławkowca... Aż przykro patrzeć.
Jednak postanowiłem zakasać rękawy i uratować co się da. Póki co zdemontowałem kabinę, a z niej grill, osłonę na dachu oraz szybę (poklejoną i popękaną jak diabli - być może wymienię na wytłoczkę). Kupa roboty przede mną.
Zatem trzymajcie kciuki za powodzenie misji. Postaram się was pozytywnie zaskoczyć...
PS. powiem wam, że pomijając niektóre zbyt masywne elementy, zestawy kibri, w porównaniu do sdv, czy zz to czysta bajka.
PSX_20190614_010731.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Haha, powiem ci, że Krazów jak Krazów, ale wczoraj zobaczyłem pierwszego od wielu, wielu lat Urala... no i mówię żonie, że jak będziemy zmieniać auto terenowe, to na Urala, bo wszędzie wjedzie, jest duży i niezniszczalny, wprawdzie ruski, ale co tam... no i wstępnie się zgodziła, biedaczka... Wymyśliłem, że kupię wersję mobilnego dowodzenia i przerobię na kemping i objadę świat. Ja będę jechał Uralem, żona za mną cysterną... ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 24
W robocie 51
W robocie 204
W robocie 18

Podobne wątki