• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO skleja

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
No i jak dla mnie lepiej :p Ja bym jeszcze cisnął malarsko, ale masz co robić więc nie będę marudził ;)
Chętnie też bym dłubał, w zasadzie można w nieskończoność każdy model obrabiać. Jak masz sugestie, to pisz, w tym, albo w następnym chętnie uwzględnię.
A robić co mam. Pudła pełne dawców, tkanki do przeszczepów, trupów do ożywienia i żywych do ulepszenia... Kilkadziesiąt kitów. Że o taborze nie wspomnę... Świeci plastikiem na kilometr...
Bardzo mi się podobają Twoje prace :love: Może wysłałbym Ci moją ładowarkę z Kibri i ze dwie wywrotki do pobrudzenia ;) bo mi ten temat nie idzie :(
Dzięki wielkie. Chętnie pomogę, ale musisz poczekać nieco. Adam mnie w końcu znajdzie i zabije, bo silniki przyszły i czekają na wszczepienie. Sławek też odlicza już miesiące ze swoją pięćdziesiątką. Kilka projektów 3d czeka na skończenie, choć niewiele brakuje...

Tymczasem zapraszam do wątku Budowlane ASTRO ;)
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
Adam mnie w końcu znajdzie i zabije, bo silniki przyszły i czekają na wszczepienie.


Już mówiłem że mam czas, ważne żeby nie skończyły w jakimś zakurzonym pudełku na strychu :) Moje plany na razie wiszą na ścianie i tyle bo wiecznie nie ma czasu. Ale niedługo może się wygrzebię z montażu w Bielsku to zacznę coś działać. Jak chcesz się zajmować moimi zamówieniami to wiesz co możesz robić :D
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Z serii "bifor end after"
PSX_20190513_221113.jpg
PSX_20190513_221019.jpg
PSX_20190513_221045.jpg

Wygląda na to, ze czeka mnie struganie komina, bo formy do odlewu nie chce mi się robić. Chyba że kupię bluestuff czy coś takiego...
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
A to mnie jeszcze czeka :)
Najciekawsza jest koparka przedsiębierna przeszczepiona na Tatrę 815... Masakryczna dewastacja obu modeli, ale u mnie dostaną nowe życie, o ile uda mi się je odseparować :)
PSX_20190513_222941.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
Kapitalną robotę zrobiłeś przy tej ładowarce. Jestem pod wrażeniem. Jak stoją dwie obok siebie to dopiero wtedy widać różnicę. Gratuluję pomysłu i wykonania. (y)
A sprzętu kopiącego trochę nagromadziłeś. Najbardziej bliskie mojemu sercu są pomarańczowe koparki z firmy EsPeWe. Takimi bawiłem się jako dziecko. A ile one ryżu załadowały na wywrotki... ;):D
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Dziękuję koledzy za komentarze. Dają powód, by brnąć w to dalej. Pomijając fakt, że zabawę mam przednią, to jednak gdy się dłubie dla dłubania, to w pewnym momencie pada pytanie: na ch... ... olerę mi to. Ale wystarczy przeczytać kilka waszych komentarzy i zwątpienie mija. Zatem działam dalej.
Dziś prace na lakierni. Z każdym modelem nabieram większej wprawy w malowaniu, eliminuję błędy zanim je popełnię. Czasem człowiek się zagapi i chlapnie za grubo no i mycie modelu go czeka. No ale coraz rzadziej.
Jako, że mam fazę na wszelkiej maści koparki, ładowarki i inne - arki, rozmontowałem, podrasowałem i pomalowałem dwie koparki gąsienicowe O&k Wikinga , jednego Atlasa 1604 Kibri (@grzes_rr , jeśli to ty sklejałeś, to niech cię diabli porwą ;)) no i kolejną ładowarkę Liebherr 531 Wikinga . Aha, na jednym zdjęciu widać też podwozia do tatr Igry. A poza kadrem schnie kamaz w żywicy, którego nabywszy, przemalowuję, bo kiepsko wyglądał.
Mam tych modeli zaczętych, które dobrze byłoby pokończyć...
PSX_20190519_012858.jpg
PSX_20190519_012932.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Ale ty malujesz łyżki z ramieniem i tłokami ?
Niee... W ładowarce wikinga tłoki są stałe, w o&k są ruchome, ale widoczne na fotach elementy zamontowałem po malowaniu i przy montażu zauważyłem przebicia podkładu no i poobcierałem walcząc z nimi, więc już złożone miejscami podmalowałem. Tłoki będą zmyte i pochromowane. Gdybym je malował przed montażem i tak by farba zeszła.
 

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
@grzes_rr , jeśli to ty sklejałeś, to niech cię diabli porwą ;)
Grześku, chyba na całe szczęście to nie była moja praca, kupiłem gotową :) Też miałem ochotę na przeróbki ale nie mam już miejsca i muszę się ograniczać z zakupami ;) (mój pokój z modelami i innymi rzeczami będzie dla małego Kubusia i pewnie jeszcze coś będę sprzedawał)

Mimo wszystko, Twoje prace wyglądają pierwszorzędnie i już niecierpliwie czekam na kolejne etapy budowy ciężkich sprzętów bo zapowiada się bardzo bardzo dobrze (y)(y)(y)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Dzięki, Grześ. Skoro czekasz to "wuala!" Siostrzyczka dla ładowarki dostała kolorek, uchwyty, operatora i kalki, a nawet zaczęła się starzeć...
Pozdrawiam
PSX_20190523_011813.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Dziś pokażę kolejną waloryzację niby-modelu. W sumie kształt i proporcje to trzyma, nawet małe chińskie rączki napisały, że to nie zabawka, tylko model od lat 14... Ale znów siermiężne to było trochę. Wymieniłem wszystkie uchwyty, dodałem kilka duperel jak komin, lemiesz, lusterko... Jak skończę to obfotografuję na pod chmurką i puszczam na aukcję, bo miejsca brak na to wszystko.
PSX_20190528_021251.jpg
PSX_20190528_021201.jpg
PSX_20190528_021223.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
Mocno ją "sczochrałeś" ale dzięki temu wygląda bardzo realnie. Podoba mi się.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Maćku, prawdę mówiąc dzięki "sczochraniu" nie widać, że to bardziej zabawka niż model. Lepsze to niż siku, ale do wikinga, czy herpy - daleeeeko..
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Jakby ktoś myślał, że Astro leży i chmury podziwia, jak leniwie przemierzają bezkres nieba... To się myli. Bo Astro kładzie kable... Kilometry kabli... Oświetlanie Krazów trwa. Na specjalne życzenie Daniela - z bateryjką, reszta zasilana podmakietowo...
PSX_20190531_021918.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 24
W robocie 51
W robocie 204
W robocie 18

Podobne wątki