• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO skleja

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Maćku, zdziwisz się ale tak teraz wyglądają Preisery. Te nadlewki już usunąłem. Na żywo ich tak nie widać jak na zdjęciu i dopiero na ekranie je dostrzegłem. Teraz schną beztrosko ponawlekani na wykałaczki.
Generalnie mocno musiałem ich zmodyfikować. Kolesie mieli za długie te łapy, więc przyciąłem i powyginałem, głowy im powymieniałem.
Co do swoich ludków... Szewc bez butów...
Za to piesek coś znalazł... :niepewny:
PSX_20190204_203722.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
A może Pies Baskervillów? Tamten jednakowoż miał być czarny...
No ale poprawiłem moich zuchów odrobinę. Właściciel stopy znalazł się i ma się dobrze, choć kaleką pozostanie... Brakuje mi dwóch...
PSX_20190204_221418.jpg

Aby jednak ktoś nie pomyślał, że na zakładzie się leży plackiem albo tylko ludzi kroi... Kipry zamontowane. Ruchome cholerstwa. Autora pomysłu na mechanizm zwyzywałem od najgorszych. Jego matkę , Bogu ducha winną kobiecinę, również. A i ojcu jegomościa także się oberwało.... Dzieci oszczędziłem, a to jedynie z tej przyczyny, że go nie znam i nie wiem, czy jakiekolwiek spłodził...
Tak czy siak bliżej niż dalej. Kibicujcie, bo niechęć mnie ogarnia...
PSX_20190204_231823.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Korzystając z wolnej malarni (pokój starszej córki) odgrzebałem kolejny rozpoczęty kiedyś, nie dokończony zestaw. Może ktoś zgadnie cóż to takiego?
Póki co podkład położyłem i trochę się podłamałem, bo parę miesięcy czasu i widać różnicę w klejeniu modeli. Krótko mówiąc dziś bym zrobił to lepiej. To co mogłem, poprawiłem, tu i ówdzie kilo szpachli poszło. Papier ścierny i pilniki też poszły w ruch...

PSX_20190205_231311.jpg
 

szifo30

Znany użytkownik
Reakcje
4.297 2 0
Tylko życzyć powodzenia w pracach .Kto już miał do czynienia z tymi modelami to wie że łatwo nie będzie.Najgorsze co Cię teraz czeka to dopasować szyby.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Nie bardzo mam co podczepić do Jelcza, więc przyszło mi do głowy, by skleić sobie Zremba. Zestaw żywiczny od kolegi Piotra. Trochę szlifowania, trochę szpachlowania... Ale nie za dużo. Wkrótce pokażę więcej.
PSX_20190301_005351.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Dokładnie, chyba zrobię nowe, tylko jak.....
Powiem ci, że chyba najlepiej wyciąć z grubej folii do bindowania. Chyba, że dopasujesz geometrię z hipsu i zrobisz formę i odlew z żywicy... Tylko, że raczej nie warto :)
U mnie tymczasem naczepa Zremb otrzymała podkład i kolorek. Żółć cynkowa vallejo. Na to zdrapki półsuchym pędzlem i srebrnym kolorem. Następny krok to podmałówki siłowników, kół zapasowych, świateł itp..
PSX_20190302_113026.jpg
PSX_20190302_112839.jpg
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Krazy świetne, a naczepie też nic nie brakuje(y)(y). Choć w takim kolorze chyba nigdy naczepy w realu nie widziałem. Ale jest inna i mi się podoba.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Dzięki, Heniu.
Kolor naczepy dobrałem ze wspomnień z dzieciństwa. W zaroślach stała właśnie żółta dwuosiowa. Była też przyczepa bodaj p32. Bawiliśmy się z kumplami myśląc, że są to wagony (nie miały kół). Skąd pomysł, nie wiadomo, bo do najbliższych torów ze 20 km było... Tak czy siak stanowiły - stosownie do potrzeb - doskonałe rekwizyty do zabaw.
W necie znalazłem trzyosiową (też będę robił) i mnie natchnęła:
_20190303_095219.JPG
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
Naczepa wyszła bardzo ładnie. Czy zamiast srebrnych przecierek próbowałeś zrobić lekko rdzawe lub imitujące brud? Na zdjęciach taki czysty srebrny kojarzy się z resorakami i śladami "eksploatacji" dziecka, ale to może tylko tak na zdjęciach wygląda i dodatkowo moje wspomnienia (miałem w tym kolorze naczepę chyba z Majorette).
Jako praca, wykonanie świetne.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Naczepa wygląda świetnie .Żółty kolor był podstawowym kolorem używanym przez Zremb ,Bumar.
Dzięki @szifo30. Niestety fizjologia robi niubłaganie swoje bo w takich kolorach nie pamiętam. :( Ale ciekawe czy ktoś podejmie temat navzepy, Zremb P 402, którą pokazałeś na jednym ze zdjęć. I te naczepy też tylko pamiętam w ciemnych kolorach.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 24
W robocie 51
W robocie 204
W robocie 18

Podobne wątki