• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO skleja

Marcin Sz

Aktywny użytkownik
Reakcje
129 34 3
Zlikwiduj przednie lampy i zrób jak w oryginale oraz zamień miejscami koła napędowe z przodu na tył , kupiłem niedawno ten sam model i załamałem się jak otworzyłem pudełko. Na pudełku napis Excluzive Modells - strach pomyśleć o serii Hobby :ROFL:
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Piękna rodzinka, jak ich rozdzielisz, będę tęsknić;).
Marku, to co? Oba na budowę? Będę musiał coś do lasu skleić...

Świetnie wyszły te traktorki. Podobają mi się. A co do złomków, to jakbyś miał wyrzucać jakąś "odpadniętą" ;) Syrenkę to daj znać a ja z chęcią odkupię i spróbuję swoich sił w złomowaniu
Dzięki. Co do złomków, to pomyślimy.

Oj DTy mi się podobają(y)(y), ostatnio widziałem go bez spycha i myślałem że to błoto z lasu, a tu proszę - PRLowska budowa i pewnie z Wielkiej Płyty:niepewny:
Początkowo oba iały iść do lasu, wzorem traktorka Marka, ale niedługo rusza budowa, nie wielkiej płyty tylko drogi na makiecie i każda pomoc się przyda. Musi być gotowa na przyjazd naszego umiłowanego 1-szego sekretarza.

Fajne gąsienicówki ale w spychaczu brakuje mechanizmu podnoszenia lemiesza, w takiej starej maszynie był najczęściej linowy, chociaż na siłownikach hydraulicznych też by pasował, a tak wygląda jakby podnoszony był siłą woli kierowcy albo przez WIFI :):):)
Dzięki. Ale nie brakuje, zrobiłem siłowniki, może słabo je widać. Wzorowałem się na tym traktorku (nie jest to ta sama wersja, ale generalnie brak zdjęć wariantu z tego typu światłami i żaluzjami po bokach więc improwizowałem) :
dt543.JPG

Pięknie je Grzesiu uwaliłeś(y) Świetna robota. A, tak swoją drogą to Ty chyba pozazdrościłeś niejakiemu Panu Pstrowskiemu. Wiesz kto to był?:)
Aaa... Mój pradziadek, przodownik... ;) dzięki za miły komentarz.

Zlikwiduj przednie lampy i zrób jak w oryginale oraz zamień miejscami koła napędowe z przodu na tył , kupiłem niedawno ten sam model i załamałem się jak otworzyłem pudełko. Na pudełku napis Excluzive Modells - strach pomyśleć o serii Hobby :ROFL:
Szczerze mówiąc wolę lampy zostawić, bo i traktorki z lemieszem miewają lampy. A nie wiem, czy lemiesza nie usunę w przyszłości.
Koła faktycznie odwrotnie... Żeszszsz ku.... kuryku... Zaufałem instrukcji... A było sprawdzić na zdjęciu... Kupę roboty z tymi kołami i gąsienicami...
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Chodziło mi o pojedyńczą lampę jak na zdjęciu , które przedstawiłeś , a nie o całkowite zlikwidowanie.
P.S. Koła wszystkie u mnie zrobiłem obracane jakby ktoś pojeździć by chciał ;)
Bym musiał jeszcze przerobić pokryrwy boczne silnika. Nie bardzo się znam, ale wydaje mi się, że jest to inna wersja traktorka niż to co w sieci. Chyba, że radosna twórczość autorów...
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Tak myślę, że jak zacznę wymieniać te koła to wszystko rozwalę. Posklejałem gadów i nie wiem czy przeżyją zabawę z rozklejaniem... :(
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Dziś znów kolej na coś na kołach. I to dużych.... Ził, kitu firmy MAC oraz Krazy z Z+Z. Oba kity jakościowo porównywalne, o niebo lepsze niż sdv, coć Krazy miały od groma nadlewek... Wszystkie czekają na "oczka", zmontowanie, lakier satynowy, brud i rdzę.


PSX_20190125_234845.jpg
PSX_20190125_230328.jpg
 

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
Grześku Krazy bardzo dobrze się zapowiadają, już się nie mogę doczekać efektu końcowego :) Gaz też fajny ale ich to już nie pamiętam "na żywo" (ostatnio tylko jako pługi wirnikowe) ;)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Dziękuję Panowie za słowa wsparcia. Przyznam, że sam jestem zaskoczony, że tak to wygląda. Mając w ręku modele doświadczonych kolegów, miałem ogromne wątpliwości, czy kiedykolwiek osiągnę taki poziom. Ale sam widzę, że nie jest źle, idzie to w dobrym kierunku, ale jeszcze miesiąc temu nawet przez myśl mi nie przeszło, że tak umiem.
Dziś kombinowałem z "oczkami" led smd 0603. Trochę upierdliwe to. Zdjęcie pewnie nie oddaje problemu, zwłaszcza, że jakość pozostawia wiele do życzenia, ale innego telefonem nie zrobię...
Oryginalna lampa wydrążona i nawiercona pod przewody. W otwór wciśnięta dioda.
PSX_20190127_012257.jpg
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
o_ONiezłą stajnię Transbudu będziesz Grzesiek miał. No chyba że robisz te modele z myślą o "przetargach"?;).
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Masz mnie... Część pójdzie pod młotek, bo mi bilans kupna i sprzedaży modeli mocno na minus się przechylił :D
Wszystkie kombinaty, które chciałyby przydział na te wspaniałe maszyny niech szykują dewizy. Nie wiem tylko czy ewentualni chętni reflektują na oświetlone modele, czy nie. Muszę zbadać rynek.
W planie mam zostawić ze dwa dla siebie, bo mi sekretarz polecił rozpocząć budowę nowych bloków z wielkiej płyty, więc pomysł budowy drogi schodzi tym samym na plan dalszy.
W pudełkach czeka kolejnych kilka sztuk, no i wiele innych maszyn... Do śmierci nie obrobię ;)
 

syzmond

Użytkownik
Reakcje
32 2 0
Panie kochany tylko dwa pytania, ile? I dlaczego tak drogo? :LOL:

Tak bardziej na poważnie to na prawdę robią już wrażenie stojąc razem. Czeka Cię jeszcze trochę pracy ale myślę, że efekt będzie tego warty!
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Dziękuję za dobre słowo.
Ile? Nie wiem. Czemu aż tyle? Bo to wbrew pozorom upierdliwy i czasochłonny model. Już mnie wkurza. Czasy świetności forma ma już za sobą... Nadlewek niby mniej niż w sdv ale... Przynajmniej jest prosty. Jednak system mocowania kół wymyślił jakiś @#$&@!!! Przednie w trzech modelach musiałem wkleić na stałe... Następne zmodyfikuję po swojemu.
No ale i tak chwilowo nakład wyczerpany i robi się kolejka chętnych :eek: a jeszcze końca nie widać. No i ceny nieznane...
Ale przyznam, że w realu wygląda obłędnie. Zupełnie tak, jak go zapamiętałem z dzieciństwa.
PSX_20190203_225235.jpg
PSX_20190203_225345.jpg



Edit:
Zwijcie mnie rzeźnikiem. Uciąłem kierowcy obie stopy, bo... mu nie potrzebne. No i ręce, bo nie chciał trzymać kierownicy. Ale już mu przyszyłem. Jest jak nowy...
PSX_20190203_233145.jpg
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Zwijcie mnie rzeźnikiem. Uciąłem kierowcy obie stopy, bo... mu nie potrzebne. No i ręce, bo nie chciał trzymać kierownicy. Ale już mu przyszyłem. Jest jak nowy...
No Grzegorzu!!! Ty wkładasz do samochodu kierowcę z nie swojego projektu? :eek: Z takimi "packami" zamiast rąk? :eek: No i z niewyrównanymi nadlewkami na kończynach górnych? :eek: Trochę mnie zasmuciłeś... :(:podstepny:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 24
W robocie 51
W robocie 204
W robocie 18

Podobne wątki