• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO skleja

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#81
Gazik odpoczywa, u Zetora czekam na wenę, w syrenie kolejne szyby się odlewają, liazy schną i czekają na podkład, car systemy czekają kontaktrony... Wszyscy w domu śpią. Mam spać i ja? I nic nie robić?
Nie umiem...
Jako że kolega @Kempol pozazdrościł mi zetora, to ja mu w odwecie pozazdrościłem innego traktorka, mianowicie DT-54.
Tak jakoś wyszło, że i u mnie zawitały dwa takie bliźniaki z czeskiego ZZ. Plastik dziwny, nie klei się na klej acetonowy, za to jakość wtrysku o niebo lepsza niż z Sdv. Wszystko pasuje, wprawdzie modele biedne dość, ale to nie zabawki dla dzieci, tylko modele dla modelarzy. No więc dodałem im to i owo. Wzorem Marka traktorki dostały lampy, lusterka, brakujące kominy.
Co ciekawe, modele w pudełkach różnią się od obrazków na pudełkach :/ jakby w środku była inna wersja.... Ktoś z kolegów się na tym zna i wyjaśni mi co to za odmiana?
Z uwagi na fakt, że do leśnej makiety potrzebny mi jeden traktor, drugi pewnie zostanie zgrabnym spychaczem i zasili brygadę transbudu. Będzie wożony Zrembem od Piotra, ciągniętym przez Liaza. Albo Kraza. Się zobaczy. Zapraszam do oglądania.
Aha, mała uwaga, modele będą upaprane po dach, więc proszę nie zwracać uwagi na niedomalówki na kołach. Kół pewnie spod błota nie będzie widać :D
Tu golasy...
PSX_20190115_024635.jpg

A tu z detalem...
PSX_20190115_024611.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#82
Witam ponownie. Moje pokraki dostały gąsienice i tu mała uwaga, jeśli ktoś zechciałby zmontować sobie taki wehikuł - aby naciągnąć przymałe gąsienice należy je wstępnie lekko podgrzać, delikatnie rozciągnąć, uważając, by nie zerwać. Jak już się zdarzy, to nic się złego nie dzieje. Kropelka daje radę :)
Na gąsienicach widoczne pierwsze slady zużycia. Wkrótce pokażę więcej.
PSX_20190116_003918.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#85
Dzięki Maćku, robię co mogę. Zacząłem już brudzić błotkiem i przyznam, że jeszcze bardziej nabiera smaczku.
Aż mi się zachciało Waryńskiego zrobić :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#89
Przed chwilą robiłem małą inwentaryzację w szafkach i okazało się, że mam co robić... do emerytury. Dobrze że bedzie niska, więc chętnie popracuję dłużej, by skleić te wszystkie modele...
PSX_20190118_194540.jpg

Tak teraz patrzę, że brakuje skod polewaczek, śmieciarki, dwóch jelczy od Helmuta... Nie wiem, gdzie to wszystko upchałem... Nic dziwnego, że żonę krew zalewa jak otwiera szafki.
Tak czy siak następne w kolejce są Ził i Krazy. Wszystkie w barwach transbudu ze światłami zasilanymi podmakietowo.
Trzymajcie kciuki żebym się nie poddał :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#91
Adamie, nawet nie wiesz jak bym chciał mieć pieczarę. Mam drugą skarbnicę z płynnymi rubinami, roczniki przeróżne. Te w pierwszej kolejności bym tam schował :)
Wtedy zrobiłoby się miejsce na modelarstwo :D
Teraz mała zajwaka. Udało mi się zrobić pierwsze w życiu kalkomanie i jestem zadowolony z efektu. Wprawdzie druk na laserze tylko 600 dpi, ale jest nieźle. Mam jeszcze drugi laser 1200 dpi, na nim też sprobuję.
Kabina dostanie jeszcze finalnie lakier matowy, wash i lekkie zużycie.
PSX_20190119_225720.jpg

A tu jeszcze foto z dnia malarskiego, żeby nie było, że się opier... zbijam bąki.
PSX_20190119_230801.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#93
Sukcesywnie maluję po kilka sztuk, ale na foto są też kolejne złomki, bo trochę się znów narobiło odpadów, a szkoda wyrzucać :) .
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#95
Nie ma sprawy. Wprawdzie przed chwilą jednego zepsułem, ale słaby był...

Za to myślę, że traktorki można uznać za prawie skończone. Jeden zostanie oddelegowany do prac leśnych, jak u ciebie, Marku. Tylko, że muszę mu przygotować te magiczne uchwyty (z łańcuchami) do pni. Wesprze Pragę, która jeszcze nie powstała... Drugi został przerobiony na spychacz i idzie na budowę. Tego chyba uznam za skończonego.
PSX_20190120_024105.jpg
PSX_20190120_024239.jpg
PSX_20190120_024149.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.564 386 20
#97
Świetnie wyszły te traktorki. Podobają mi się. A co do złomków, to jakbyś miał wyrzucać jakąś "odpadniętą" ;) Syrenkę to daj znać a ja z chęcią odkupię i spróbuję swoich sił w złomowaniu...
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
#99
Fajne gąsienicówki ale w spychaczu brakuje mechanizmu podnoszenia lemiesza, w takiej starej maszynie był najczęściej linowy, chociaż na siłownikach hydraulicznych też by pasował, a tak wygląda jakby podnoszony był siłą woli kierowcy albo przez WIFI :) :) :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 24
W robocie 51
W robocie 204
W robocie 18

Podobne wątki