• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO skleja

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#61
Efekt rewelacja, biorąc pod uwagę wielkość reflektora w zetorku to wyszło iście mistrzowsko. Adamwyt ma rację lepiej wykombinować na przyczepę coś co zjeżdża z pola. Może jakieś kartofelki usypane z czubeczkiem :), zamaskuje wszystkie "bebechy" na przyczepie.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.764 301 15
#63
Efekt rewelacja, biorąc pod uwagę wielkość reflektora w zetorku to wyszło iście mistrzowsko. Adamwyt ma rację lepiej wykombinować na przyczepę coś co zjeżdża z pola. Może jakieś kartofelki usypane z czubeczkiem :), zamaskuje wszystkie "bebechy" na przyczepie.
taki jest plan, by przykryć hipsem a na to usypać koraliki imitujące ale chyba buraki, bo kartofelki za drobne będą. Choć może jakiś piasek "zalany" wikolem?
Reflektor to zwykła dioda 0402 na druciku, zalana klejem UV bondic (kropla) i zamalowana z tyłu farbą. Wyzwaniem było zrobienie dwóch równych i odpowiedniej wielkości kropli...
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.764 301 15
#65
bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa

Wyobrażam sobie tą kropelkę :), mimo wszystko gratuluję sukcesu !.
trochę diod i nerów poszło do śmieci ;) na szczęście lutowanie tych dupereli idzie mi coraz lepiej. Gdy zaczynałem, przylutowanie diody rozmiaru 0603 zabierało mi kilkanaście minut, nie wliczając egzemplarzy, które się zwyczajnie poobrywały podczas montażu, dziś cyk-cyk - gotowe. Oczywiście gdyby nie bezcenne rady Szymona @pado, dawno bym to rzucił w kąt, stwierdzając, że się nie nadaję.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#66
Może jako ładunek poszukaj czegoś gotowego. Bardzo fajne warzywa i owoce produkuje Juweela. Ma żywo wprawdzie nie widziałem ale na zdjęciach prezentują się bardzo ciekawie. Mają buraki cukrowe, ziemniaki, jabłka.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#67
Świetnie wyszedł Ci ten zestaw. Świeci bardzo ładnie. Odwrócisz opony tylne i będzie OK.
Neszcze kabina, plandeka, domalówki i finito.
Jak dajesz płody rolne i traktor ma świecące reflektory, to koniecznie musi być i traktorzysta. ;)
Bardzo fajne warzywa i owoce produkuje Juweela. Ma żywo wprawdzie nie widziałem ale na zdjęciach prezentują się bardzo ciekawie.
Potwierdzam. Juveela zrobiła naprawdę bardzo dobre płody rolne. Widziałem i mam buraki cukrowe, jabłka, no i powiem, że wyglądają rewelacyjnie.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.764 301 15
#68
Jabłka, buraki, ziemniaki... Nic mi z tego nie wyszło, bo za bardzo kable sprężynują i muszę chyba całość zwyczajnie zakleić tymi płodami. Kopnę się do modelmanii po te juvele, kiedyś widziałem, że mieli.
Tymczasem pozazdrościłem koledze @Mafo gazików i postanowiłem odkopać kit Sdv, a przy okazji przetestować nowy sposób osadzania diod. Do tej pory montowałem je klejem ca, co doprowadzało mnie do szaleństwa. Postanowiłem odwrócić kolejność i zamontować diody przed malowaniem, za to przy użyciu typowego kleju do plastiku. Klej nadtapia plastik i scala diodę wraz z kablami z modelem. Metoda póki co się sprawdza - diody siedzą w modelu mocno. Czy świecą.. Nie wiem jeszcze. Się okaże pewnie jutro.
Mam jednak dylemat. Otóż model ma być oparty o akumulator nimh 1,2 v z włącznikiem i gniazdem ładowania, i nie wiem, czy ów włącznik i gniazdo montować również przed malowaniem i oklejać, czy po malowaniu. Ma ktoś z kolegów jakąś radę?
Póki co pokażę stan prac. Sam model o niebo lepszy od Zetorka, choć bez ingerencji i brutalnej siły bym go nie skleił. Gazik bedzie milicyjny, z kogutkiem, w sam raz do dioramy z zomowcami, nysami, czołgami i skotami.
Miłego oglądania życzę i zapraszam do śledzenia postępów.
PSX_20181229_024720.jpg

PSX_20181229_024634.jpg

PSX_20181229_024605.jpg

PSX_20181229_024548.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.764 301 15
#69
Witam ponownie. Wątek powinien zmienić nazwę na "ASTRO lutuje i czasem skleja... "
No ale przynajmniej jak zlutuje to świeci.
Bateria nimh, którą chciałem w modelu umieścić, z racji zastosowania modułu pracującego tylko przy 3,7V, odpada, będzie lipo, jak się zmieści oczywiście.. . Jak nie, to będę skazany na zasilanie spod makiety...
Tak czy siak kogutek też miga na niebiesko. Pozdrawiam.

PSX_20181230_002035.jpg
PSX_20181230_002108.jpg
PSX_20181230_002525.jpg

 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.764 301 15
#73
Bo klej schnie :) a jak wyschnie to pokażę z przodu. Póki co wyglada słabo, bo widać żółte diody, ale poradzimy sobie z tym ;)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.764 301 15
#74
Na specjalne życzenie kolegi z czerwonym Mańkiem przymiarka lamp w widoku od przodu: diody w otworach zalane bondic-em i pomalowane na biało (za radą kol. @piotrkk). Jak widać dioda prześwieca farbę bez problemu. Plastik też. Ale przy innym rezystorze powinno być ok.
Zrobię również test dla chromu, jak się uda to przy zgaszonych swiatłach też będzie fajnie wyglądać.
PSX_20190110_191819.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.764 301 15
#79
Tutaj akurat nie będzie tego problemu, bo cała kabina dostanie podkład i kolor, również w środku i wycieków nie powinno być. Poza tym jak wspomniałem przy dobrze dobranych rezystorach jest szansa na ładne śwatełko ;) Strasznie fajnie wyszło w Zetorze - zdjęcia tego nie oddają, ale wygląda jak realne.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 24
W robocie 51
W robocie 204
W robocie 18

Podobne wątki