• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO skleja

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#21
Witajcie. Przez wybryki kolegi @adamwyt zachciało mi się coś skleić, pomalować, potem pobrudzić... Wiecie... Zazdrość mnie motywuje. Trochę winy ponosi też Szymon @pado z tymi swoimi mikro lokami.... No wię wystartowałem z Zetorem 35 Super od Sdv. No więc ciągnik może i super, ale model już nie tak bardzo. "Średnio dopasowany" to byłby komplement. Praktycznie rozjechane elementy nieraz na pół mm, co w tej skali przeraża. Mnóstwo bezsensownych nadlewek, jakby forma była wyeksploatowana... Po sklejeniu główna bryła koślawa (musiałem na ciepło skręcać ją by jako tako wyglądało). Podejrzewam, że po odlaniu produkt mogł w magazynie lub transporcie być narażony na wysoką temperaturę. Tak sobie gdybam. Pod opalarką elektryczną się jako tako poddał prostowaniu. Jednak umęczyłem się strasznie. W porównaniu do modeli żywicznych od kolegi @piotr66 czy od MM Brno jest to dno. Na domiar złego mam jeszcze jednego takiego Zetora z przyczepką... No a przecież nie wyrzucę :)
No ale dość ględzenia.
Tak wygląda w relacji do mojej skarpety z bostonu.:
PSX_20181026_013308.jpg

A tak po nałożeniu podkładu:
PSX_20181027_105127.jpg

PSX_20181027_105108.jpg

A tak z pierwszą warstwą koloru. Dostanie jeszcze żółtą mordkę i szarą kabinę.
PSX_20181027_112840.jpg

PSX_20181027_112811.jpg

Kolor zielony / khaki dobieram z pamięci. Pamiętam jak udawaliśmy z kolegami w dzieciństwie, że to traktor wojskowy :). Później zagnieździły się w nim osy i zepsuły nam zabawę. Ale póki był na chodzie to służył do... Uruchamiania ursusa, który miał zepsuty rozrusznik i do wyciągania go z błota, w którym tamten grzązł i gasnął. Ot, polska pomysłowość...
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#29
Prace w zakładzie produkcyjnym Zbrojovka Brno trwają mimo niesprzyjającej aury. Zakład produkuje od razu brudne i zżarte przez rudą, zdezelowane ciągniki...
PSX_20181027_180422.jpg

PSX_20181027_180615.jpg

Oraz koła...
PSX_20181027_180502.jpg

By potem zmontować w całość i udawać, że traktor jest dobrej jakości i że świetnie się sprawdza w ciężkich warunkach...
Brakuje wprawdzie kierownicy i kabiny, ale cóż...
PSX_20181027_180540.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#33
Powiem Ci szczerze że u mnie już ponad rok te traktorki leżą, kupilem je z myślą o oświetleniu ale niema czasu się wziąść za nie, może Twój mnie zmotywuje ;)
Ano.. Traktorki z szuflady niewiele mogą, ale mój się drze: Do roboty leniu!


Zmotywował cię?

Poszukuję fotek jak oryginalnie oswietlona była część zadnia. Masz jakieś materiały?
Chyba to jest poprawne montowanie lamp tylnych:
3.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#39
Adam, ja widzę na nadkolu czerwone i reflektor do tyłu, ale chyba tylko w wersji z kabiną. No i mam zgryz... chyba zrobię jak na twoim kadrze.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#40
@Astro Przeglądnąłem dziesiątki zdjęć i wychodzi na to, że w latach 50-60tych miały tylko małe światła stopu(może również pozycyjne) na błotnikach) a od lat 70tych pojawiają się duże okrągłe światła jak w Liazach i Skodach 706. Nie mam pojęcia czy to samoróbka czy montaż fabryczny. Na FB jest grupa Zetorowców, może ich o to zapytaj. Jeżeli był reflektor to raczej tylko jeden, po lewej stronie patrząc na traktor od tyłu.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 24
W robocie 51
W robocie 204
W robocie 18

Podobne wątki