• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO skleja

adi

Aktywny użytkownik
Reakcje
216 10 0
@Astro, jak dla mnie pierwsza furmanka miała lepsze proporcje. Ona powinna być długa i smukła na szerokość dwóch osób siedzących z przodu. No i nie taka uterenowiona, na niższym zawieszeniu... furmanka.jpg
woz-konny-kola-16-poddebice-sprzedam-526122653.jpg
sprzedam-woz-konny-przystosowany-do-traktoru-rudnik-499674986.jpg
c6b5ac7c80da.jpg
Moży być też wersja bez pasażera...
fura-skora-i-komora-29130.jpg
 

Pilek

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
Człowieku czynu, a czy czasem szafa nie skrywa nie rozpoczętych projektów na które brakuje czasu i/lub chęci? Myślisz, że będzie lepszy czas na takie historie? No. Do roboty :)!
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Oczywiście żs jestem mistrzem spraw niedokończonych. Czasem brakuje tdgo czy owego, czasem ochoty, by coś kontynuować, czasem warunków, by wyjąć aerograf... ale do tematów wracam. ;)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Miałem troszkę przerwy od modelarstwa, ale pomału wracam do normalnego trybu. Na początek postanowiłrm dokończyć Liaza od Igry. Model przemalowany na barwy Pks, zwaloryzowany, otrzymał trawione dodatki jak wycieraczki i lusterka oraz kierownicę. Do środka udało mi się wcisnąć kierowcę. Wkrótce sfotografuję na dioramce i wrzucę do galerii z pojazdami ciężarowymi.
PS. Macie koledzy informację, czy te Liazy w tej konfiguracji jeździły w trasy międzynarodowe?
PSX_20200710_003157.jpg
PSX_20200710_003215.jpg
PSX_20200710_003110.jpg
PSX_20200710_003123.jpg
PSX_20200710_003145.jpg
 

wojt34

Nowy użytkownik
Reakcje
7 0 0
Miałem troszkę przerwy od modelarstwa, ale pomału wracam do normalnego trybu. Na początek postanowiłrm dokończyć Liaza od Igry. Model przemalowany na barwy Pks, zwaloryzowany, otrzymał trawione dodatki jak wycieraczki i lusterka oraz kierownicę. Do środka udało mi się wcisnąć kierowcę. Wkrótce sfotografuję na dioramce i wrzucę do galerii z pojazdami ciężarowymi.
PS. Macie koledzy informację, czy te Liazy w tej konfiguracji jeździły w trasy międzynarodowe?
Zobacz załącznik 742855 Zobacz załącznik 742856 Zobacz załącznik 742857 Zobacz załącznik 742858 Zobacz załącznik 742859
Jezdziły na międzynarodówce , pracowałem na początku lat 90 , w pewnej firmie w Rybniku , mieliśmy takiego z plandeką , miał spojler na dachu i do tego dwu osiową przyczepę , dodatkowo był na karnecie TIR. Po za tym mieliśmy jeszcze takiego w zestawie z naczepą .
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Jak na ciebie to prawie nówka :)
hehe, raczej złomki nie jeździły, chociaż pogięty trochę jest. Po pomalowaniu wychodzą wszystkie wady modelu. Jeszcze mnie te tylne felgi wkurzają. W następnych modelach coś z nimi zrobię...

Jezdziły na międzynarodówce , pracowałem na początku lat 90 , w pewnej firmie w Rybniku , mieliśmy takiego z plandeką , miał spojler na dachu i do tego dwu osiową przyczepę , dodatkowo był na karnecie TIR. Po za tym mieliśmy jeszcze takiego w zestawie z naczepą .
Znalazłem jedno zdjęcie w necie , ale niestety tylko od przodu , to jest ten zestaw z przyczepą
dzięki, no właśnie - z plandeką i w tandemie tak, ciągniki też. Ale kojarzę (choć może się mylę) że widziałem otwartą skrzynię jak ten model jako TIR. Ale pewności nie mam, czy sobie nie wymyśliłem...
 

wojt34

Nowy użytkownik
Reakcje
7 0 0
hehe, raczej złomki nie jeździły, chociaż pogięty trochę jest. Po pomalowaniu wychodzą wszystkie wady modelu. Jeszcze mnie te tylne felgi wkurzają. W następnych modelach coś z nimi zrobię...



dzięki, no właśnie - z plandeką i w tandemie tak, ciągniki też. Ale kojarzę (choć może się mylę) że widziałem otwartą skrzynię jak ten model jako TIR. Ale pewności nie mam, czy sobie nie wymyśliłem...
Nie , nie w tandemie, nasz miał przyczepę na obrotnicy . Z otwartą skrzynią to ci nie powiem nie pamiętam już , trochę dawno to było , ale całkiem możliwe że też były widoczne.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Dziś wylosowałem z szafy pudełko z kamazami. Postanowiłem spróbować przerobić wojskową herpę na cywilną. Przeróbce uległa rama, błotniki, zderzak i oczywiście koła. Docelowo mają ciągnąć zremby N-25 ze stalińcami albo NW-180. Co sądzicie?
PSX_20200724_002158.jpg
PSX_20200724_002208.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.929 386 20
Ciekawie to wygląda. Zostawiasz przedni napęd?
Muszę i ja wrócić do swoich przeróbek kamazowych, ale ostatnio czasu brak. :(
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.929 386 20
szczerze mówiąc jeszcze nie wiem. A co proponujesz?
Wiesz... Z przednim napędem były te wojskowe wersje. Jako cywilne to jeżdżą jeszcze na Syberii, a i w krajach Ameryki Południowej też je można spotkać. U nas to nie pamiętam, żeby jako cywilne jeździły z przednim napędem. :niepewny:
Najprościej to wyciąć przedni wał i nie będzie się rzucał w oczy. Jak model stoi to innych elementów napędu na przednią oś nie widać. Można też pobawić się i spiłować przedni most, to wtedy i podwozie będzie zbliżone do oryginału. Co prawda będzie inny rodzaj przeniesienia napędu na tylne osie, bo zostanie przekładnia przenosząca na przód. Co kto woli.
Ja w swoim chyba tylko usunę przedni wał.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 24
W robocie 51
W robocie 204
W robocie 18

Podobne wątki