• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO skleja

popowe

Znany użytkownik
Znam to uczucie jak pierwszy raz trawiłem to siedziałem i gapiłem się jak ubywa materiału. :D. Tu masz dużą grzałkę na mały zbiornik więc powinno być ok.
Lampę pewnie kupisz w Rosmanie. tylko nie kupuj tych najtańszych bo szybko siadają. Za moją dałem około 80zł

jarekom

Znany użytkownik
Qrczę miałem i oddałem. Żona miała fazę na pazury,, a potem jej przeszło... Gdybym wiedział :)
Trawiarkę kupiłem o taką, poleconą przez kolegę elektronika. Zobaczymy co też nam wyjdzie z tego wszystkiego. W sumie czekam na nią jak dzieci na pierwszą gwiazdkę...
Taką samą trawiarke posiadam i służy mi parę lat. Pompka mi tylko padła.
Grzałka rzeczywiście daje za mało ciepła. Przy pierwszym trawieniu blaszki w nowym nadsiarczanie sodu trawa to w miarę szybko , ale przy ósmej to juz powyżej 30 min. Znajomy elektronik troche mi podrasował takową grzałke . Grzeje do 50 stopni. Trawienie przebiega błyskawicznie.
Proponuje nastepny zakup - naświetlarka obustronna.

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Darku, powiem Ci szczerze, że jesli ja mam w imię oszczędności konstruować jakieś machiny, zwłaszcza w dziedzinie, na której oględnie mówiąc guzik się znam, eksperymentować i tracić czas i nerwy, to ja wolę machnąć jeden projekt więcej i kupić, a zaoszczędzony czas poświęcić modelom, co daje mi większą frajdę. Np. taki Staliniec T130 dziś powstał... Zaraz idzie na lakiernię ;)
PSX_20190815_011539.jpg

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Dziś jednak trochę późno na malowanie, więc polutowałem sobie brakujące elementy tłoków hydraulicznych w koparkach o&k. Patent niezły - pręt stalowy i rurka miedziana o średnicy ok 0.8mm. Będzie to element ruchomy i nie bede musiał go malować na stalowy / chrom....
Rozważam, czy tego patentu nie zastosować również w moich Stalińcach..
PSX_20190815_015405.jpg

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Ciekawa ta trawiarka. Czekam na efekty, bo pewnie i mnie przyjdzie się zmierzyć z tym procesem. Coraz bardziej brakuje mi drobnych elementów, które urozmaicą modele i makiety.
Maćku dzięki, jakoś dziwnie zapomniałem o pracach naszego kolegi, nawet ten jego poradnik kiedyś czytałem i pamiętam, że mnie przeraził trochę, ale wtedy byłem mały i strachliwy :D Nadal positiv, piekarnik, uv mnie trochę przerażają. Prace jarekom-a to jakiś obłęd i jak widać da się w warunkach domowych zrobić dobre blachy, a skoro jemu się udało, to czemu mi ma się nie udać?
Miło mi, że moja porada się przydała. Polecam słuchać rad osób, które coś zrobiły, pokazały jak to wygląda i powiedziały (napisały) jak to robić. Rady teoretyków polecam zostawić teoretykom... ;)

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Witajcie,
Trawiarka przyszła, piękna, nowa... Ehhh
No i muszę przyznać, że trawi świetnie. Oczywiście do profesjonalistów mi daleko, nie mniej efekt w pełni mnie zadowala.
Jako że raczkuję w tej zabawie, popełniłem kilka błędów, kilka rzeczy muszę usprawnić.
Najbardziej obawiałem się, że grzałka będzie za słaba, załączona w zestawie ma skalę do 32 st. Ale... Po wstawieniu termometru spożywczego (takiego do wbijania w mięso) moje obawy się rozwiały, co więcej musze schładzać roztwór, bo temperatura przekracza mi 50 st mimo wyłączonej grzałki.
Trawienie jest szybkie, ok 15-20 minut, równe, podtrawianie gładkie, choć nie wszędzie, ale mam na to pomysł. Otóż blaszka 0.2 mm lubi się wygiąć w łuk i bąbelki nie zawsze dochodzą by zruszać roztwór i odgazować blaszkę, z kolei patent zwieszania blaszki też jest średni. Wymysliłem, że zrobię z tworzywa ramkę od razu z zaczepem, zeby blaszka była o i w srodku kuwety.
Muszę też uwzględnić podtrawianie boczne, bo zbyt cienkue elementy znikają...
No i opracować patent usuwania tonera po trawieniu. Ścieranie niszczy drobne elementy, kąpiel w nitro i scieranie pędzlem niestety jest niedokładne i pozostawia miejscami farfocle..
A oto efekty
PSX_20190816_125936.jpg
PSX_20190816_125626.jpg
PSX_20190816_133650.jpg

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Aha, wczoraj udało się pomalować stalińca na piękny żółty kolor, złożyć do kupy i jeszcze podmalować, bo przy składaniu zauważyłem tu i ówdzie braki.
PSX_20190816_142557.jpg

Udało mi się też oczyścić i złożyć dt-75 z zestawu zz.
PSX_20190816_092224.jpg

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Witajcie, dziś ukończyłem Stalińca t130. Model icar-a fajny do montażu. Dużo nadlewek, mało szpachlowania. Upierdliwe tłoki hydrauliki - bardzo kruche, sporo ich połamałem, na szczęście w paczce było więcej.
Model dostał operatora, rdzę i brud.
Zapraszam do oglądania i komentarzy.
Wkrótce fotki na dioramie i w wątku Budowlane ASTRO.
Pozdrawiam

PSX_20190818_011821.jpg
PSX_20190818_015148.jpg
PSX_20190818_015129.jpg

grzes_rr

Znany użytkownik
Widzę że już się odbyły nocne pokazy baletu koparek, tylko nie rozumiem dlaczego jeden z operatorów siedzi z założonymi rękami :p
Nie no pięknie wykonana praca, gąsienice wyglądają genialnie (y)(y)

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
nocne pokazy baletu koparek
Piątkę przybijali ;)
jeden z operatorów siedzi z założonymi rękami
bo on steruje siłą woli... A szczerze mówiąc to ta kabina jest tak ciasna przez grubaśne szyby, że rzadko który się tam mieści. Ten drugi na gorąco był wyszczuplany, a i tak się klinuje.
kiedy Ty to robisz? Porzuciłeś rodzine, prace
No coś ty. Stado idzie spać, ja siadam i dłubię.
Kolejna piękna praca. Już świetnie wyglądają a jak zajadą w plener to będą się kapitalnie prezentowały
Dziękuję, postaram się nie zawieść oczekiwań i stanąć na wysokości zadania :D
Podumaj nieco nad oprawą na zewnątrz
Pomysł mam na scenkę z ludkami - zmontowaną z samych Wikingów, ale do tego muszę zrobić plac budowy na jednym z modułów. Będę mógł wystawiać sprzęty z podziałem na epoki. Cały czas się zastanawiam, w której epoce robić makietę strychową. Mam sporo taboru z epoki V-VI ale coraz bardziej kusi mnie odwzorowanie lat 80-tych...
Moze mu jakies roboty pomagaja.
Roboty to raczej przeszkadzają. Znaczy roboty domowe. Po modelowaniu zszedłem do kuchni, a tam jakby się stado małp... No to posprzątałem, wchodzę do łazienki, a tam suszarka pełna - trzeba wyjąć ubrania, poskładać, żeby nie prasować... no i zeszło do 3 nad ranem... a zasnąłem gdzieś koło 4.30... dziś jestem nieprzytomny... ale z modeli zadowolony. A to już coś.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 99
W robocie 23
W robocie 50
W robocie 190
W robocie 18