• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO models - Syrena Bosto

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
Strasznie niepokojąca cisza nastała.:niepewny:
Jakby co, to żyję. Próbuję różnych metod na szyby a w miedzyczasie dłubię przy waloryzacji węglarek, platformie 443, modułach na imprezy, a czasami nawet idę do pracy :)
Problem w tym, że szyby z folii mnie nie satysfakcjonują, zwłaszcza vacuum-owane, więc poszła "matka" wszystkich szyb do druku i będę je odlewał w żywicy.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
Pomalutku, pomalusieńku, pocichutku, pocichusieńku... Odlewam sobie. W zasadzie to szlifuję trochę zapomniane umiejętności. Przyznam, że skala h0 jest dla mnie totalnym wyzwaniem. Odlewy w dużych skalach to pryszcz, praktycznie zawsze się udają i to bez odpowietrzania. Tutaj jest sporo odpadów, ale technikę dopracowuję i strat mam coraz mniej. W zasadzie dziś powstały pierwsze zadowalające mnie kopie. Zatem pokazuję co narobiłem. Oczywiscie to nie wszystko, kilka skorup poszło do śmieci.
PSX_20180720_165145.jpg

Oczywiscie podwozia powstają równolegle, jak również koła. Na szyby też przyjdzie czas.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
Bardzo fajny efekt czekam z utęsknieniem na zakończenie i zycze wytrwałości
Dzięki dzięki panie Grochu, jakoś robi się po trochu...
Zawziąłem się i zrobię choć miałem niedawno delikatnie mówiąc załamanie twórcze... W zasadzie to nie mogę się doczekać końca tak samo jak i ty... By zająć się czymś innym. Jak widzę syrenkę na ulicy to mnie mdli, a jeszcze do pobliskiego kauflandu przyjeżdża regularnie taka właśnie bostonka...
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
Dziękuję. Tak się składa, że mam ich już 10 w różnym stadium wykonania i pomyslałem o tym by kilka sprzedać. Jeśli są chętni to zapraszam na priv. Tylko muszę wymyślić cenę. Jakieś propozycje?
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Gratulacje! Bardzo fajnie Ci wyszedł ten złomek. Od dawna o czymś takim myślałem a teraz mnie zmotywowałeś. Pozazdrościłem i też się zabieram za wrak Syreny z demobilu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
Ta minidiorama ze złomkiem Syreny wygląda na zdjęciach świetnie. Teraz trzeba ją przywieźć na wystawę modelarską i pokazać..., najlepiej na wysokości wzroku oglądających... Tylko kto ją będzie oglądał? Małe dzieci czy dorośli? I jak tu ustalić wysokość wzroku?
Liczę na kolegę @Astro, że wymyśli jakiś mobilny element podnoszący i obniżający dioramkę do wzrostu oglądającego... ;)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
Ta minidiorama ze złomkiem Syreny wygląda na zdjęciach świetnie. Teraz trzeba ją przywieźć na wystawę modelarską i pokazać..., najlepiej na wysokości wzroku oglądających... Tylko kto ją będzie oglądał? Małe dzieci czy dorośli? I jak tu ustalić wysokość wzroku?
Liczę na kolegę @Astro, że wymyśli jakiś mobilny element podnoszący i obniżający dioramkę do wzrostu oglądającego... ;)
Heh, Maćku, dzięki za pochwałę, miło mi. Co do pytania o wysokość: w wątku gdzie dyskusja się wywiązała, opisałem jak rozwiazuje się ten problem. Robiłem kiedyś wystawę numizmatyczną, robiłem też robaki i motylki. Podobna skala. Tego mnie nauczono i tym się dzielę.
Co do wystawy. Dioramka nie jest już moja. A i tak pewnie bym nie pokazał bo wbrew pozorom za zasłoną internetu czuję się jakoś odważniejszy. Zawodowo nie ma problemu z prezentacją dorobku, ale w modelarstwie dopiero raczkuję i nie czuję się pewnie. Gdy wyzbędę się kompleksów to przypuszczalnie zacznę jeździć. Postaram się z gablotami żebyś nie miał okazji mi dogryzać :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 1260
W robocie 24
W robocie 51

Podobne wątki