• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO models - Syrena Bosto

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Jak będziesz robił koła do tej Syrenki to ja jestem chętny na model z plastikowymi oponami. Niestety mam złe doświadczenia z gumowymi, bo w kilku starych modelach z firmy Roco, popękały opony i teraz jest problem. Podobny problem ze starzeniem się gumy jest w lokomotywach, tylko do nich są dostępne gumki przyczepnościowe i można je wymienić. Natomiast jeszcze nie spotkałem możliwości kupienia opon do modeli samochodów w skali 1:87.
Maćku Busch robi gumowe opony, tzn pewnie to nie guma tylko coś elastycznego co gumę imituje. Ale bez obaw. Jeśli pójdą na handel to zrobię jak będziesz chciał.

Mam fallera sprzed kilku lat i gumy są jak nowe, za to plastik szyb i lamp pożółkł chyba od swiatła.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Zawsze mozna zrobic silikonowe.
Nawt mam gdzieś czarny silikon ale słabo wypełnia formę bo jest gęsty i nie sposob go upchać we wszystkie szczeliny. Moze w komorze... Potrzebowałem go do zrobienia uszczelki i po długim boju się udało ale wiazał chyba z tydzień..

Tak na marginesie. Prezent urodzinowy od żony w postaci komory próżniowej i pompy dotarł wczoraj. Dziś pierwsze testy urządzenia :D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
Zawsze mozna zrobic silikonowe.
I to pewnie jest dobra opcja. Modele do RC czy FallerCarSystem muszą mieć takie, ale stacjonarne już niekoniecznie.
Wiesz… Ja wychodzę z założenia, że jeżeli model ma stać w gablotce to lepiej aby był dokładniej zrobiony, miał więcej szczegółów, podmalowań itp. kosztem gumowych kół, czy też nawet kosztem wklejenia kół na stałe. Jak się ogląda model gołym okiem to praktycznie nie odróżni się gumowych opon od dobrze odlanych z żywicy i odpowiednio pomalowanych.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
Nawt mam gdzieś czarny silikon ale słabo wypełnia formę bo jest gęsty i nie sposob go upchać we wszystkie szczeliny.
Tu trzeba jakis inny patent wymyslic. Byc moze taka foremke z wlewem pod cisnieniem - jak jubilerzy robia 'woski'. Ja tez sie nad tym zastanowie bo potrzebne mi sa oponki do autobusow Wikinga.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
No i właśnie dlatego napisałem, że to dobra propozycja, ale ja wybiorę koła z oponą plastikową, ewentualnie silikonową.
Najwiekszy problem to barwienie silikonu. Jednoskładnikowego nie zabarwi się, dwuskładnikowy tez chyba ciężko. Kiedyś próbowałem barwnikiem do żywic, bo taki miałem pod ręką, ale się zwarzył. A malowanie silikonu chyba jest bez sensu. Kolega @ccsrally używa do opon elastycznej żywicy barwionej na czarno. Podobno efekt jak należy. Będę go molestował o więcej szczegółów. W razie czego jak się uda w moich modelach podeślecie mi opony na wzór to pokombinujemy w waszych.
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
182 1 0
Sugestia koloru, to współczesny oczywiście obraz starego pojazdu, jednak kierowca mnie zaskoczył. Nie widać dobrze na zdjęciu ale była to kobieta, uciekała zbyt szybko albo aparat w komórce zbyt wolny i tylko takie fotki:
IMG_6480 Żnin 1.05.2018.JPG IMG_6481 Żnin 1.05.2018.JPG
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Astro podziwiam twój projekt Bostona, że upchnąłeś jednak tam oś skretną, jeśli uda ci się ją ożywić w RC to osiągnięcie. Ja byłbym bardzo chętny na odlew bez opcji jezdnej. Co do kół to w modelach stacjonarnnych opony gumowe rzeczywiście po latach latach mogą być problemem, a żywica jedna jest wieczna i nas przeżyje.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
heh, dzięki Piotrze za słowa uznania, bardzo to łechta moje ego, jednakże wolałbym, aby żywica mnie nie przeżyła... aż żal że nie mam czasu, by przysiąść do tych moich tematów... aż ręce swędzą
 

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
Do krótkiej serii modeli TOLOLOKO zamawiałem oponki u producenta gumowych o-ringów. Formę miałem swoją i imitowało troszkę bieżnik. Było to jednak dla mnie bardzo nieopłacalne.
Zwracam uwagę, że jeżdżący model nie potrzebuje za bardzo imitacji protektora. Bo w ruchu tego nie widać.
Z tą akurat gumą nic się nie dzieje a po latach można nowy o-ring zakupić i wymienić w razie "Wu".
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Witam ponownie. Oto pierwszy mój odlew w "hazero". Przyznam, że jest trochę bąbli, a i odlew odkształca się lekko, ale dopiero się uczę, więc nie mam depresji. Poprzednie odlewy w skali 1:16 i 1:25 w ogóle nie generowały problemów. Ot szczypta szpachli i po sprawie...
Nastepne będą lepsze. Dam wiecej otworów do odpowietrzenia i dłużej potrzymam w komorze i będzie pięknie.
Szare to wydruk po obróbce, beżowe to odlew bez obróbki
PSX_20180525_095204.jpg
 

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
Jak na pierwszy odlew to jest bardzo dobrze, a z pewnością kolejne będą jeszcze lepsze. Powodzenia w dalszych pracach, będę tu zaglądał, obserwował i dopingował.
 

daf xf105

Aktywny użytkownik
Reakcje
581 2 0
Witam ponownie. Oto pierwszy mój odlew w "hazero". Przyznam, że jest trochę bąbli, a i odlew odkształca się lekko, ale dopiero się uczę, więc nie mam depresji. Poprzednie odlewy w skali 1:16 i 1:25 w ogóle nie generowały problemów. Ot szczypta szpachli i po sprawie...
Nastepne będą lepsze. Dam wiecej otworów do odpowietrzenia i dłużej potrzymam w komorze i będzie pięknie.
Szare to wydruk po obróbce, beżowe to odlew bez obróbki
Zobacz załącznik 575834
Ja mimo wszystko kibicuje i wierze że się uda i piszę się z góry na taki model życzę wytrwałości
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 1260
W robocie 24
W robocie 51

Podobne wątki