• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO models - Syrena Bosto

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Maverick, cudze oko lepiej widzi więc porównuj proszę. Każda uwaga cenna.
Z przyczyn konstrukcyjnych okna są nieco mniejsze więc mogą zmieniać odbiór. Brak podwozia i kół też robi swoje.
Zaprezentowana syrenka od Tola jest np za wysoka. A ja podkładam wyskalowany rysunek i zdjęcie sprawdzające w modelerze i na tym bazuję. Teoretycznie szystko grało po nałożeniu bryły na fotę z różnych ujęć i o różnych ogniskowych. Oprócz dachu ktorego... Zapomnialem poprawić.
79220b_sprzedam-syrene-bosto-zdjecia.jpg 548463-69f99bd86c2a31f7f7db7593e0475765.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Syrenka wyszła zacna, co do szlifowania to proponował bym, nałożyć troszkę szpachli aby wypełnuiła szczeliny po warstwach i dopiero wtedy szlifować. Zapowiada się bardzo udane autko.
Dzięki wielkie. Chyba tak zrobię i zobaczę co wyjdzie. Najpierw pomaluję tę z podkładem, a po drugim szlifie. Jak się nie uda to szpachla pójdzie w ruch.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Parę słów o podwoziu. Na styk pasuje do nadwozia. Jak dostanie farbę to bedzie lipa. Muszę w modelu powiększyć luz. Ale jak to w pionierskiej robocie napotkałem na przeszkodę, ktorej nie przewidziałem. Montując układ skrętny okazało się że półośki, którymi dysponuję są za grube (albo elementy układu za małe) a boję się rozwiercać ponad miarę. Ma ktoś pomysł gdzie kupić lub zamówić półośki o okreslonych rozmiarach?
PSX_20180309_022321.jpg
PSX_20180309_022301.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.868 386 20

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
Moim zdaniem na tym etapie jest dobrze bo zdziwiłbym się bardzo jakby już wszystko idealnie się zgrało. Każdy prototyp wymaga drobnych zmian i poprawek. Nie inaczej jest z tym projektem. Co do długości maski to faktycznie odnosi się wrażenie, że w porównaniu z fotką od Tola jest dłuższa. Lecz to może być tylko złudzenie lub przekłamanie fotograficzne.Dopiero stawiając jeden model obok drugiego w realu będzie można to właściwie ocenić. Z drugiej strony to tylko model i nie wymagajmy zbyt wiele bo czołowy producent w tej materii czasem wypuszcza coś takiego, co gdyby nie było opisane to trudno byłoby rozpoznać markę;)
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
Mozesz spokojnje robic matke pod silikon malowana podkladem. To nawet lepiej bo zalejesz mikro/mini niedokladnosci. Malujesz dopiero po lekkim przeszlifowaniu surowej zywicy i na to jak najcieniej podkladem. Bo w sumie mozesz tego podkladu wrzucic i trzy warstwy ale musza byc cieniutenkie (przed nalozeniem kolejnej warstwy musi dobrze wyschnac poprzednia no i trzeba ja przeszlifowac). Nie szpachluj. Tak jak napisalem wyzej - szlifuj surowy model a pozniej podklad. Sprobuj ustawic model do wydruku pod katem 45 stopni - tak jak to robi @popowe (np. tu; http://forum.modelarstwo.info/threads/jelcz-mex-1-43.41763/page-5#post-713421) Moze te linie beda mniej widoczne.

Jezeli chodzi o otwory to nigdy nie bede super pasowac - zawsze trzeba rozwiercic. I nie ma to znaczenia czy drukowane w zywicy czy w ABS, PS czy innym tworzywie. Podwozie zawsze mozna zrobic mniejsze o 0,1/0,2mm z kazdej strony.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Po pomalowaniu wygląda nieco lepiej, widać więcej szczegółów.

Nie za bardzo rozumiem, czy chodzi ci o paski na modelu, czy o płaski dach, bo piszesz skrótami. Jak chcesz obejrzeć model Syreny Bosto z AutoLokoMotiv to zapraszam do mojego tematu na stronę 90
http://forum.modelarstwo.info/threads/moje-osobówki-mafo.13164/page-90#post-546165
Paski - pozostałość po druku - na czerwonej Syrence na płycinie bocznej widać poziome linie z wydruku. Na twojej - beżowej tego nie ma, albo nie widać, albo poprawili. co ciekawe wszystkie te śmieci widoczne są dopiero w makro, nawet przez lupę 3x nie jest to widoczne, a raczej nie jest tak irytujące.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Moim zdaniem na tym etapie jest dobrze bo zdziwiłbym się bardzo jakby już wszystko idealnie się zgrało. Każdy prototyp wymaga drobnych zmian i poprawek. Nie inaczej jest z tym projektem. Co do długości maski to faktycznie odnosi się wrażenie, że w porównaniu z fotką od Tola jest dłuższa. Lecz to może być tylko złudzenie lub przekłamanie fotograficzne.Dopiero stawiając jeden model obok drugiego w realu będzie można to właściwie ocenić. Z drugiej strony to tylko model i nie wymagajmy zbyt wiele bo czołowy producent w tej materii czasem wypuszcza coś takiego, co gdyby nie było opisane to trudno byłoby rozpoznać markę;)
No fakt, cudem byłoby zrobienie od razu modelu idealnego. Ale mogę postąpić jak mistrzowie renesansu - wprowadzić skazę do modelu, by nie były idealne ;)
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Drukować zawsze należy pod kontem. A nawet kontami. Model powinno się ustawiać tak by warstwy drukowane miała jak najmniejszą powierzchnię.
To pomaga na detale. Na poprzednim sprzęcie wykonałem około 50 prób. Drobne szczeliny na płasko za skarby nie chciały wyjść. Pod kontem wychodzą lepiej.
obecnie wychodzą mi szczeliny drzwiowe nawet te które mają 0,1mm)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Drukować zawsze należy pod kontem. A nawet kontami. Model powinno się ustawiać tak by warstwy drukowane miała jak najmniejszą powierzchnię.
To pomaga na detale. Na poprzednim sprzęcie wykonałem około 50 prób. Drobne szczeliny na płasko za skarby nie chciały wyjść. Pod kontem wychodzą lepiej.
obecnie wychodzą mi szczeliny drzwiowe nawet te które mają 0,1mm)
Widziałem ostatnio że drukowałeś akrobacje jakieś. W planach mam, by zlecić Ci wykonanie wydruku próbnego syreny by porównać względem shapeways, więc będziesz mógł wcielić to w życie (o ile zechcesz się podjąć oczywiście :))

Tak czy owak nie mogę się doczekać drukarko-szlifierko-frezarki, która to drukowałaby i wygładzała powierzchnie. Byłby hicior.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Zapraszam z projektem. Chętnie podejmę próbę. :)
Ps Już nie mogę poprawić, Przepraszam za błąd w słowach kąt.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
No już nie chciałem koledze dopierniczać, ale czasem zęby bolą jak się czyta nasze forum. Niedawno pisałem, że warto edukować ale włąsnie z dystansem jaki zaprezentował @Mafo i mam nadzieję, że nie będzie na moim ślicznym syrenkowym wątku dąsów i kwasów, z powodu jakiegoś tam błędu.
Na marginesie - Maćku, sam piszesz, ze masz wątpliwości, może kolega @popowe faktycznie miał na myśli konto np. emailowe. Hę?
A żeby było po równo - swoich błędów nie widzę. Natomiast jak kiedyś wspominałem, moja córka (krew z krwi, kość z kości) jako wicemistrz powiatu z ortografii próbowała "powszczymać" kogoś... płakałem przez całą noc... :D
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
To nie ulega najmniejszej nawet wątpliwości, że koła skrętne są świetnym rozwiązaniem i podnoszą poziom realizmu (y)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
To lubie - model gotowy co najmniej pod Car System albo nawet i RC :) Jeszcze tylko gumowe oponki ;)
Gumowe kapciuszki są w przygotowaniu, ale wiesz... Czasu mało, bo mi zawracają gitarę jakimś grodzeniem placu budowy, czy coś... Jakiś problem z ustawieniem żurawia.. Kurczę co mnie jakiś żuraw... Ja tu polski przemysł motoryzacyjny odbudowuję...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.868 386 20
Jak będziesz robił koła do tej Syrenki to ja jestem chętny na model z plastikowymi oponami. Niestety mam złe doświadczenia z gumowymi, bo w kilku starych modelach z firmy Roco, popękały opony i teraz jest problem. Podobny problem ze starzeniem się gumy jest w lokomotywach, tylko do nich są dostępne gumki przyczepnościowe i można je wymienić. Natomiast jeszcze nie spotkałem możliwości kupienia opon do modeli samochodów w skali 1:87.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 1260
W robocie 24
W robocie 51

Podobne wątki