• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO models - Syrena Bosto

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
No bostonka nie jest wcale słabsza od Zetrosa jeśli chodzi o jakość odlewu. Pamiętajmy że to w sumie duże i obłe powierzchnie bez detali jak zetros ze swoim silnikiem... ale Zetros ma (a raczej nie) tego co musi mieć Bosto - szybki. Masz już patent na nie?
Mam trzy patenty. Szybki cięte i montowane indywidyalnie - czasowo ok 40 minut na egzemplarz... Są trochę wiotkie ale najlepiej wyglądają. Nie próbowałem jeszcze sklejać folii. Szybki z odlewu z żywicy ale słabo przezierne więc odpada. Są to małe pierdy i ciężko je odlać bez bąbli. No i szybki z wypraski ale dopiero dopracowuję urządzenie. Póki co za głęboko siedzą więc nie wygląda to dobrze.
Na następne auta (oczywiscie gdzie będzie to możliwe, chcę opracować patent taki, by szyby, słupki i być może dach lane były z przezroczystej żywicy i malowane, ale nie wiem czy to się sprawdzi..

Z tym że patrząc na model z SDV to nie sam wtrysk jest kiepski, a jakoś wykonania formy. Jeśli się ustawi dobre parametry wtrysku odpowiednie do danego tworzywa to na każdej wtryskarce uzyskamy ten sam efekt. Tutaj już w grę wchodzi dokładność wykonania formy wtryskowej. I wracając do wypowiedzi odnośnie żywicznych form czy coś takiego to nie wiem czy zdadzą egzamin w starciu z temperaturą, ciśnieniem i możliwością montażu do wtryskarki. Chyba że kolega @daromaro ma na myśli jakieś mniej przemysłowe wtryskarki.

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Z tym że patrząc na model z SDV to nie sam wtrysk jest kiepski, a jakoś wykonania formy. Jeśli się ustawi dobre parametry wtrysku odpowiednie do danego tworzywa to na każdej wtryskarce uzyskamy ten sam efekt. Tutaj już w grę wchodzi dokładność wykonania formy wtryskowej. I wracając do wypowiedzi odnośnie żywicznych form czy coś takiego to nie wiem czy zdadzą egzamin w starciu z temperaturą, ciśnieniem i możliwością montażu do wtryskarki. Chyba że kolega @daromaro ma na myśli jakieś mniej przemysłowe wtryskarki.
Rozeznałem trochę temat i @daromaro ma rację. Żywiczne formy dają radę na ok. 30 wtrysków, kompozytowe metalizowane kilkaset. Jest to ciekawy kierunek, ale nie po to by robić kity na sprzedaż jak sdv, bo to się nie opłaci przy tej ilości, ale po to by zastąpić odlewanie przy produkcji modeli, które jako gotowe są znacznie droższe. No i kwestia czy iść w modelarstwo i robić modele malowane jak Tolo czy Piotr, czy w produkcję masową i klepać plastiki a'la Adam.. Dla mnie odpowiedź jest oczywista. :)

To jasne że przy modelu takim jak Twoja Syrenka potrzeba by minimum 3 formy, żeby złożyć cały model. Wtedy można ruszać z produkcją kilkuset sztuk. A to co mówisz żeby iśc w produkcję od razu barwionych modeli, to też nie jest takie proste, ponieważ to czy uzyskasz błyszczącą powierzchnię, czy półmatową to też zależy od tego z jaką chropowatością będzie wykonana forma. Nie wiem czy jest możliwe uzyskanie tak niskiej chropowatości przy tych materiałach na formy jakie przedstawiłeś. Nie mniej jest to jakiś kierunek w produkcji modeli. :)

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
To jasne że przy modelu takim jak Twoja Syrenka potrzeba by minimum 3 formy, żeby złożyć cały model. Wtedy można ruszać z produkcją kilkuset sztuk. A to co mówisz żeby iśc w produkcję od razu barwionych modeli, to też nie jest takie proste, ponieważ to czy uzyskasz błyszczącą powierzchnię, czy półmatową to też zależy od tego z jaką chropowatością będzie wykonana forma. Nie wiem czy jest możliwe uzyskanie tak niskiej chropowatości przy tych materiałach na formy jakie przedstawiłeś. Nie mniej jest to jakiś kierunek w produkcji modeli. :)
Podobmo metalizowane można uzyskać gładkie, ale niespecjalnie mnie coś takiego rajcuje. Produkcja jest nudna, modelarstwo ciekawe. A żyć mam z czego :)

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 99
W robocie 253
W robocie 23
W robocie 50