• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO models - Platforma 443z

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.475 33 0
#22
@Astro sklejka jest najlepsza. Idealnie będzie udawać drewno. Blaszka już gorzej.....że nie wspomnę o jej malowaniu.
Grubość sklejki to ok 0.4-0.6mm.

Jak wygląda konstrukcja wagonu od dołu. Taka sugestia. Może przemyśł jakiś podłużny otwór technologiczny w który wkleisz balast a dodatkowo usztywnisz wagon. Teraz mam wrażenie że to taki banan się robi.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#24
@AstroJak wygląda konstrukcja wagonu od dołu. Taka sugestia. Może przemyśł jakiś podłużny otwór technologiczny w który wkleisz balast a dodatkowo usztywnisz wagon. Teraz mam wrażenie że to taki banan się robi.
Z mojego doswiadczenia wynika, ze predzej czy pozniej banan sie powiekszy jezeli bedzie to tylko zywica. A jak ja podkleisz u gory deseczka to ona wygnie go jeszcze bardziej. Musisz ta jak napisal powyzej Pado dac cos co usztywni platforme od dolu i zywica bedzie tak jakby w srodku kanapki.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.767 301 15
#25
Panowie , dzięki za wsparcie i sugestie. Oczywiście sam też zauwazyłem, że konstrukcja wymaga balastu i usztywnienia, jak tylko wyjąłem wydruk z pudełka. Co więcej przyszło mi do głowy dociążyć od spodu i mam na to pomysł, mianowicie wkleić 1mm blaszkę poziomą ze stali, która nie sprężynuje, albo jakieś dwa kątowniki. Poszukam jakiegoś rozwiązania i na pewno się pochwalę. Poki co poćwiczę na tym prototypie i poprawiony puszczę do Mateusza jeszcze raz.
W kwestii drewna - fakt. Na pewno da efekt, ale do każdego egzemplarza bedzie trzeba taki element przygotować. Jeśli znajdą się chetni na zakup, będzie więcej roboty. Ale i efekt bedzie lepszy...
Zatem blaszki pójdą tylko tam, gzie rzeczywiście jest blacha.
A jaki jest problem z malowaniem blaszek?
Jeszcze raz wielkie dzięki.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#26
@pado te podłogi drewniane zrobił jako powtarzalne elementy do wycięcia i wygrawerowania laserem i powstało ich pewnie ponad dwadzieścia... W HO pewnie podniesie to koszt mocniej ze względu na rozmiar... Ale czy będzie to duża różnica w stosunku do blachy czy nawet dodatkowych warstw druku to nie wiem.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.767 301 15
#27
@pado te podłogi drewniane zrobił jako powtarzalne elementy do wycięcia i wygrawerowania laserem i powstało ich pewnie ponad dwadzieścia... W HO pewnie podniesie to koszt mocniej ze względu na rozmiar... Ale czy będzie to duża różnica w stosunku do blachy czy nawet dodatkowych warstw druku to nie wiem.
W sumie o laserze nie pomyslałem :D raczej o ręcznym dzierganiu :) no i trochę mnie to przeraziło.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.767 301 15
#30
Jeszcze taka ,myśl mi się nasunęła, ponieważ muszę wykombinować jak zrobić kinematykę sprzęgu i padło na blaszki (żywica chyba nie wytrzyma tego co plastik z wtrysku) - poszukuje kogoś, kto te blaszki mi wytnie / wygraweruje. Jakieś pomysły? Rozesłałem zapytania do kilku firm, ale robą raczej prace mało precyzyjne...
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.475 33 0
#32
Jeszcze jedna forka z drewnianą podłogą wagonów w skali 1:220 ;)
401Z-76-RODZINKA.jpg

Jeśli zaś chodzi o wózki i kinematykę, to nie ma możliwości użyć gotowych ??
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.767 301 15
#34
Jeszcze jedna forka z drewnianą podłogą wagonów w skali 1:220 ;)
Zobacz załącznik 595301

Jeśli zaś chodzi o wózki i kinematykę, to nie ma możliwości użyć gotowych ??
Szymon, nie zauwazyłem postu. Oczywiscie, że jest mozliwość użycia gotowych, ale tutaj chciałbym możliwie najwięcej mieć swoich elementów. Wiadomo, że kół toczył nie będę, ani nie zrobię sprzęgów. Ale wózki robić to była frajda, teraz będę robił odlewy. Wyjdzie nieporównanie taniej niż kupowanie gotowców, a cudzych kopiować nie mam zamiaru. Docelowo chcę dla siebie zrobić skład na 15-16 wagonów a i kilka sprzedać jeśli będą chętni. Kupne wózki podbiłyby cenę, a nie o to mi chodzi, by ludzie pukali się w głowy...
Z kolei jeśli chodzi o kinematykę to znów bedzie satysfakcja inżyniera, jeśli oczywiście bedzie działać. :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.767 301 15
#38
@Astro Jeżeli projekt umarł to może go reanimujmy. Nie ma eszelonów z ciężkimi czołgami bez tych platform.

Gdzie to stanęło?

Pozdrawiam
Stanęło prawie 6 lat temu
Chyba zwątpiłem w mój kks, no i koszty wydruku wtedy były astronomiczne. Trzeba by pogadać z Grzesiem o wytrawieniu kks-u albo dopasować jakiś gotowiec plastikowy. Albo wydrukować w żywicy tough. No i bryłę podrukować na czymś tańszym niż mój formlabs. Ale to akurat nie problem. U mnie litr żywicy to ok 830 zł + kuweta po 600 na każde 3-4 litry. Takimi wagonami bym się pewnie zrujnował.

6 osi to już Słowacki wagon ... zatem ja zostaję na Twardych i Rosomakach ale czekam na 443Z od kol. @Astro
No to może pora faktycznie ożywić temat...
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 88
Tabor 13
Tabor 184
Tabor 13
Tabor 60

Podobne wątki