• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO models - Nysa 522

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#1
Witam wszystkich na nowym wątku.
Za dużo srok za ogon? Może i tak, ale Żubr utknął z podwoziem, Syrena Bosto troszkę mnie zmęczyła. Poza tym projektuję do niej blaszki, a do tego potrzebuję drukarki, by sprawdzać skalę, a tej nie mam pod ręką. Chwilowo za bardzo nie mogę lutować modeli RC i CS, bo nie mam miejsca... No to robię, by coś robić. Bo nie lubię nic nie robić. Padło na Nyskę 522 w wersji najpopularniejszej, dojdzie typowa "suka" z przesuwnymi drzwiami bocznymi i obie będą kompletem do moich przeuroczych pałkarzy w niebieskich kubraczkach...

Oczywiście przewiduję wariant CS (car system) a może i zmieści się RC i tę chciałbym mieć dla siebie... Wymyśliłem sobie, by od razu w modelu przewidzieć miejsce dla przewodów doprowadzających prąd do diod kogutów i reflektorów. Chodzi o przelotki i korytka na kabelki. Ciekawe czy mi się będzie chciało w to bawić... pierwsza wersja będzie statyczna ale oczywiście ze skrętnymi kołami. Bo jakże by inaczej...

Poniżej efekt trzygodzinnych zmagań. Model nie jest jakoś przesadnie trudny, mimo licznych obłości. Żubr na tym etapie już zdołał mnie zmęczyć i trochę zniechęcić, a Nysia przeciwnie, sprawia mi sporo radości. Nadto przyjemnie się ją robi bowiem jest sporo materiałów na jej temat w sieci.

Całość oczywiście wymaga korekty, jak choćby okna boczne są za małe (za wysoko "parapety")

1520815594965.png

1520815687010.png


a oto fotka referencyjna

NYSA_milicja.jpg
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#2
Kurcze, Ty kolego masz więcej rozgrzebanych projektów niż ja :)(y). Rewelacja ale mam kilka sugestii żeby było perfekcyjnie. Do poprawy tak jak wspomniałeś większe okna boczne ale też wyższe nadkola, zaokrąglenie dachu, przednia szyba nieco wyżej ponad maską, obrys przednich drzwi, zaokrąglenie frontu maski. Mam nadzieję, że to jest łatwe do poprawy ale nawet w takim stanie jest super.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#3
No fakt. Mam trochę otwartych prac i wiem, że będzie ciężko pokończyć, ale niestety brak miejsca na prace fizyczne skutkuje pracami wirtualnymi :). Nieraz jak utknę to żal mi czasu, by nic nie robić.
Co do nyski to jest wstępny zarys i dopiero teraz będzie głaskana, ale wszystkie twoje uwagi uwzglednię :) na szczescie program pozwala na modyfikacja je prawiena kazdym etapie.
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
#6
Jeszcze troszkę a zagarniesz cały AUTO-PRL :), no i się zacznie oczekiwanie na modele, zamówienia a inni z racji że ktoś już to zrobił, porzucą projekty aut już zaprojektowanych :). Niemniej jednak wiernie kibicuję i oczekuję na projekty finalne.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#7
Jeszcze troszkę a zagarniesz cały AUTO-PRL :), no i się zacznie oczekiwanie na modele, zamówienia a inni z racji że ktoś już to zrobił, porzucą projekty aut już zaprojektowanych :). Niemniej jednak wiernie kibicuję i oczekuję na projekty finalne.
No i właśnie dlatego nie usmiecha mi się produkcja masowa. Mam swój sposób na biznes i jakoś się kręci więc nie muszę robić modeli. Ale mogę i może coś wystawię ale raczej dla wąskiego grona zainteresowanych jesli takowi będą.
Marzy mi się posiadać całą polską motoryzację bo apetyt rośnie :) a wlasna robota lepsza, bo własna
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#9
Jeżeli gotowy model będzie taki jak wizualizacja to będzie SUPER. Osobiście się piszę na dwie takie Nyski z zestawem zomowców z innego wątku ;-)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
#10
Nysa to ciekawy pomysł i z chęcią przygarnę ją w skali 1:87. Jak będą różne zabudowy to po kolei każdą... ;)
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
#12
Jeżeli w takim tempie będą pojawiać się gotowe modele, jak prezentujesz postęp prac projektowych na kilku frontach to mam obawy o wydolność mojego budżetu:) I mam obawy, że nie będę odosobnionym przypadkiem.;)
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#18
Halo, halo? Czy w tym temacie coś słychać? 9 m-c mija:)
Jak widać mało osób jest zainteresowanych tą ZOMOwską antydemokratyczną jednostką paramilitarną, dlatego chyba @Astro sobie odpuszcza. Jak się pokaże w końcu wersja pomalowana i powiedzmy przedfinalna to się sępy zlecą ;-)
W każdym bądź razie, ja podtrzymuje swoją chęć zakupu ;-) .
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#19
ehhh generalnie nockami siedzę sobie i dłubię, ale i tak na wszyctko co bym chciał, to czasu brak :D obiecałem sobie, że nic nie zacznę dopóki nie pokończe tych projektów, które są rozgrzebane. Rzecz w tym, że równolegle robię kilka rzeczy by nie znudzić się robotą. Priorytetem są car systemy Adama, polonez truck i syrena bosto - gdy przetrę szlak syreną, reszta pójdzie dalej. Nysę zacząłem robić jak miałem zajęty warsztat i musiałem coś dłubać, gdy warsztat się zwolnił, ruszyłem z innymi modelami, w tym sklejanymi, by poćwiczyć min. klejenie, malowanie, kalki itp.
Gdybym od razu ruszył docelowo z Nysą nie wiedząc o sprawach, któe wynikły z syreną, brnąłbym w ślepe zaułki.
Nyskę np. przyblokowałem też ze wzgędu na szyby, które testuję własnie na syrenie. Zwyczajnie bez sensu robić je w 3d jeśli zarzucę ten kierunek. Nysa ma masakryczną przednią szybę niestety i będzie wymagała zupełnie nowego podejścia. Ale nic nie odpuszczam, po prostu leży i czeka na swój czas :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 1260
W robocie 51
W robocie 204

Podobne wątki